Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Джанти

    извинявам се за въпроса но до всички колеги с Пунтовци МК2 да ппопитам с какви Алуминиеви Джанти карате ?Цолаж ЕТ и J инетерсувам се понеже купих джанти от Браво с гуми 195/50/15 и ми излезе проблем опираха яко в горния болт на амортесйора и ги продадох та питането ми е колко трябва да ми е ЕТ (офсет) за да се изнесе джантата достатъчно за да не опира ако пък някои знае ЕТ на оригиналните джанти 15 за Пунто МК2 ще е перфектно
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    аре де колеги никои ли не иска да помогне на съфорумец ще почерпя
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Колега аз съм с джанти 15" от пунто мк2, но след фейслифта ЕТ 37 със сигурност. За широчината мисля че е 6J, но не съм сигурен. Преди бях с джанти от алфа ромео 145 с ЕТ 49 и при мен така опираха гумите в болтовете на амортисьорите отзад и в подкалниците отпред при пълен ляв или десен, та се наложи поставянето на фланци 5 мм. колкото да не опират. Сега вече всичко си дойде на мястото. Гумите ми са 195/50 15".Дано съм бил полезен, поздрави!

      Коментар


        #4
        Искам да си сложа летните гуми на други джанти.Какви са размерите за Пунто-1,1 96 г. и изобщо по какви параметри се търсят джантите?
        Fiat Punto 1,1- 1996г.
        газ-бензин , "Lovato"

        Коментар


          #5
          Щом имаш гуми - първо гледаш диаметърът да е същия, например 14". После е важно да погледнеш броя на дупките и междуболтовото разстояние. Пише го на джантата като нещо от сорта на 4х98 (4 дупки; 98 мм диаметър на окръжността, която свързва четирите центъра на тези дупки). Ширината на джантата - 5 1/2J, 6J, 6 1/2J... Има значение и колко е изнесена навън равнината на външния ръб на джантата спрямо равнината на която ляга джантата върху главината. Например "ЕТ 37" или "ЕТ 43". Моите числа са само примерни. По принцип има важна тема с тези цифри, кое какво означава, прегледай я, и много отговори ще откриеш сам. Щом имаш джанти - разгледай ги хубаво, и препиши всички числа, които виждаш по тях. Те ще са ти ориентир.

          Коментар


            #6
            Ето колега две снимки от книжката за Пунто, дано ти свършат работа.
            Прикачени файлове
            Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
            Punto GT 1.4 Turbo '99
            Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

            Коментар


              #7
              Дали и аз ще имам подобен проблем?Колата ми е Брава 1.6 16V,а джантите са оригинални от Мареа 15" 6 лъча

              Коментар


                #8
                И така.Джантите са вече монтирани с летните гуми.Лошото е, че не можах да намеря четири еднакви, а две по две.Джантите са 13 цола с диаметър на окръжността минаваща през центровете на болтовете-98 мм. и диаметър на централният отвор-58 мм.Става въпрос за Пунто-1,1, ’96 год.
                Fiat Punto 1,1- 1996г.
                газ-бензин , "Lovato"

                Коментар

                Working...
                X