Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смених гумите,ще има ли разлика в показанията на километража

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смених гумите,ще има ли разлика в показанията на километража

    Колеги, здравейте! Надявам се да съм нацелила раздела...Става въпрос за следното : сложих зимни гуми на колата с размер 165 70 R14. Обаче ми казаха нещо, което мн ме озадачи - че като карам с този размер гуми километражът ще ми показва с 10% отгоре, т.е. ако карам с 60км/ч реалната ми скорост ще бъде 66км/ч.Искам да попитам това верно ли е? Стандартният размер на гумите за моята кола е 185 55 R14.Грешен раздел -> Преместена. Модерирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
    AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

    #2
    Не зная дали наистина стандартния размер ти е 185/55R14 (просто ми се струва голям за Пунто), но ако е така, то при движение с 100 км/ч (т.е. реалната ти скорост е такава), километража ще ти показва 96 км/ч. Ети един линк: http://www.avtogumi.com/, има калкулатор за гуми там (т.е. при сняма на размера посочен от производителя, какво отклонение се получава). В твоя случай отклонението е недопустимо (минава в червена зона). Друг е въпроса дали за теб това е проблемно или не (както и за много от водачите на МПС в милата ни татковина).
    Stilo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Аз се обърках - сегашните ( зимните ) гуми са 165 70 R14. И да 185 55 R14 ми е оказаният от производителя размер.Точно този сайт гледаха като ми казаха за разликата между реалната скорост и показанията на километража.Интересно ми е защо се получава така ?!Този сайт нещо не мога от този комп да го отворя - ще пробвам от друг.Сега ще взема навигацийката на един колега да видя дава ли и каква е разликата.
      Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
      AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

      Коментар


        #4
        Качи някой приятел с GPS и виж какво отклонение ти дава, ако се притесняваш за радарите. По принцип радарите ги настроени да засичат скорот 10 км/ч над ограничението.
        Няма начин да няма начин!

        Коментар


          #5
          nikolovvd написа:
          По принцип радарите ги настроени да засичат скорот 10 км/ч над ограничението.
          Дали ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            nikolovvd написа:
            Качи някой приятел с GPS и виж какво отклонение ти дава, ако се притесняваш за радарите. По принцип радарите ги настроени да засичат скорот 10 км/ч над ограничението.
            :D Дори GPS-и дават грешки при отчитането на скорост. Доказано А полицаите спират предимно тези, с по-брутални отклонения в скоростта (в посока повече), ако не са гладни разбира се. :D За mims:Калкулатор за пресмятане и сравнение при подбор на гуми с различни размериСтар размер185/55R14Нов размер165/70R14Стар диаметър 559 mmНов диаметър 587 mmРазлика в диаметрите 28 mmПоказание на скоростомера при движение със скорост 100 км/ч - 95 км/чПак е в червена зона. Ако напишеш в google калкулатор гуми, ще ти излезнат много сайтове с такъв. Избираш си някой работещ и гледаш (пак ще видиш същото, което съм копирал). Макар че това се прави преди да си купи човек гуми, но ... сега просто трябва да караш идея по-бавно, за да не изскачат полицаите от храстите. Получава се така, защото се променя диаметъра на гумата. С думи прости, при един оборот на гумата в двата случая изминаваш различно разстояние (макар и в милиметри, но обърнато за 100 км разликата е значителна).
            Stilo 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Само за сверка: моето Пунто когато го карам със 100 кг и на гпс-а ми показва че карам с 90 :D , дава ми разлика в скоростите . Пък парадокса е следния...карам с 50-60 км/ч максимум- спира ме патрулка и ми казват че карам с 70 км/ч . На кое да вярвам?!
              Grande Punto 1.3 75 hp
              Croma 1.9 Multijet 150 hp

              Коментар


                #8
                Нещо май съм се прецакала ...а си дадох последните парички за гуми между другото усещам колата по-добре: не ми боксува, вози по-меко ( тва май е от височината на гумите ) и това, което няма никаква връзка ( според мен, де ) с гумите, че ми влизат скоростите по-добре.Я ми кажете сега - проблем ли е да карам с тези гуми ?! Не съм усетила да ми опират по завоите, но съм карала едва 10-15 км
                Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                Коментар


                  #9
                  staik написа:
                  Само за сверка: моето Пунто когато го карам със 100 кг и на гпс-а ми показва че карам с 90 :D , дава ми разлика в скоростите . Пък парадокса е следния...карам с 50-60 км/ч максимум- спира ме патрулка и ми казват че карам с 70 км/ч . На кое да вярвам?!
                  Тва твойто е луда работа - газ и хич да не ти пука
                  Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                  AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                  Коментар


                    #10
                    staik написа:
                    Само за сверка: моето Пунто когато го карам със 100 кг и на гпс-а ми показва че карам с 90 :D , дава ми разлика в скоростите . Пък парадокса е следния...карам с 50-60 км/ч максимум- спира ме патрулка и ми казват че карам с 70 км/ч . На кое да вярвам?!
                    На КАТ-аджийския радар (ако са те хванали теб, а не някой друг и после ти да го отнасяш)
                    mims написа:
                    Нещо май съм се прецакала ...а си дадох последните парички за гуми Sadмежду другото усещам колата по-добре: не ми боксува, вози по-меко ( тва май е от височината на гумите ) и това, което няма никаква връзка ( според мен, де ) с гумите, че ми влизат скоростите по-добре.Я ми кажете сега - проблем ли е да карам с тези гуми ?! Не съм усетила да ми опират по завоите, но съм карала едва 10-15 км
                    Не е проблем да караш с тези гуми, стига наистина никъде да не опира. И да имаш едно наум, че скоростта ти е по-висока от показанието на километража. Иначе вози по-хубаво, защото каучука на зимните гуми е по-различен (по-мек) от летните и обира вибрацията на част от неравностите по пътя.
                    Stilo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Сравних показанията на километража с тези на навигацийка. Разлика 4-5 км/ч. Не е кой знае колко, просто трябва малко да внимавам. Аз така или инъче не карам с 50.Засега не опират гумите, може би няма да е така ако кача 2-ма човека отзад, но това се случва мн рядко. Возя предимно себе си и понякога 1 човек отпред.
                      Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                      AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                      Коментар


                        #12
                        Отзад внимавай да не е претоварваш,защото аз така си протърках маркуча за бензина и колата като се поразклати оливаше от там,а такъв маркуч нов няма само втора ръка.
                        ex. punto elx 1.2i
                        Lancia Libra 1.6

                        Коментар


                          #13
                          petio4528 написа:
                          Отзад внимавай да не е претоварваш,защото аз така си протърках маркуча за бензина и колата като се поразклати оливаше от там,а такъв маркуч нов няма само втора ръка.
                          Това не го знаех - мерси за съвета
                          Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                          AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                          Коментар


                            #14
                            Аз карам с 185/60/14 лятото и 165/70/13 зимата . И двата размера са по-големи от каталожния и като гледам позволява още по-голяма гума . С трима човека отзад пак не опира . Но аз не съм Спортинг Карай си с тези гуми и не му мисли повече Таман ще е малко по-височко за зимата :PА за километража май ме лъже малко С Пунто 60 при 3000 оборота - 97-98 км/ч с 185/60/14 (Показание на скоростомера при движение със скорост 100 км/ч -> 94 км/ч )С Пунто 75 при 3000 оборота - 90 км/ч мисля с оригиналния размер гуми
                            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                            Коментар

                            Working...
                            X