Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвет за ангренажен ремък и ролки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    съвет за ангренажен ремък и ролки

    Здравейте,доиде време да се сменят ролките и ремъците на Мареа 1.6 16v.В момента съм с бразилските(които излиза колата от завода) и искам да ме посъветвате с какви да ги заменя,Днес пообиколих Монтана и уж Италианските са около 120лв.,а на БОШ(уж оригинални)170лв.,това са цени само за ремъка и двете ролки.Та препоръчаите нещо наистина добро,защото имам оферта за същите(бразилските)ролки и ремъци(климатик,помпа,хидравлика) на 145евро+10-15евро за доставката.

    #2
    Нека уточним нещо...оригинални не могат да бъдат с марка бош...или скф...или не знам си там каква марка. Оригинално означава да пише марката на автомобилния производител върху опаковката със оригинален номер на частта, а вътре какво ще е...няма значение. За фиат мисля, че трябва да е Ricambi оригиналът (някой да ме поправи ако греша) . За опел...частите са GM....и т.н.Знам че някой ще каже, че оригиналните като ги отвориш и вътре е SKF или INA...е да но качеството на оригиналните е по-високо, въпреки че са една и съща марка. Просто поточните линии са други. Оттам идва и по-високата цена.Нямам нищо против никой производител, просто уточнявам понятието "оригинална част"А моя съвет е да си вземеш оригинални ролки и ремък от където искаш... www.axm-auto.com - примерни цени
    Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
    Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
    FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
    Powered by Total & Fobos LPG

    Коментар


      #3
      Може да се свържеш също с колегата mitaka_71 - той ще ти прасне някоя подходяща оферта.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Слагай ремък Гейц и ролки СКФ и няма да имаш грижи.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Ремък - Dayco/Gates, ролки - SKF/Ina/Litens

          Коментар


            #6
            Гледах в един магазин обтягаща ролка която я дават оригинална в опаковка Рикамби Оригинали. Обаче вътре ролката не е канадска Литенс ами е Japan. Някой има ли впечатление от такава ролка.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #7
              SKF, INA, Litens... Ricambi,... Japan-NTN,Koyo,Nachi,.. вземай смело, хубави са. Това са тм с които колата излиза от завода.

              Коментар


                #8
                Ricambi Original означава оригинални части на италиански. Не съм съвсем убеден, че това може да се третира като марка
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Rokambol написа:
                  Ricambi Original означава оригинални части на италиански. Не съм съвсем убеден, че това може да се третира като марка
                  Нещо като сертификат ,че частите вътре са оригинални.Една малка подробност.В оригиналния ангренажен комплект,ролките обикновено са Дайко , Койо,Скф и тем подобниНо на ремъка задължително трябва да пише FPT и логото на Фиат/Алфа/Ланча,ако ремъка вътре е дайко,по добре подминете тази оферта.
                  Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                  Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                  I am in love with my cars

                  Коментар


                    #10
                    Replay написа:
                    ....ако ремъка вътре е дайко,по добре подминете тази оферта.
                    Защо ремък Дайко не е за препоръчване, според теб. Питам, защото скоро ще сменям ангренажния комплект, а засега едно предложение за цял комплект Дайко (ремък и ролки) е достатъчно добро на пръв поглед.

                    Коментар


                      #11
                      cheruna написа:
                      ... Защо ремък Дайко не е за препоръчване, ...
                      Защото има по-голяма вероятност компекта да е менте ...
                      Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                      Коментар


                        #12
                        Ремък FLENNOR също е добре, те само опаковат, ремъка е Gates.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          cheruna написа:
                          Replay написа:
                          ....ако ремъка вътре е дайко,по добре подминете тази оферта.
                          Защо ремък Дайко не е за препоръчване, според теб. Питам, защото скоро ще сменям ангренажния комплект, а засега едно предложение за цял комплект Дайко (ремък и ролки) е достатъчно добро на пръв поглед.
                          Казвам ,че ако се спреш на комплект ОРИГИНАЛЕН(най-добрия вариант според мен) , вътре ремъка задължително трябва да е FPT, а не Дайко.А за комплект на дайко нямам наблюдение,освен както каза колегата -станаха много масови.Взимай оригинала-разликата е 20тина лева
                          Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                          Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                          I am in love with my cars

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте. Скоро смених ангренажният ремък и ролката. Взех ремък Dayco (made in china) и ролка Dayco (на която пишеше made in japan). Поговорих с продавача в магазина реших да го взема. Като цена е приличен и в магазина казаха, че е ОК. Имаше и сертификат ISO. Аз лично взимам части от AXM-AUTO и съм доволен. При нормална експлоатация на колата и сменяне навреме на консумативите мисля, че няма проблем. Старият ремък беше на 40 000км и не беше сменян 6 години. Според мен можеше още да изкара, но го смених.
                            Fiat Bravo 1.2 1999

                            Коментар

                            Working...
                            X