Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми 195/60 R15 - ще опират ли на старото Браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гуми 195/60 R15 - ще опират ли на старото Браво?

    Решил съм да сложа гуми 195/60 R15 на Бравото - 1,6 бензин от 2000г. Дали ще опират някъде, някой слагал ли е такива? Упражнението ще го правя главно за да увелича просвета защото е доста малък сега със стандартните 185/60 R14. Относно твърдението на някои че този размер ще е твърде голям и колата ще стане по-бавна и ще харчи повече, мога да каже че съм карал известно време Сеат Ибиза от предпоследния модел с 1,2 трицилиндров бензин около 70 коня, като размери и маса горе долу е същата и беше стандартно с точно такива гуми върху стоманени джанти 15 цола. Относно джантите за този вид гума - 6Jx15 2H, централен отвор 58мм, PCD 98мм, но за офсета не знам в книжката има от 37 до 49 мм, мисля си че трябва да е 40 или 49. Дайте акъл

    #2
    Колега, проблема не е толкова че ще ти се спъне колата и разхода и ще скочи а в това че разликата между двата посочени от теб размера е 37 мм. и ще имаш не вярно показание в км. т.е. по малко с около 6/100.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Аз си сложих зимни 185/60 R15 и е малко на косъм работата, в смисъл задните гуми са на около 2 см. от задната част на калника, а предните само, че в предната част на калника пак около 2-3 см. и не знам като започне да се трупа сняг по калниците дали няма да опират гумите в него, та за по-големия размер не знам дали ще се събере. Иначе джантите са 6Jx15 H2 -40.
      Fiat Bravo 1.8 GT, 1996 г.

      Коментар


        #4
        Ако приемем че механизма на скоростомера е изчисляван за гуми 185/60 R14, то при размер 195/60 R16 при реална скорост 106,4 км/ч показанието ще 100 км/ч, а при показание 60км/ч реалната скорост ще е 63,84 км/ч, което мисля че е дори по-малко от точността на скоростомера. Иначе диаметрите са съответно 578 мм за малката и 615мм за голямата - разлика от 37мм но в диаметъра. В радиуса който всъщност влияе на просвета и приложната точка на теглителната сила а от там и на натоварването на трансмисия и двигател разликата е 18,5 мм, така че не мисля че въобще ще се усети А какво да бъде налягането ако станат?

        Коментар

        Working...
        X