Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не зареждайте от малките бензиностанции

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не зареждайте от малките бензиностанции

    Вчера ми се наложи да сипя 2 л. бензин за бензиновата лампа от бензиностанцията на пътя Люлин-Банкя след Иваняне.На сутринта бензиза беше около 1,8л.а останалото лед.2л.=1,8б.+200ГР. ВОДА.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    #2
    Ти щом си в Младост, зареждай на Круиз бензиностанцията близо до 4-ти км. Няма да имаш грижи.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Не зареждайте от малките бензиностанции - туй от много време го разправям, особено за дизел !
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Стилото го зареждам предимно от ОМВ.Зареждал съм и от Круиза инаистина е добро горивото.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          като стана дума, днес спирам да зареждам и му викам на бензинджията да почака да си сипя добавката- кво ше сипя, тя като мармалад не иска да капне от шишето. Бати добавката, а навън е само -5. И това е онази рекламираната от офф роуд форума бг добавка
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            като стана дума, днес спирам да зареждам и му викам на бензинджията да почака да си сипя добавката- кво ше сипя, тя като мармалад не иска да капне от шишето. Бати добавката, а навън е само -5. И това е онази рекламираната от офф роуд форума бг добавка
            Ами като не ми вярвате на мен, така е. Доста хора си нагласят това и онова, както им е угодно. Защо не включиха в теста тогава GDFC-то? Да, знам за темата следях я доста време и правих предложения, ама йок. GDFC до -35.7гр не замръзна. Но го пренебрегнаха защото щеше да се види за какво става въпрос и нямаше нищо да могат да кажат.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Re: Не зареждайте от малките бензиностанции

              FGRC написа:
              Вчера ми се наложи да сипя 2 л. бензин за бензиновата лампа от бензиностанцията на пътя Люлин-Банкя след Иваняне.На сутринта бензиза беше около 1,8л.а останалото лед.2л.=1,8б.+200ГР. ВОДА.
              не си ни пъвият ни последният всеки от Банкя знае че там сипват ВОДА казвали са ми банзинджиите как си сипват за да избиват с по ниската цена която държат (2-3 стотинки)
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Danchojn написа:
                pakumba написа:
                като стана дума, днес спирам да зареждам и му викам на бензинджията да почака да си сипя добавката- кво ше сипя, тя като мармалад не иска да капне от шишето. Бати добавката, а навън е само -5. И това е онази рекламираната от офф роуд форума бг добавка
                Ами като не ми вярвате на мен, така е. Доста хора си нагласят това и онова, както им е угодно. Защо не включиха в теста тогава GDFC-то? Да, знам за темата следях я доста време и правих предложения, ама йок. GDFC до -35.7гр не замръзна. Но го пренебрегнаха защото щеше да се види за какво става въпрос и нямаше нищо да могат да кажат.
                абе те и на лики молито пишат, че държи до -31, ама на -20 замръзвало и т.н.Имап ли тест на тази добавка, прочетох за нея и пише,ч е предотвратява замръзването, но не е и до каква темп. Аз лично ужасно силно се съмнявам, че на -37 няма да замръзне, дори да е надвишена пропорцията й за смесване с нафта. Имаш ли такъв тест, не в нета, а лично ти и смяташ лид а правиш? Аз желание да тествам нафти с добавки имам, но нямам фризер за достатъчно ниски температури под -20
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  колега на опаковката на добавката която ползвам пише че замръзва на -4 ,-5 и е така но смесена с дизела на - 30 или там някъде
                  Bravo 1.9 jtd 1999

                  Коментар


                    #10
                    Не слагай всички малки бензиностанции под общ знаменател.Зареждам само и единствено на Круиз и нямам никакви проблеми с палене.Разхода също е много добър/7.8л зимни градски в София,пътувам през ден София-Божурище/Маренго 1.9JTD-110к.с./
                    Маренго 1.9Jtd-110 2002

                    Коментар


                      #11
                      То вече не знам къде да зареждам.Дизела го зареждах само на Ромпетрол,че УЖ им била хубава нафтата ама на най си,миналата вечер ми замръзна в движение и съм сложил и добавка и бензин вътре.Същата вечер един приятел си налял бензин в туба на същата бензиностанция и ми го показа как е като онея сокчета дето са с пърченца лед вътре.Бравото(бензин) го зареждам само на една малка бензиностанцийка Генимекс тук в Габрово,там бензина е с 4-5 стотинки по-евтин от другите места и там ми дава най-нисък разход и си ми върви доста доволно колата.
                      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        абе те и на лики молито пишат, че държи до -31, ама на -20 замръзвало и т.н.Имап ли тест на тази добавка, прочетох за нея и пише,ч е предотвратява замръзването, но не е и до каква темп. Аз лично ужасно силно се съмнявам, че на -37 няма да замръзне,
                        Днес го правих теста и не замръзна. Мислиш ли, че нещо което сипвам в колата си от 5 години не съм го проверил? Но пак казвам, това не е основното и предназначение. А като видиш, че мазилните и качества са по-добри от някои масла, съвсем няма да ми повярваш.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          georgi_iliew написа:
                          колега на опаковката на добавката която ползвам пише че замръзва на -4 ,-5 и е така но смесена с дизела на - 30 или там някъде
                          така е, напълно възможно е да не замръзва с дизела. Е на, тази вечер тръгнах на -6 в Сф, след час и половина бях на -18 вече. Проблемация с нафтата йок.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар

                          Working...
                          X