Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да долея?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло да долея?

    Здравейте колеги, светна ми лампичката за маслото и видях че е доста намаляло. Лошото е, че не помня какво масло съм слагал и сега не знам какво да взема, за да долея малко. Ако може да ми дадете някакви съвети. Доколкото си спомням, беше полусинтетика, нещо 40W, но не съм е 100% сигурен. Колата е Брава, 96 година, 1,4, 12V

    #2
    колега, смени го изцяло с хубаво масло и си запази тубичката, за да знаеш. тоя двигател не е от дуракоустойчивите и всяка грешка с маслото може да му е последна.иначе на 99% е било 10В40 полусинтетика.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Именно, смени маслото за да не сменяш вал.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        batproho написа:
        Именно, смени маслото за да не сменяш вал.
        И маслени магистрали
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          На колко км ти е маслото? За какъв пробег ти спадна нивото? Каквото и да вземеш 10w40, ще стане. Няма опасност от несъвместимост.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            Тя лампичката ми премигва от 1 месец насам, но сега започна да се позадържа повече светнала. Лошото е че не помня кога го смених и не съм си записал. А сега съм малко в затруднено положение и няма да имам възможност да го сменя. И аз си мисля че беше 10 В 40, но ако случайно не е, а долея такова ще има ли проблем?

            Коментар


              #7
              Каквото и да е можеш спокойно да долееш 10W-40, но този двигател точно иска смяна на маслото дори малко по-често от предписаното. Не прави компромиси с маслото точно на 1.4 12V
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                аз съм доливал по 800 грама и не ми е светвала лампата. ако приемем, че ти е светнала заради ниско ниво, така или иначе ще трябва да долееш към 2 литра си мисля аз. може и да не съм прав, но във всеки случай първо си сложи хубаво масло и тогава може да спре да губи масло изобщо. бих ти препоръчал репсол - 4 литра за 56,60 лв. от емкомплект33. тежки времена са, ама сега доливам по 200 гр. на 3000 км, а с тутелата - по 200 гр. на 300 км. в пъти по евтино излиза
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Закарах я в сервиз и там ми казаха, че не е от загуба на масло, ами проблема е в маслената помпа. Не прави достатъчно налягане и затова свети лампата.

                  Коментар


                    #10
                    Ама как само се препоръчват масла Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Първо да си го смени щото всяка грешка с маслото е фатална. После какво и да сложи ще му свърши работа. toci1 - При избора на масло трябва да спазиш изискванията на конкретния ДВГ! Можеш да сипеш това масло, което единствено отговаря или надвишава изискванията за този двг. Със сигурност на пазара има масла 10W40, които вообще не са подходящи за този двигател. Така, че при избора внимавай. Най-много можеш да се заблудиш с нормите по АСЕА. Там се появиха стандарти, които са по-нови но за точно определени двг-та. Ако не ти работи маслената помпа, веднага отремонтирай. Вероятно вала ще е вече понадран ако горе не се качва масло. Стандартните масла не издържат на екстремни натоварвания вообще.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      toci1 написа:
                      Лошото е че не помня кога го смених и не съм си записал. А сега съм малко в затруднено положение и няма да имам възможност да го сменя.
                      Щом не знаеш кога е сменено, сменяй го веднага! Иначе ще изпаднеш в много по-затруднено положение!
                      STILO 1,9JTD

                      Коментар

                      Working...
                      X