Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

според кастрол, масло за 1.9TD сменяй на 6 месеца или 7500км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    според кастрол, масло за 1.9TD сменяй на 6 месеца или 7500км

    http://ew5.earlweb.com/recommendatio...олегите с дизели как го сменяте?за бензинките си е както в сървиз мануала - 20 000http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?vehicle=3387&site=6&region=24& language=5&brand=1

    #2
    изрових сървиз менюла и според ФИАТ:
    Bravo Service Manual написа:
    Lubrication service The engine oil should be changed, on petrol engines, every 20,000 km or, irrespective of the mileage, every 12 months and for diesel engines every 10,000 km. The oil filter should be replaced at the same time as the oil is changed.

    Коментар


      #3
      Това 7500км. или МАХ. 6 месеца за дизелови двигатели ми се вижда голямо разхищение.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        http://ew5.earlweb.com/recommendatio...uage=5&brand=1

        Коментар


          #5
          според немския сайт на кастрол числата са 10000 за дизел и 20000 за бензинсмяната зависи от много неща- какво все пак е предписал производителя- какво е маслото- какъв е начина на каране на колата - градско, извън, смесено, студени стартова, къси разстояния, прашна среда...- долива ли се масло и колкотова последното е много важнопри доливане на масло може да се увеличи интервала за смяна на масловече с колко зависи от това колко се долива...е не като в Италия да се кара само на доливане
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Имах в предвид периода МАХ. 6 месеца а за пробега си е МАХ.10000км. така че тези 7500км.... са въпрос на личен избор според мен.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Ами те хората си го пишат, че това масло в ДВГ на ФИАТ 19 D се сменя на 7500 км, което ще рече, че толкова си му е живота. В каталога на ФИАТ е написан пробега с двигателно масло SELENIA TURBO DIESEL 10W40, а не с Castrol 5W40.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                За мотора ще е по добре на 6 месеца, за джоба не.За тези 15 годишни коли не го мислете чак толкова.Той италианеца първите 200 000 км го е сменял през 30 -30 хиляди маслото, сега и да се спазва толкова няма смисъл.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  zdr

                  Модериран рекламен пост!!!Модераторски екип

                  Коментар


                    #10
                    При мен в немската книжка за колата 1,9TD пише 7500км или 12 месеца, а за масления филтър на 15000км. А за маслото СЕЛЕНИЯ Турбо Дизел. Но всеки си хвали неговото. Мисля че няма толкова фрапираща разлика между различните производители на масла. За бензиновия 1,8i.e. дават 15000км или 12 месеца, маслен филтър също на 15000км. За бензинов 1372SX и 1581SX - 20000km или 12 месеца и масления филтър също на 20000км. Мисля че няма смисъл да запазвам масления филтър, той така или иначе не е толкова скъп.
                    Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                    ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                    Коментар


                      #11
                      Tihomir78 написа:
                      При мен в немската книжка за колата 1,9TD пише 7500км или 12 месеца, а за масления филтър на 15000км.
                      Пише да си сменяш филтърът на две смени на маслото така ли? Ужас!
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        reter написа:
                        Tihomir78 написа:
                        При мен в немската книжка за колата 1,9TD пише 7500км или 12 месеца, а за масления филтър на 15000км.
                        Пише да си сменяш филтърът на две смени на маслото така ли? Ужас!
                        Да точно така пише. Това производителя го казва Нямам скенер да го сканирам, ама не се бъзикам. Е лично аз си сменям филтъра, няма се циганея за 5 лв То километрите не мога да ги направя, ама като си стане на година и айде свежо масалце.
                        Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                        ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                        Коментар

                        Working...
                        X