Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на гумички на клапани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на гумички на клапани

    От скоро време нещо взе да ми понагаря масълце, че реших да ги сменя тези гумички.. някой знае ли колко взимат за труд по сервизите за тази услуга и какви гумички да си купя...Колата е Браво ГТ 98-ма година

    #2
    Не си купувай Еделринг, че ми избиха веднага след слагането и се наложи смяна с нови, сега съм с Гьотце и държат. Негативни мнения чух и за Виктор рейнц...
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      кола

      Има различни модели някой излизат като се сложат може битрябва да са по скъпи
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Има една никому неизвестна марка - "Corteco".Слагаш и забравяш!
        Fiat Punto 1.1 6Speed

        Коментар


          #5
          beast31 написа:
          Има една никому неизвестна марка - "Corteco".Слагаш и забравяш!
          Е, не чак на никой. :D Действително много качествена марка.
          Brava 1.9 JTD 100, 2001

          Коментар


            #6
            beast31 написа:
            Има една никому неизвестна марка - "Corteco".Слагаш и забравяш!
            Що мислиш че е никому неизвестна даже е по известна от така наречения реинц ,хем че фирмата си има друго име
            NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

            Коментар


              #7
              Мерси за отговорите, а някой знае ли колко пари взимат по сервизите за да ги сложат ?

              Коментар


                #8
                ами колега, зависи как искаш да ти ги сложат.ако искаш без да свалят главата може и да е по евтино, но не всеки се хваща да ги сменя така.повечето сервизи свалят главата и тогава ги сменят, но това по себе си води и смяна на гарнитури и шлайф глава и тем подобни и работата се оскъпява.около 140лв вземат за цялостна проверка и обслужване на главата. после пари за труд по монтажа, 100% ще излезе и още нещо за смяна, абе към 400лв трябва да ти стигнат за всичко.
                Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                Коментар


                  #9
                  Не 400лв. са малко по-скоро нещо към 1000 -1500 е смяната на гумичките. Нормално е да му излезе около 200-250лв. г-ра капак клапани е 22лв., г-ра глава 40лв. изп. и смук. тръби са около 30лв. гумичките са 20лв. шлайф на главата е 25-30лв. и за работа 100лв. горе-долу .... но по-добре търси майстор да ги смени без сваляне на главата.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    колкото по-малко бъзикаш по машината, толкова по-добре. ако не ти гори много мен ако питаш си карай.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      van_dal написа:
                      Не 400лв. са малко по-скоро нещо към 1000 -1500 е смяната на гумичките. Нормално е да му излезе около 200-250лв. г-ра капак клапани е 22лв., г-ра глава 40лв. изп. и смук. тръби са около 30лв. гумичките са 20лв. шлайф на главата е 25-30лв. и за работа 100лв. горе-долу .... но по-добре търси майстор да ги смени без сваляне на главата.
                      така е ако си правиш сам ремонта.ама в сервиз за тази работа 100 лева за труд, малко ме съмнява.колегата да отиде и да пита, така ще му се изяснят нещата.
                      Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                      Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        .... но по-добре търси майстор да ги смени без сваляне на главата.
                        Това е бързият и евтин начин.Правиха ми го на колата , която карах преди няколко години. Сваля се само капака на главата и после върху нея се закрепва едно приспособление. Смяната на гумичките става за около час ... Взеха ми 50 лв. за труд. Качествени гумички и гарнитура за капака на главата си купих отделно.Ако целта е да смениш само гумичките, това е правилния начин.
                        Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                        Коментар


                          #13
                          beast31 написа:
                          Има една никому неизвестна марка - "Corteco".Слагаш и забравяш!
                          Въобще даже не е НЕИЗВЕСТНА .
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар

                          Working...
                          X