Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за масло.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Селения 20К полусинтетично ли е?Пише:Synthetic based "energy saving" engine oil,Синтетична база,но май е полусинтетика?А какво ще кажете за мобил 1 пълна синтетика?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #17
      dudulia написа:
      Селения 20К полусинтетично ли е?Пише:Synthetic based "energy saving" engine oil,Синтетична база,но май е полусинтетика?А какво ще кажете за мобил 1 пълна синтетика?
      Охо, ми това е ФЕРАРИТО на маслата бе пич... независимо коя формула е : 0W-40, 5W-40 или 5W-50.Аз скътах едни пари от жена ми и купих за зимата 5W-50 МОBIL-1.Не питай кви пари е Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 ... че ако ме разбере, съм скопен на момента!!!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #18
        Мерси,убеди ме да взема такова.Ей сега се изтрелвам до магазина да купя.Всъщност колко пари струва?В Германия мобил 1 синержи(май така беше най-доброто) е 14 евро литъра,но май си струва?
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #19
          MOBIL 1 5W40 - 1L - 24.00 лв.MOBIL 1 5W40 - 4L - 92.00 лв. прекалено скъпо е за Браваспоред мен по-добре Motul 6100 или Selenia 20k
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #20
            dudulia написа:
            Мерси,убеди ме да взема такова.Ей сега се изтрелвам до магазина да купя.Всъщност колко пари струва?В Германия мобил 1 синержи(май така беше най-доброто) е 14 евро литъра,но май си струва?
            Ако обещаеш,че няма да ме издадеш на жена ми ще ти кажа! 4л-опаковката е 107лв, купих и 1л за 28лв..Пунтото ми събира 4,3л.Взех това масло от честа проба интерес.Мисля края на октомври, началото на ноември да го сменям и ще споделя впечатления.Поне по данни на книга маслото е с много ниска температура на изпомпване и с отличен вискозитетен индекс при високи температури.В "гугъла " има доста за него.Успех! Ето данни на руски език:http://www.petrosamara.ru/mobil/mobil_oil/32
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #21
              мобил

              Nino,минах около 30000км с този мобил-3x10000км и всеки път едно и същодо 80000км никакъв проблем след което при 85000 км виждам,че маслото го няма и е на минимум.Сега съм със Селениа 20к и нямам такъв проблем.Може и да е добър Мобила ама това,което продават в България май нещо не кактотрябва!!!Дано при теб нештата са различни. Успех

              Коментар


                #22
                Re: мобил

                panesoft написа:
                Nino,минах около 30000км с този мобил-3x10000км и всеки път едно и същодо 80000км никакъв проблем след което при 85000 км виждам,че маслото го няма и е на минимум.Сега съм със Селениа 20к и нямам такъв проблем.Може и да е добър Мобила ама това,което продават в България май нещо не кактотрябва!!!Дано при теб нештата са различни. Успех
                Ха, не бих казал ,че е нормално, но все-пак това масло го взех от интерес и наличието на малко излишни пари в онзи момент.Разбира се, че нито вярвам, нито мисля да карам такъв пробег с каквото и да е масло... защото при режима който експлоатирам моята кола / тя е дизел/ няма да издържи и масло произведено на МАРС.Според мен имайки пред вид качеството на нашите горива, организацията на движението в по-големите градове и техническото състояние на машините едно масло да се кара повече от 7-8000 км си е хазарт.Докарах едно Рено 1.6 дизел до 360-370 хил.кмградски пробег именно заради честата смяна на маслата."Кое е най-доброто масло? Свежото!" отговорило радио Ереван на зададен въпрос.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #23
                  Re: мобил

                  panesoft написа:
                  Nino,минах около 30000км с този мобил-3x10000км и всеки път едно и същодо 80000км никакъв проблем след което при 85000 км виждам,че маслото го няма и е на минимум.Сега съм със Селениа 20к и нямам такъв проблем.Може и да е добър Мобила ама това,което продават в България май нещо не кактотрябва!!!Дано при теб нештата са различни. Успех
                  Не съм особено сигурен, но мисля че колегата се е пообъркал с някоя и друга нула Явно е имал предвид не 80 000, а 8 000 и също така не 85000, а 8500 Явно е писано по време на мача така че хора... не сядайте пили нито зад волана, нито зад цифри и сметки... :D
                  Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                  --- в сърцето завинаги... ---
                  Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                  Коментар


