Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

добавка в бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    добавка в бензина

    здравейте,подочух,че имало начин за почистване на горивните пътища и дюзи с добавяне на кореселин към бензина.има ли ефект наистина и ако да, в какква пропорция се добавя кореселин към бензина
    Fiat Bravo 1997

    #2
    Re: добавка в бензина

    micker написа:
    здравейте,подочух,че имало начин за почистване на горивните пътища и дюзи с добавяне на кореселин към бензина.има ли ефект наистина и ако да, в какква пропорция се добавя кореселин към бензина
    Абе лично мнение, занеси си дюзите на стенд и си смени филтара на резервоара, по бързо и лесно е.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      немисля,че свалянето на дюзите е по-лесния и бърз начин
      Fiat Bravo 1997

      Коментар


        #4
        micker написа:
        немисля,че свалянето на дюзите е по-лесния и бърз начин
        Свалят се за под половин час. Почистването после зависи колко ще отнеме и струва... може и да счупиш нещо при свалянето. Лично мнение, че най-добре се отразява ATF в резервоара. Ще ти кажа как правя аз - веднъж годишно източвам казанчето на сервото и доливам нов Dextron IID, а източеното (около 300мл) го изливам в резервоара. Хем течноста на сервото се обновява, хем се отразява добре на дюзите. Гледам да има поне 10л бензин като го добавям и досега проблеми не е имало, а напротив. До следващата процедура пак са се позапушили, ама карай... на газ да е ОК, на бензин е важно да пали и да си показва рогата на светофарите колкото да не се излагаме Рискът си е изцяло и само твой, каквото и да решиш да правиш.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Сложи някаква добавка, колкото да не се обвиняваш в последствие, че не си сложил. Или ги свали и ги почисти, няма значение. Иначе, зареждай само 95-ВиПоуер, 95-МаксМоушън или 95-Ектото. Ако не си ги пробвал де. Зареждам от година-две само такъв бензин, в зависимост от бензиностанцията и населеното място. При нас, в България, 95-то (обикновенния) не е бензин. То вероятно и тез трите не са стока, но нямам база за сравнение.И накрая, като ударя чертата, с по-хубавия бензин, разходите ми са по-малко. Поне при мен е така. И маслото, никакъв компромис - само пълна синтетика, то е най важно за двигателя.

          Коментар


            #6
            Re: добавка в бензина

            micker написа:
            здравейте,подочух,че имало начин за почистване на горивните пътища и дюзи с добавяне на кореселин към бензина.има ли ефект наистина и ако да, в какква пропорция се добавя кореселин към бензина
            Цитирам колегата lov, когото преди време бях питал за ползването на кореселин за почистване.
            Практически няма значение какво е съотношението. Можеш да караш и само на кореселин. Колкото е повече кореселина толкова по добре ще се разтворят мизериите. Иначе по спомени над 5% вече не вдига октана а си е чисто гориво само. На светеща резерва бях сложил около половинка та някъде там ми свърши работа. И литър да налееш не е грешка.А пък разните добавки са на същия принцип като една от основните съставки е тулол. Който в железариите се продава под техничското име кореселин.А и в тези концентрации дето ги дават едва ли вършат някаква работа и са повече търговски трик.
            Та, аз слагам по литър кореселин на около 5 литра бензин в резервоара. Правя го веднъж, дваж годишно и досега не съм имал проблеми.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              jrr написа:
              Сложи някаква добавка, колкото да не се обвиняваш в последствие, че не си сложил. Или ги свали и ги почисти, няма значение. Иначе, зареждай само 95-ВиПоуер, 95-МаксМоушън или 95-Ектото. ....
              Колега, за дюзите значение има и разлика има и то огромна. А пък ако пробваш да сипваш и 98 или 100 октана бензин както е предписъл производителя направо ще се учудиш на магическите свойства на бензина.Тулола е Ацетон в чист вид, добавя се чист техничски ацетон в резервоара като съотношението е 100грама на 20л гориво. В по голямо съотношение може да доведе до разтваряне на съединенията на горивната система.Това съотношение води до намаляване на разхода. Довечера ще потърся едни клип правен в щатите точно за добавяне на ацетон в горивото
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                сваляй дюзите и чисти, тия добавки са бошлаф работа

                Коментар

                Working...
                X