Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за избор на размер гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за избор на размер гуми

    Здравейте,Казаха ми, че ако подбера големи (по-високи и по-широки) гуми от стандартните на автомобила (Punto S 1997) ще има "по-мека возия". Така или иначе ми предстои закупуване на 4 нови гуми и евентуално нови джанти искам да попитам няколко въпроса:1. Ако горното твърдение е вярно какъв е оптималния размер, който трябва да избера. В момента автомобила е с 155/60/13 мисля, а и по информация, която изрових от нета, това са стандартните гуми за модела. Въпросът ми е кой би бил оптималният вариант на размер, като се има предвид, че нямам хидравлика на волана, а ми казаха, че паралелно с "по-меката возия" работата с волана ставала по тежка с нарастването на размера на гумите.2. Смятам да закупя 4 нови т.нар. универсални гуми, добра идея ли са те?Благодаря.
    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

    #2
    Здравеи колега,от каде го изкара тоя размер гуми 155-60-13?Аз моето Пунто го карам с зимни 155-70-13 и лятни 165-65-14.Какво имаш в предвид унниверсални гуми?Да не би да искаш да кажеш всесезонни.Ако смяташ зимата да караш само в града,можеш да си вземеш нови лятни,но извън него ще ти трябват зимни.Това за всесезонни гуми са само приказки на гумаджиите,такива гуми не съществуват.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Колега когато си сложиш нова гума возията автоматично ще стане много по добра от тази със старите и твърди гуми. Когато слагаш по широка е нормално да я усетиш на волана. А относно изказването на колегата за града и лятната гума.................. ако живееш в град който се намира в планината и зимата вали яко сняг........ какво правим

      Коментар


        #4
        Че то е достатъчен един внезапен обилен снеговалеж в който и да е град и започват едни задръствания заради такива с летни гуми. Докато се изчисти в един град независимо кой е им трябват няколко часа след като е СПРЯЛО (не започнало) да вали. Това с всесезонните гуми също е спорен въпрос- но според доста тестове такива има,просто трябва да чете човек. За непретенциозни хора са добър компромис.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Благодаря за инфото колеги. До колкото разбарх мога да рискувам със т.нар. всесезонни гуми само на задните отпред трябват специфични за всеки сезон. Един последен въпрос 175/70/13 удачен размер ли са?Благодаря още веднъж.
          Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

          Коментар


            #6
            175-70-13 мисля,че ще опират отзад,по добре си сложи 155-70-13 те ги дават по книжка,а и са по евтини.
            ex. punto elx 1.2i
            Lancia Libra 1.6

            Коментар


              #7
              Благодаря, ще ви послушам.
              Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

              Коментар


                #8
                Само за информация ти давам стандартните и алтернативните размери за Пунто. Като кликнеш върху размера ти дава и предложения за нови гуми с цени. Успех! http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...nto/marka/FIAT

                Коментар


                  #9
                  scrolllock написа:
                  Благодаря за инфото колеги. До колкото разбарх мога да рискувам със т.нар. всесезонни гуми само на задните отпред трябват специфични за всеки сезон. Един последен въпрос 175/70/13 удачен размер ли са?Благодаря още веднъж.
                  Здрасти колега,гледам че си градски.Отиваш в Диана на Пазарджишко има си голям избор на гуми.Аз лично карам с 155-13-70,моите са всесезони Пирели П400 M&S,тествани са миналата зима в града имаше доста сняг и се справат много добре.Забивал съм я нарочно в 8-10см. сняг излиза си без проблем(с летни не може да мръднев такъв сняг) http://www.diana-ltd.com/Plovdiv.html
                  Прикачени файлове
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря ви, колеги.
                    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

                    Коментар

                    Working...
                    X