Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване относно маслата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: -

    Kroko61 написа:
    На дизел смяна над 7500км--убиваш мотора.
    я пак с разяснение ,че не ми стана ясно.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #17
      Е чак пък да го убиеш! Дизели до сега не съм имал, но има и голяма доза истина в твърдението на колегата. Един приятел има служебен мерцедес с манометър на маслото. Като го заредят лятото с минерално, за по евтино и на 4-5 000км се налага смяна, защото вече не държи налягане на ниски обороти. Същото се забелязва с полусинтетика но на ~ 8000км. Само пълните синтетики удържат до около 12 000км. Така е при този конкретен модел и двг, да не си помисли някой, че това е закон. Но за сравнителен анализ става. Мотора е вече на много много километри и се държи - не гори маслото. Но почне ли да пада стрелката на манометъра се сменя.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #18
        Danchojn написа:
        Е чак пък да го убиеш! Дизели до сега не съм имал, но има и голяма доза истина в твърдението на колегата. Един приятел има служебен мерцедес с манометър на маслото. Като го заредят лятото с минерално, за по евтино и на 4-5 000км се налага смяна, защото вече не държи налягане на ниски обороти. Същото се забелязва с полусинтетика но на ~ 8000км. Само пълните синтетики удържат до около 12 000км. Така е при този конкретен модел и двг, да не си помисли някой, че това е закон. Но за сравнителен анализ става. Мотора е вече на много много километри и се държи - не гори маслото. Но почне ли да пада стрелката на манометъра се сменя.
        Е добре ще се постарая да си поставя манометър за проба.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          аз имам манометъркарам с полусинтетика по 15000кмпочти няма разлика в налягането на маслото в началото и в края на пробега му
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #20
            alvanovo написа:
            аз имам манометъркарам с полусинтетика по 15000кмпочти няма разлика в налягането на маслото в началото и в края на пробега му
            Ти май си на бензин! А писах, че става въпрос за конкретен ДВГ. Но сравнение може да се направи!
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #21
              Благодаря, SPАРК мисля че първият път сложихме 4l. и дойде множко. :D
              FIAT BRAVO 1.4 12V

              Коментар


                #22
                Ако ти харчи много масло, колата си е за по-гъсто масло!
                Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                Къде отиваш ти, може би?

                Коментар


                  #23
                  sim4ata написа:
                  Ако ти харчи много масло, колата си е за по-гъсто масло!
                  И какво значи по-гъсто масло? Вместо 10W40 да сипе 10W50/60?
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    ве

                    Danchojn написа:
                    sim4ata написа:
                    Ако ти харчи много масло, колата си е за по-гъсто масло!
                    И какво значи по-гъсто масло? Вместо 10W40 да сипе 10W50/60?
                    Значи 15в40 20в50 и те така.Само че една кола почне ли да гори масло и то доста да кажем повече от 2 литра на 10000 км си е за ремонт,а не да се сипват по-гъсти масла та ептен да убият мотора
                    Nissan Primera 1.6 16v P11
                    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #25
                      Re: ве

                      kantarev написа:
                      Danchojn написа:
                      sim4ata написа:
                      Ако ти харчи много масло, колата си е за по-гъсто масло!
                      И какво значи по-гъсто масло? Вместо 10W40 да сипе 10W50/60?
                      Значи 15в40 20V50 и те така.Само че една кола почне ли да гори масло и то доста да кажем повече от 2 литра на 10000 км си е за ремонт,а не да се сипват по-гъсти масла та ептен да убият мотора
                      Точно това исках да кажа и аз!
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар

                      Working...
                      X