Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Selenia VS Vision - 15w40 - Добро ли е ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Valiosport написа:
    Backo написа:
    Лики моли полусинтетика 10/40. Естественно че няма да и сложа масло от 10лв.
    Не съм казал да сложиш масло от 10 лева. Че на Selenia Vision 15W40 какво и е ? Минерално масло препоръчват го за фиат Полусинтетиката да не е по добра от минералното масло
    Колега правиш безмислено сравнение...
    Peugeot 406, 2000 HDi 90
    ex. Peugeot 106 1,5 D
    ex. Ritmo 70 138B2.000
    ex. Tempra 2.0 159A6.046
    Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

    Коментар


      #17
      Дайте акъл какво масло да сложа на пунто 1.1 97 година. До сега съм го карал с кастрол 15W / 40 ,но сега е малко "студентски живот" и гледам да намаля разходите колкото мога Имате ли идея какво масълце да сложа за прилична цена
      Grande Punto 1.3 75 hp
      Croma 1.9 Multijet 150 hp

      Коментар


        #18
        аз карам както си го пише по опътването със Selenia Gold 10 V 40 полусинтетика и нямам никакви проблеми. на предната смяна бях със Valvoline 15 V 40 пак полусинтетика но се скъсах да доливам масло. малко е скъпо наистина Selenia но го дават като оптимално за фиат и аз си карам с него. поне на мен 4 литра Селения и масления филтър ми излизат 62 лв като дигнаха леко цените на маслата. Моята кола е Брава 1.6 16 V 96 г.

        Коментар


          #19
          pecata написа:
          Колеги Селенията нее ли малко скъпо масълце,аз мислех да си налея такова,ама цената ме спря и сложих Тотал (ИСТИНСКИ ТОТАЛ ОБАЧЕ) и да ви кажа мотора мърка,с Селения никога не съм карал,дали е по добра?
          Незнам какво го хвалите толкова маслото Селения ... това че го препоръчват специално за Фиат ли , и оттам си втълпяваме че друго масло вече не съществува ахахахВярно е и съм съгласен че за Фиат препоръчват маслото Селения (по каталог).Така е не отричам , но това е маслото с което колата върви като нова , в смисъл с което излиза от завода и в малкото си километри.Аз карам фиат,и го потдържам но не си струва чак такива пари за потдръжка.И пак питам : Какво от това че маслото е оригинало ... нима 10 годишната ви кола ще усети разликата ако ви налея друго масло ли хаха дрън дрънВисока цена само защото било за фиат.Ще ви дам пример но с друга марка автомобили.Баща ми кара Тойота Корола Версо , купихме я чисто нова от магазина през 2007 година от ВарнаВече не е в гаранция защото отдавна мина 100 000км. Сега е на 180 000Та ето ви примера.Отиваме за смяна на накладки в сервиза на Тойота в Русе ... и оригиналните накладки за колата за 300 лв без монтажа ...Отидохме и купихме други за 150.И какво ?! Колата не спира ли?Няма никаква разлика , еиднствено оригиналните са на двойна цена само защото са на тойота със знака на тойота.Та това исках да ви кажа ... няма значение от маслото...или от друго че не е било оригинално и не са го давали по каталог.Колата си върви и няма проблем.Само гориво да има да се кара.Че била с това масло или с друго голяма все тая ... ако колата е в добро състояние ще върви с ова,ще върви и с другото масло.Извинявам се ако съм обидил някой голям фен на марката.Но просто това е положението.

          Коментар

          Working...
          X