                    #24
                    Re: Питане за масло. ot Vtr

                    Карам Пунто 2001г. 8V 1200 MPI 60кс. В книжката с колата препоръчват Selenia 20k /за 20000км/ и с такова дойде заредено от завода. Карах и с gold, но 20к чуствам, че е по-добро. Внимавайте с маслените филтри, защото попаднах на три които не задържат маслото/лош клапан/ и то се излива в картера, и сутрин свети няколко секунди лампата за маслото. Най-добри са светлосините на които пише с големи букви само FIAT-такъв беше и оригиналния. Сега карам със светло син на който пише каквили не модели и той е калпав. Бензи само от OMW от новоизградени, а не прекупени фалирали бензиностанции със стари бракувани ръждясали жп вагонцистерни- резервоари.Selenia http://www.flselenia.it/SearchProducts.asp?id_lingua=2 ACEA A3/B3, API SL/CF, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 goldACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535, MB 229.1, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 20kACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535, CCMC G5, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 20k alfa romeo

                    Коментар


                      #25
                      Re: Питане за масло. ot Vtr

                      valeri rozev написа:
                      Карам Пунто 2001г. 8V 1200 MPI 60кс. В книжката с колата препоръчват Selenia 20k /за 200 00км/ и с такова дойде заредено от завода. Карах и с gold, но 20к чуствам, че е по-добро. Внимавайте с маслените филтри, защото попаднах на три които не задържат маслото/лош клапан/ и то се излива в картера, и сутрин свети няколко секунди лампата за маслото. Най-добри са светлосините на които пише с големи букви само FIAT-такъв беше и оригиналния. Сега карам със светло син на който пише каквили не модели и той е калпав. Бензи само от OMW от новоизградени, а не прекупени фалирали бензиностанции със стари бракувани ръждясали жп вагонцистерни- резервоари.Selenia http://www.flselenia.it/SearchProducts.asp?id_lingua=2 ACEA A3/B3, API SL/CF, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 goldACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535, MB 229.1, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 20kACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535, CCMC G5, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 20k alfa romeo
                      Да, прав си Валери.. аз също "ядох дръвчето" с такива маслени филтри за по 6-7 лв, дето като запалиш ,лампата за маслото гасне след няколко секунди, но от тогава купувам само "Бош" или "Ман".Вярно двойно по-скъпи, но такъв проблем вече нямам.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        КАрах 2 години с Селения Голд, преди месец сложих Тутела - не виждам разлика
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #27
                          Аз съм на газ и си слагам пак някакво италянско специално разработено за коли с газови уредби мисля че и то е на селения много съм доволен ПРЕПОРЪЧВАМ го 15W40

                          Коментар


                            #28
                            Ами колеги незнам какво да ви кажа, аз наскоро купих на жената Fiat Punto 2 2001 година 1.2 SX. Обикалял съм цяла България за него докато го намеря. Отвън и отвътре колата е като нова, волан скоростен лост и т.н. абе с две думи човек сякаш не се е качвал вътре. Всичко е супер свежо мирише и изглежда като ново. Смених и маслото веднага и сипах Mobil Synt S 5W40. Колата не се чуваше с него. Карах го 5-6 хиляди километра и реших да го сменя, да сипя така прочутото Selenia 20K както пише в книжката и както е карано и сменяно винаги от предишния собственик на около 15 хиляди по сервизни документи. Исках да Ви споделя че мотора стана определено по шумен с него. Но това не е всичко, отворих капака на клапаните да сменя гарнитурката защото сълзеше и какво да видя вътре - НАГАР, невъобразимо много нагар. Никога не бях виждал такава чернилка. Само триещите елементи на вала бяха лъскави. И сега какво, какво му е хубавото на това масло че не се сещам. Въпреки всичко аз много си обичам колата и от сега нататък ще и сипвам само масла от класа 5W40 HC-синтетики и пълни синтетики на световни производители като Castrol, Mobil, Esso, Aral и т.н. Другата ми кола е банален Vw Golf 3 на 250 000 км 100 000 от които съм му минал аз и е каран само 0W и 5W масла на Aral. Вътре под капака на клапаните е като приборите в кухнята, всичко свети като огледало. Разбирам че е много красиво това масло Selenia с тия метални кутийки, но ако се загледате отзад ще видите че на одобренията на световните производители на автомобили освен Fiat не пише почти нищо. Така че сами си правете изводите. Това е моя опит и моето мнение. Никой не е длъжен да се съобразява с мен.Поздрави !
                            Fiat Punto 2 SX 1.2 2001
                            Vw Golf 3 GL 1.8 1993

                            Коментар


                              #29
                              milenig написа:
                              Така че сами си правете изводите.
                              Ако черпиш по бира, ще ти докажа че на твоята кола винаги е сипвано само и единствено масло Mobil Synt S 5W40, и то на всеки 5 000 км. Може и на италиански да го напишем, за по-достоверно.

                              Коментар


                                #30
                                На коя от двете ?
                                Fiat Punto 2 SX 1.2 2001
                                Vw Golf 3 GL 1.8 1993

                                Коментар

                                Working...
                                X