Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Castrol 5w40 на Брава ТД100?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    само като кажеш 5 литра и става ясно че е друго тукашните разфасовки по 1 и 4 литра
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #17
      Sev написа:
      само като кажеш 5 литра и става ясно че е друго тукашните разфасовки по 1 и 4 литра
      Колега имаш предвид, че трябва да търся масло в 5л. туба, а не 4 +1? Мисля да проверя на Рогошко шосе в Пловдив, нали уж там бил официалния представител на Castrol.
      НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

      Коментар


        #18
        маслата Castrol, които се продават в БГ се произвеждат на едно мястотези, които се продават на запад - на друго...качеството би трябвало да е еднаквоопределено търси вносител, защото тази марка е от най-разпространенитено като знам каква цена искат за полусинтетика...представям си каква ще е за пълнааз бих купил Yacco VX600 5W40 от вносителя в Пловдив - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ghlight=или бих се комбинирал с някой приятел за поръчка от ebay
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Най-добрия вариант поне за мен е Castrol Syntec Blend 10W40...Лошото е че в България се намира изключително трудно точно това по простата причина, че се прави за американския пазар...Имаше едно място във Варна където продаваха, но не съм имал път натам одавна. Като цяло ако го сравня със Selenia TD все едно да сравниш пернишки бейлис със истински бейлис Колата работи (точно брава ТД100) доста по "меко". Двигателя не "чука", а си боботи нормално. Стилото сега го карам с магнатек 10В40 вече 11к км и за сега съм доволен. Маслото го купувам и сменям във фирмения сервиз на Мazda в Бургас защото са и представители на Castrol.
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #20
            Валентино_88 написа:
            Колеги вече реших да опитам с 5/40 на следващата смяна. Причината поради коятом искам да опитам този клас масло е следната: при загрял мотор, колата работи перфектно и доста тихо(говоря за 10/40), но когато е студена, през първите 5 мин. се чува едно метално чукане, което не ми харесва. Та се надявам с 5/40 този шум да изчезне ако маслото играе роля. В момента с 10/40 доливам около 300гр. за една смяна и мисля, че с 5/40 няма да имам проблем с горенето на масло.п.п Мосля да сипя Castrol 5/40
            Колега щом ти работи добре с 10В40 мнението ми е че трябва да си караш с такова. Аз откакто съм купил фиата много рядко доливам от смяна до смяна и това ми харесва, та все едно и също слагам. Автомобилите са ни на по повече от 300к км на 100%, сам си прави извода с какво масло трябва да се кара...
            FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

            Коментар


              #21
              Малко в страни от темата ама да питам колегата kiselo, защо караш тоя Комън рейл със 10в40 .
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар

              Working...
              X