Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачки за Fiat Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не знам колко е точен размера 60/48 защото аз съм с такива шампионки и ми прави капка точно пред погледа.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      reter написа:
      моите са шампионки, предоволен съм от тях, самоче и цената им е предоволна 30 и кусур лева струват (не съм ги купувал де, просто ме снабдиха)
      Аз също си взех предни Champion точно 30 кинта, въпроса е обаче задната колко е?

      Коментар


        #18
        За по 8 лева взех безшарнирни, чистят безшумно и перфектно.30 лева няма да дам за чистачки посмъртно.Ще си ги сменям всяка есен, по скъпи от 8 лева няма да станат.След 3-4 години ще съм сменил колата.Задната ми се струва, че е несменяема.Може би е възможна смяната само на "перото" или направо ново рамо.Тъпо е, но все пак си е задна чистачка, не е толкова важна, може и така да си остане. Маже, но върши работа, не ме интересува дали каращия зад мен се е обръснал или не.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #19
          Malone написа:
          За по 8 лева взех безшарнирни, чистят безшумно и перфектно.30 лева няма да дам за чистачки посмъртно.Ще си ги сменям всяка есен, по скъпи от 8 лева няма да станат.След 3-4 години ще съм сменил колата.Задната ми се струва, че е несменяема.Може би е възможна смяната само на "перото" или направо ново рамо.Тъпо е, но все пак си е задна чистачка, не е толкова важна, може и така да си остане. Маже, но върши работа, не ме интересува дали каращия зад мен се е обръснал или не.
          Става дума за "перото", рамото слава Богу си стои...

          Коментар


            #20
            Пера има навсякъде, режеш си го, вмъкваш пластината/пластините и го сменяш.На Tipo-то така правех, нали е ултра класна кола, и не е с чистачки [сменяеми шарнири], ами цяло рамо, неразглобяемо.И предните и задната.93-та, с фейслифта, по тъпо решение няма от това да си сменяш целите рамена.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #21
              Ок, мерси за отговора!

              Коментар


                #22
                Само бъди много внимателен, от отговора ти имам чувството, че не си го правил.Тези пластмасовите ... зъбчета ли да ги нарека ... не знам, които всъщност държат перото, които влизат в него от двете страни по дължината му.От слънцето сигурно са станали крехки и нямат обичайната за пластмаса еластичност. Чупят се много лесно и бъди внимателен с тях, колкото е възможно повече.При изваждането и вмъкването на новото перо.По цялата дължина перото има канал, а в единия край отворчета. Влизащите в тези отворчета зъбчета, от двете страни държат перото да не се измъкне, важни са.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #23
                  Malone написа:
                  Само бъди много внимателен, от отговора ти имам чувството, че не си го правил.Тези пластмасовите ... зъбчета ли да ги нарека ... не знам, които всъщност държат перото, които влизат в него от двете страни по дължината му.От слънцето сигурно са станали крехки и нямат обичайната за пластмаса еластичност. Чупят се много лесно и бъди внимателен с тях, колкото е възможно повече.При изваждането и вмъкването на новото перо.По цялата дължина перото има канал, а в единия край отворчета. Влизащите в тези отворчета зъбчета, от двете страни държат перото да не се измъкне, важни са.
                  Нещо не ми стана ясен поста ти.

                  Коментар


                    #24
                    на типо ли беше или на темпра има модели с нормални чистачки, аз моите ги бях сменил целите рамена с такива и после само чистачки сменяш. и има по-тъпо решение и то е с носачите
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #25
                      На Tipo преди 93-та са си нормални чистачките, след 93-та вече са несменяеми.Можеш да сменяш перата, но както казах, "зъбчетата" се чупят и става мазало.Трябва да ти снимам Viiipeer, иначе няма да ме разбереш за кои "зъбчета" става дума.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #26
                        Malone написа:
                        За по 8 лева взех безшарнирни, чистят безшумно и перфектно.30 лева няма да дам за чистачки посмъртно.Ще си ги сменям всяка есен, по скъпи от 8 лева няма да станат.След 3-4 години ще съм сменил колата.Задната ми се струва, че е несменяема.Може би е възможна смяната само на "перото" или направо ново рамо.Тъпо е, но все пак си е задна чистачка, не е толкова важна, може и така да си остане. Маже, но върши работа, не ме интересува дали каращия зад мен се е обръснал или не.
                        Тук във Враца в кауфланд има безшарнирни по 6лева/бр и чистят много добре,и не мисля че ще се сасипят толкова бързо
                        Фиат Пунто 1.2 75ph ; Опел Астра Ф 1.6

                        Коментар


                          #27
                          За 13-14 лв. си бях окомплектовал БОШ.Вземах ги на бройка по размер и не мисля че са по зле от тези без шарнирни китайки за 7-8 лв./бр. п.с. т.е. БОШ-а комплекта ми излезе 13-14 лв.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #28
                            Бош за 13-14лева Моля ти се не го казвай на никой
                            Фиат Пунто 1.2 75ph ; Опел Астра Ф 1.6

                            Коментар


                              #29
                              d1lar4e7o написа:
                              Бош за 13-14лева Моля ти се не го казвай на никой
                              Представи си да точно БОШ по около 7лв. бр. изрично подчертах че се продават на бройка а не комплект по две
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар


                                #30
                                Преди 3 дни се обзаеведох с Шампион намалени от 32лв. на 8,50лв. заради скъсана опаковка.
                                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                                Коментар

                                Working...
                                X