Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за спецификация на хидравалично масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за спецификация на хидравалично масло

    Значи днеска взех една бутилка хидравлично масло за темпричката, но преди това не видях каква точно спецификация трябва да е и взех каквото имаше Някакво HEXOL ATF Torsion, спецификации- GM Dexron IIIG, MB 236.1, Ford Mercon, Allison C4... От всички тези глупости работа ми върши само това Dexron IIIG.Гледах в един сайт за техническо обслужване на Фиат Темпра, че маслото трябва да e Dexron II ATF, обаче моето не е II ами III и сега се чудя да го слагам ли? Каква е разликата м/у II и III, и какво означава това G накрая...
    Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

    #2
    Нема се плашиш.Наливай смело. Dexron II ATF и Dexron IIIG са взаимнозаменяеми и смесваеми и те така.Мисля че Dexron II е минерално а другото е полусинтетика.
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      А маслото хубаво ли е?!Щото се изръсих 16 лв за него, а гледам на други места има от други производители по 11-12 лв.
      Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

      Коментар


        #4
        Здравейте отново,смених маслото, но след няколко дена каране усетих, че воланът е станал малко по-твърд при въртене на място и в движение.Реших, да проверя нивото на маслото, но не можах да отворя капачката на казанчето...просто не помръдва Възможно ли да е станало вакуум?Или просто е заяло, не знам...И възможно ли е да е от това, че напълних казанчето почти до горе, понеже не отрих къде са чертичките за макс и мин ?
        Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

        Коментар


          #5
          Маслото по таблични данни не е лошо, друг е въпросът колко маслото им отговаря. Одвий задължително капачката, с леко почукване ако трябва. Не е добре да е до горе. Ако наистина не виждаш мин и макс то остави нивото на 2/3 от обема. Я кажи каква ти е колата, да видим тази ли спецификация вообще се изисква.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Колата е Tampra 1.6 i.e ’94г.Капачката какво ли не я правих, чуках я, блъсках я...нищо не помага.Няма отвиване...Гледах я за течове и засега слава на бога няма, но ми интересно защо волана стана по-твърд от преди...
            Колкото по-малко питаш ,толкова по-малко те лъжат!!!

            Коментар


              #7
              Ами трябва да я отвиеш. Нещо се случва с тази чудна течност дето си налял. По спецификации става. Не си се минал с парите, за твоята кола дори се препоръчва и по-добър от този АТФ. Мапркучите за ниско налягане изглеждат ли нормално? В смисъл, нито твърди нито вдлъбнати(ако прави вакуум)?
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар

              Working...
              X