Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Semperit или Kleber зимна гума ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Semperit или Kleber зимна гума ?

    Колеги колебая се между SEMPERIT 165/65R14 79T MASTER-GRIP и KLEBER 165/65R14 79T KRISALP HP ? Искам да чуя мнения и преки впечатления ?
    Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

    #2
    Re: Semperit или Kleber зимна гума ?

    crazyjoe написа:
    Колеги колебая се между SEMPERIT 165/65R14 79T MASTER-GRIP и KLEBER 165/65R14 79T KRISALP HP ? Искам да чуя мнения и преки впечатления ?
    Препоръчвам Клебер. От двата комплекта, които съм изтъркалял съм установил, че буквално се лепи по сняг и лед като октопод, хубава гума.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #3
      Re: Semperit или Kleber зимна гума ?

      Plastex написа:
      crazyjoe написа:
      Колеги колебая се между SEMPERIT 165/65R14 79T MASTER-GRIP и KLEBER 165/65R14 79T KRISALP HP ? Искам да чуя мнения и преки впечатления ?
      Препоръчвам Клебер. От двата комплекта, които съм изтъркалял съм установил, че буквално се лепи по сняг и лед като октопод, хубава гума.
      Всички се лепят ама само първата и втората зима от там нататък вече става по-трудно лепенето.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Семперита е страхотна гума, която ако ще се кара на сняг ще ти свърши страхотна работа. По сух асвалт обаче направо я усещаш как свършва. Иначе за сняг и лед е страхотна.
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          според тестовете - Семперит МастерГрип е малко по-добър от този Клебер
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Гледам, че са спечелили Семперита награда за цена качество в среден клас за 2011. Колебая се, тая шарка на клебера прилича много на летната, незнам до колко ще е ефективна на сняг, то в ЮГ БГ няма много сняг ама един път ще ти се наложи и ще псуваш ))))
            Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

            Коментар


              #7
              шарката не я глеядайскоро имаше тест на гуми за 4х4тези със "злобните" шарки са зле на сняг
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Гума по форуми не се избират. Все едно в интернет доктор да ти постави диагноза.п.с. на ревюта разни също рядко вярвам, повечето са комерсиални.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Ммм днес трябва да реша разликата между двете е 20 и некой лев.. В началото виках клебер ,продавачите ме съветват семперита знам ли, макар че 20лв си е смяната
                  Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

                  Коментар


                    #10
                    клебер +1

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      Гума по форуми не се избират. Все едно в интернет доктор да ти постави диагноза.п.с. на ревюта разни също рядко вярвам, повечето са комерсиални.
                      Значи остава със съвет от колеги във форуми Оставиш ли се да те коландрят продавачи на гуми ще отнесеш плувката най-лесно. Казвам Клебер, защото съм ги карал и работят добре зимата, ако беше за мен този избор веднага бих взел изпробваното, допускам семперит да е по-доброто, но аз в тоя живот досега едно научих - да вярвам на себе си Ако се довериш на опита си няма да сгрешиш, ако се опреш на "познанията" на някой, който бил чувал отнякъде, вече си в опасност.
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #12
                        Мда, малко проба грешка става.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Мда, малко проба грешка става.
                          Нда, за 25-6 години шофьорлУк, направих и грешки (започнах ги по най-дивашкия начин, зверска катастрофа на пиян без книжка, оттогава не пия и не пуша) понаучих и това-онова, което бих казал на човек, който ще приеме Голямата част от знанията ни ( ни, не ми!) не са за всеки...
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #14
                            Оказа се че Семперита е с ДОТ 2008 ?! И поръчах Клеберчето, още началото си ме влечеше към него, но практиката ще покаже, от лятна Клебер съм доволен, ще видим !БЛАГОДАРЯ на всички за отдзивите ! Късмет и лек път навсякъде !
                            Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

                            Коментар

                            Working...
                            X