Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за антифриз

    Лятото ми се спука радиатора и като го смених карах със вода, за да видя дали има течове и сега си налях антифриз купих някакъв син концентрат който издържа до -60 градуса, извадих долния маркуч на радиатора изтече около 4-5 литра, надигнах задните гуми на фиата с крик за да изтече максимално Сложих маркуча затегнах скобите и започнах да наливам, Първия и втория литър го налях директно в системата без да разреждам с вода, третия литър антифриз го разредих в двулитрово шише 1:1 налях го и него и системата преля Това са 3 литра концентрат и литър вода общо 4 литра а системата е около 6,5 литра. Запалих колата за да я обезвъздуша, загря отвори термостата и долях колкото трябва за да е нивото догоре, дотук добре, покарах я аз няколко дена докато обезвъздуши напълно и ако трябва и доливам антифриз който предварително бях разредил 1:1. Тези дни реших да го тествам дали ще замръзне, сипах от чистия концентрат в малка чашка на дъното и в камерата на хладилника още не е мръднала, обаче като дръпнах от антифриза който ми е в системата и след около 3-4 часа в камерата антифриза стана на каша Не знам на колко градуса пада температурата в камерата, въпроса ми е дали е нормално това или съм разредил антифриза повечко и какво да правя в случая ?
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    точиш още 1.5-2л и доливаш само концентрат
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      nsn написа:
      точиш още 1.5-2л и доливаш само концентрат
      Как е най-добре да източа, ако му развия обезвъздушитела ще омаже всичко с антифриз, ако пъхна един маркуч в радиатора и дръпна с уста дали ще стане ? Между другото слагах термометъра в камерата на хладилника и температурата на термометъра пада до -20 и живака пада още надолу обаче нямам скала ... то не ми се вярва да стане чак такава студ
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Абе края на света идва... по-добре да си подготвен!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          xctr написа:
          Абе края на света идва... по-добре да си подготвен!
          Абе то ако падне снега няма да я карам, въпроса е да не е с вода той сега става на каша и няма опастност
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Миналата зима имаше доста оплакали се от концентрат закупен от Петрол, който се оказа готов за употреба антифриз... и хората разреждали "концентрата" и имаше бая пукнати блокове. Камерата обикновено е -18. Аз дори течност за чистачки пробвам в нея. Скоро купих 5л туба от ЛИДЛ и я сложих във фризера 500мл на -18 си беше същата като и на стайна температура.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар

            Working...
            X