Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми с различен DOT и производител. Проооблем?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гуми с различен DOT и производител. Проооблем?

    Взех си нови задни гуми Uniroyal rain expert. Оообаче са с различен Dot и са правени в различни заводи. Едната е в Чехия, а другата в Румъния. Цената ме устройваше, затова се "набутах". Да очаквам ли проблеми?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Не би трябвало, при положение че са нови а техниката и суровините са еднакви.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      От заглавието помислих, че са различни като размер. След като са еднакъв модел и с еднакъв размер, ДОТ-а и производителя не би трябвало да ги правят коренно различни. Разликата може да се получи в по-бързото "вдървяване" на по-старата и евентуално, ако има разлика в смесите на различните производители, едната да се износва по-бързо. Но това са хипотетични предположения. Вече си ги купил, така че караш и ако има разлика - споделяш полезен опит.

      Коментар


        #4
        Промених заглавието.Иначе питам принципно. За мнение слад време - то се знае : )
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #5
          Колко е разликата в DOT-a?
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Около година.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              Изобщо не си се набутал.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Доста е, но според мен само ти ще можеш да прецениш. Дори държани на склад със заводската защитна "смазка" 1г. си е 1г. Според мен, по-старата ще почне по-бързо да се деструктурира при експлоатация, спрямо по-новата. Хубаво е да ги наблюдаваш и като видиш видими разлики, да не разчиташ много на тях. Имам в предвид, например появата на ситните напуквания - може би ще са повече при по старата, което означава, че тази гума си губи качествата поне с 20-30% спрямо другата, което ако не се има в предвид, може да е опасно. Разбира се това са само мои предположения, но по-добре да си преценил всички ситуации. Освен това, не е гаранция, че каучукувата смес е една и съща. Това са две коренно различни партиди с година разлика - кой може да е сигурен - никой. Карай ги но бъди внимателен, най-вече за разликите между тях.Поздрави.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар

                Working...
                X