Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добър избор ли е 20К на Selenia?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добър избор ли е 20К на Selenia?

    Здравейте, колеги. Не ми предстои скоро смяна на масло, защото карам с 20К и съм точно на половината, точно на 10К Говорих с няколко човека и ми казаха да не карам с това масло, ако си обичам колата. Не мога да кажа, че я обичам, но въпреки това ми харесва, не е алфа Да сложа селения голд или нещо друго, но скъпо масло, кастрол, тотал или ...., но не и 20К и особено да го чакам на 20К смяна. Имам служебна кола и карам съвсем малко фиата, под 3000-4000 км на година, 20К ми се явяват доста години Гледам, че в книжката, жабарина от както го е взел, го е карал с 20К, има ли смисъл на "дърти" години да минавам на друго масло? От друга страна съм чувал, че селения 20К е за по-високо оборотни мотори и е подходящо за алфети и фиати (италианския лагер от едно време)? Карал съм ситроена си само с "препоръчителното" тотал и не съм имал никакви проблеми, на това фиатче не съм му наливал тоталец все още, имате ли някакво наблюдение и с какво карате?Не ме притеснява цената, препоръчайте ми какво да сипя Маслото си изглежда все още добре, не е много почерняло, струва ми се, че смазва, ама да го гледам на око само файда няма. Всякакви насоки биха ми били полезни, това ме притеснява, че 20К ми се налага да го сменях през няколко години 20К харчи от смяна до смяна - 20 000 км около 300 грама, мисля, че е съвсем нормално, не рядко го вдигам и над 5000 оборота, но пък рядко го карам
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    20К е перфектно за колата ти. Малко по-добро е от Голд. Щом си доволен от 20К си карай с него. По-скъпо е от доста други може би затова не се ползва от много. Аз лично си намирам 4л туба пълна синтетика на цената на 2л туба 20К и затова не го ползвам. Сменя се всяка година без значение, че си навъртял само 3-4 000 км, които аз лично правя няколко пъти в годината на седмица
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Не слушай тъпи изказвания ! Маслата на СЕЛЕНИА са едни от най-добрите, и най-подходящите за италиански автомобили. Мои приятели на наливат СЕЛЕНИА на Ауди и Мерцедес и са супер доволни. Има и по-добри масла, но цените им са доста високи. Така че, на тия дето ти дрънкат глупости, може само да им се смееш
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Dido_Lyubenov написа:
        Не слушай тъпи изказвания ! Маслата на СЕЛЕНИА са едни от най-добрите, и най-подходящите за италиански автомобили. Мои приятели на наливат СЕЛЕНИА на Ауди и Мерцедес и са супер доволни. Има и по-добри масла, но цените им са доста високи. Така че, на тия дето ти дрънкат глупости, може само да им се смееш
        Много точно казано
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Добре, карам си с 20К и не ми дреме значи
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            19 литра (без отстъпка) на литър за полуситнетично 10-40 масло е много неразумна
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              19 лв може би имаш предвид, не 19 литра Мисля, че го вземах за последно по 20-22 лв на литър, не съм много сигурен, това е от магазина на "ген. Колев", където излиза преди "Сливница", не знам как е точно улицата, ама не знам на друго място да има да се продава Селения във Варна
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #8
                VALIO_RACING написа:
                19 лв може би имаш предвид, не 19 литра Мисля, че го вземах за последно по 20-22 лв на литър, не съм много сигурен, това е от магазина на "ген. Колев", където излиза преди "Сливница", не знам как е точно улицата, ама не знам на друго място да има да се продава Селения във Варна
                Като купувах Голд беше от голям магазин зад мебелната палата. По спомен държаха добра цена и имаха (почти) всичко на Селения на специално отделен стилаж. При покупка на масло и филтър Селения там по спомен даваха квитанция с която го сменяш безплатно в сервиза на Ситроен.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  GOLD нещо не го хвалят, бързо се скапвало и се сменя за два пъти по-малък пробег. Интересното е, че само "майсторите" не харесват СЕЛЕНИА, явно е добро и ги е страх да не останат без работа
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар

                  Working...
                  X