Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за зимни гуми на Фиат Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за зимни гуми на Фиат Браво

    фичката ми е 1.2 16V със фабричното окачване и летните гуми са ми 175/65/R14 , та въпроса ми е дали ако сложа на задните зимни 185/70/R14 ще опират като се качим повече хора или няма проблем ?
    FIAT BRAVO 1.2 16V

    #2
    185/65/14 сложи.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      мерси значи продавам големите :D
      FIAT BRAVO 1.2 16V

      Коментар


        #4
        t.mnml написа:
        мерси значи продавам големите :D
        Не бързай толкова, нека и други колеги да се изкажат, може пък някой да е карал с такива и да не са му създали проблем, поне на мен не ми се виждат чак толкова големи, но не мога да се сетя дали съм карал с такъв размер бравото, карал съм го с каквото ми падне де, и не е правило проблем със 185.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          сложил съм предни 185/65 затова питам задните зимни 185/70/R14 дали ще опират
          FIAT BRAVO 1.2 16V

          Коментар


            #6
            Колеги чакам и други мнения , защото в тоя сняг без ABS и със задни летни гуми не е приятно
            FIAT BRAVO 1.2 16V

            Коментар


              #7
              Az sum otzad sys 175/70/14 гуми (и аз съм 1.2) ходихме за празника на студента 4 човека средно тегло около 300 кила, газова уредба, храна (яко ) и алкохол.Ходихме до Говедарци и бравото никъде не опра ем беше клекнало горкото.. това е от мен
              Fiat Bravo 99' 1.6 GT
              Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
              Fiat Bravo 99' 1.6 SX

              Коментар


                #8
                демек ако сложа отзад 185/70 пак няма да опре така ли ? защото виждам че отзад ми е доста вдигнат брависимо и не мисля че ще опира
                FIAT BRAVO 1.2 16V

                Коментар


                  #9
                  колегата ти е писал за друг размер, че не е опрял. Аз също съм карал със 175/70 и няма грижи, но за 185 не мога да кажа нищо.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    разликата в двата модела (175/70 и 185/70) е много малка а на мен ми се струва че има доста място отзад и няма да опре но нека някой който си ги чатка нещата да каже
                    FIAT BRAVO 1.2 16V

                    Коментар


                      #11
                      FIAT BRAVO 1.2 16V

                      Коментар


                        #12
                        t.mnml написа:
                        разликата в двата модела (175/70 и 185/70) е много малка а на мен ми се струва че има доста място отзад и няма да опре но нека някой който си ги чатка нещата да каже
                        Спешно ми трябва отговор дали 185/70/14 ще станат отзад на фиатката моля виии ;(
                        FIAT BRAVO 1.2 16V

                        Коментар


                          #13
                          Колежката Karola си кара бравото с 195/45/17, което е със 7мм разлика по-малко от твоите. Поне според калкулаторите в нета. Ама не се наемам да гарантирам, мисля че няма да имаш проблем. Пробвай
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар


                            #14
                            по калкулатор в интернет пише че не са съвместими но аз ще слагам само отзад а за отзад май ще има място страх ме е само ако кача 3-ма отзад дали няма да опре за това питам а гумите са почти чисто нови и ми ги дават на много ниска цена
                            FIAT BRAVO 1.2 16V

                            Коментар


                              #15
                              Не мога да разбера защо след като си знаете оригиналния размер в случая 175/65/14. се чудите какво да сложите и особено високи гуми като за москвич. Ако е само защото Ви се намират такива да. Сега друг е въпроса дали се събират в калниците. Който е слагал да каже. Аз например на Типото съм слагал отзад на баща ми от Кромата 195/60/15 и стават ама е като валяк. просто е грозна колата и не стои на пътя. Като съвет за зимата един размер по тесни от заводския а лятото каквото е оригинално. Но и да си слагате зиме и лете по заводски рамер пак си е добре. За колегата ако оригинално е 175/65/14 за зимата стават 165/70/14. и ще рови из снега. По широка гума е по зле ( разход на гориво ,товари окачването и по лошо сцепление и т.н.). Затова има калкулатори из нета за да се избират съвместими размери гуми.
                              не подценявайте италианските коли
                              Tipo 1.6 (149.C2.046)

                              Коментар

                              Working...
                              X