Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1,9 жтд 115 - колко Ah акумулатор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1,9 жтд 115 - колко Ah акумулатор?

    Моля някой да ми каже колко ампера трябва да ми е акумулатора? Имам на Бош 74а- вече на две години и половина, декември го зареждах и тази сутрин- ъ--ъ-ъ- като трабанта на Лафазанов Пак го свалих, а знам че не е полезно за бордовия! Благодаря предварително!Грешен раздел -> Преместена. Допълнено заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Fiat Stilo 1.9 jtd
    Fiat Tipo 1.7

    #2
    Какъв акумулатор е нужен за вашата кола/КаталогРъководства за Фиат Стило
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      75Ah 900Ae моя, произведен края на 2002г - Magneti Marelli и наесен ще се сменя вече.Бая е изкарал.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Благодаря ви! Дано е от студа!
        Fiat Stilo 1.9 jtd
        Fiat Tipo 1.7

        Коментар


          #5
          Ами премери зареждащото напрежение на клемите, ако е добре, трябва да се замери консумацията при покой.
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            Първо замери всичко преди да сменяш каквото и да е, иначе нещо от рода на 74Ah и около 700А стартов ток ще ти е идеален, въпреки че аз в момента съм със 60Аh със 540А стартов ток и пак върти в студа.
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              #7
              Преди малко един приятел го замери и каза, че е ок.и възстановява... Сложих акумулатора - няма грешки бордовия! Ще видим нататък ...
              Fiat Stilo 1.9 jtd
              Fiat Tipo 1.7

              Коментар


                #8
                eddie написа:
                Преди малко един приятел го замери и каза, че е ок.и възстановява... Сложих акумулатора - няма грешки бордовия! Ще видим нататък ...
                То за някои техници 13,8в зареждане без консуматори е добре, ама за дизела и то зимата изобщо не е. Дано приятелят ти не е от тях
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                Коментар


                  #9
                  cokata_23 написа:
                  То за някои техници 13,8в зареждане без консуматори е добре, ама за дизела и то зимата изобщо не е. Дано приятелят ти не е от тях
                  Мене ме намотаха в темата за алтернатора
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Знам колега. Аз поради това не се включих в темата, щото мнението ми е като твоето - над 14в без консуматори.А и аз съдя от факти, а не от книги и квартални майстори. Факт е, че при зареждане от 13.8 си скапвах акумолаторите за 2, максимум 3 години. Факт е, че на 2 рата година трябваше зимата да го свалям и дозареждам на зарядното. Факт е, че с новото ми динамо което зарежда 14.26в акумолатора не се е предал вече 4 та година и не го дозареждам. Всичко това на Форд Ескорд, дано с Фиата нямам такива проблеми
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #11
                      Като гледам по каталог трябва акумулатора да е 63ah . Може да му е голям 74 и динамото да не може да го възстановява! Ако пиша след месец - значи трябва да взимам по сурови мерки А за пишман майсторите- бол са! Лятото при смяна на накладките на задните дискове ми счупиха заден ляв спирачен апарат, незнам защо е пипан, но сега има един болт забит там... трябва да си намеря нов апарат преди да е протекал тоя и не направи някоя авария на спирачките!
                      Fiat Stilo 1.9 jtd
                      Fiat Tipo 1.7

                      Коментар


                        #12
                        Опс! Свалих го за трети път!
                        Fiat Stilo 1.9 jtd
                        Fiat Tipo 1.7

                        Коментар


                          #13
                          eddie написа:
                          Опс! Свалих го за трети път!
                          И в крайна сметка зареждането на празен ход без консуматори е волта? С включени фарове, вентилатор, музика, халогени, подгрев на задното стъкло пада до волта?...консумацията на енергия при всичко изключено е милиампера...Това са трите неща които те вълнуват в момента. Извикай пак твоя приятел да го замери и сподели цифрите с точност
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                          Коментар


                            #14
                            Само да споделя ,че пали перфектно и с 45Ач 370А акумулаторче
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              Само да споделя ,че пали перфектно и с 45Ач 370А акумулаторче
                              +1... Зимата палих с такъв близо месец докато си купих Ексайда, никакви проблеми, стартера въртеше нормално. Беше Монбат или нещо от тоя сорт на 3 години
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                              Коментар

                              Working...
                              X