Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви гуми 15-ки ? Нов въпрос за 16-ки :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    здравейте колеги идва зима и се чудя какви гуми да си сложа.колата ми е MAREA KOMBI 1.9 JTD.В момента сам с лети джанти и искам да питам мога ли с лети дйанти да карам и зимата или не.Иска ми се да си сложа железни джанти 14 цола щото летите джанти са 15 цола и да попитам пак, за 14 цола какаж размер за зимата е добар и за 15 цола зимата каж размер е добар.благодаря
    kara fiat marea wikend

    Коментар


      #17
      здравеите колеги.купих си скоро мареа комби .имам лети джанти 15ка кав трябва да е размера за тея мареи.и иде зима мога ли да си слойа 14 железни джанти шот ме е страх зимата да не пукна летите джанти.има ли значение кажи джанти ще са .даите савети.и кав размер тряя да е на 14 цола.за мареята ми
      kara fiat marea wikend

      Коментар


        #18
        Няма смисъл да си повдигаш темата повече от един път на 24 часа защото не е според правилата на форума.През зимата е препоръчително да се използват стоманени джанти защото алуминиевите освен ,че има опасност да се спукат корозират/окисляват/ от препаратите които се използват за посипване на пътищата.Джантите може да са 14 цола 4х98 с вътрешен отвор 58,1 мм.За гуми ти препоръчвам размера 185/65 R 14
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          благодаря ти колега- /торнадо/а за това че писах темата 2 пати незнаех 4е е против правилата,а и сам нов в форума. дано ми простят тия грешки.ако имам пражописни грешки също моля да ме извините.благодаря торнадо.
          kara fiat marea wikend

          Коментар


            #20
            А тука сега ме зарибяват за джанти 16, я кажете мога ли да ги побера и как ще ги понесе слабото ми двигателче.
            Fiat Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #21
              gamencerista написа:
              А тука сега ме зарибяват за джанти 16, я кажете мога ли да ги побера и как ще ги понесе слабото ми двигателче.
              Първо си задай въпроса дали си готов да се возиш на каруца.

              Коментар


                #22
                Остави возията ами и вървежа ще пострада ...
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #23
                  gamencerista написа:
                  А тука сега ме зарибяват за джанти 16, я кажете мога ли да ги побера и как ще ги понесе слабото ми двигателче.
                  16-ки със гуми 205/45/16 няма да имаш проблеми. Комфорта наистина се влошава , но не толкова много. Аз като минах от 14-ки на 16-ки очаквах много по-твърда возия, но в действителност не беше чак толкава лоша- поне според мойте разбирания. В разхода и динамиката на теория би трябвало да има разлика, но аз не я усетих.
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #24
                    Ами то колата и сега не върви така че... а пък за разхода, бензиномера не ми отчита така че и тук ще го прежаля. Возията незнам дали ще се подобри. Колебая се между 15 и 16, но по клоня към 16 понеже смятам скоро да скачам на Bravo JTD и да правя малко силов и външен тунинг. и определено с 16 ще е доста по ефектно.
                    Fiat Bravo 1.4 12v

                    Коментар


                      #25
                      Щом мислиш скоро да си вземаш JTD мятай се на 16-ките. Със 105 коня и голям въртящ момент колата няма да има проблем да търкаля тези джанти. Със 16-ки колата стои доста по-добре отколкото с 14-ки. Това е моя съвет, но ти си решаваш вече за размера на джантите.
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #26
                        Колеги, сори за офф-а да попитам за Браво 1.6 16В - Мога ли да сложа зимни гуми 195/65 /15 - и какво ще е поведението на колата с тях? Питам, защото нищо не разбирам от това, а гумите ми ги продава познат и са в отлично състояние... Благодаря ви предварително

                        Коментар


                          #27
                          avatar1 написа:
                          Колеги, сори за офф-а да попитам за Браво 1.6 16В - Мога ли да сложа зимни гуми 195/65 /15 - и какво ще е поведението на колата с тях? Питам, защото нищо не разбирам от това, а гумите ми ги продава познат и са в отлично състояние... Благодаря ви предварително
                          Много са големи тези гуми и съм почти 100 % сигурен,че ще опират. Търси друг размер.
                          SEAT Leon Cupra 300
                          Triumph Street Triple 765 R

                          Коментар


                            #28
                            VooDoo написа:
                            avatar1 написа:
                            Колеги, сори за офф-а да попитам за Браво 1.6 16В - Мога ли да сложа зимни гуми 195/65 /15 - и какво ще е поведението на колата с тях? Питам, защото нищо не разбирам от това, а гумите ми ги продава познат и са в отлично състояние... Благодаря ви предварително
                            Много са големи тези гуми и съм почти 100 % сигурен,че ще опират. Търси друг размер.
                            Благодаря, колега! Май ще купя някакви евтини, че и железни джанти ще купувам!Някой да има идея по колко вървят и дали случайно някой не продава 4 бр. (здрави) джанти за браво

                            Коментар

                            Working...
                            X