Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Селениа или приста ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    mitaka85 написа:
    сега колега, селения има добавки които отговарят за металните части на фиат с други думи тези масла каквито и да са / мобил, приста, валволин и т.н./ нямат тези добавки. помисли си добре.
    Това като го прочетох и щях да падна..........

    Коментар


      #17
      сега видях че е 5-30мислех че е 5-405-30...не става
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #18
        van_dal написа:
        Цената е перфектна, ако не ми го прати на мен, дори и да не е добро ще си промиеш двигателя и ако не ти харесва го сменяш с нещо по-марково.
        Колега,как разбираш едно масло дали е добро или не.На филия ли го мажеш??Ако знаеш някоя фатка светни ни.

        Коментар


          #19
          Stefan Hadjov написа:
          van_dal написа:
          Цената е перфектна, ако не ми го прати на мен, дори и да не е добро ще си промиеш двигателя и ако не ти харесва го сменяш с нещо по-марково.
          Колега,как разбираш едно масло дали е добро или не.На филия ли го мажеш??Ако знаеш някоя фатка светни ни.
          Това с филията искам да го видя
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #20
            Stefan Hadjov написа:
            van_dal написа:
            Цената е перфектна, ако не ми го прати на мен, дори и да не е добро ще си промиеш двигателя и ако не ти харесва го сменяш с нещо по-марково.
            Колега,как разбираш едно масло дали е добро или не.На филия ли го мажеш??Ако знаеш някоя фатка светни ни.
            Ами много лесно.На сайта на производителя има инфо с тестовете на маслото за натоварване , динамичен вискозитет даже и други работи дето не сме ги и чували.Отделно когато караш кола по 30-40 хиляди км на година и минаваш пред 3-4 пъти смяна и не ти хареса някое масло пробваш други.Дали едно масло е добро за теб се оппределя по това как работи мотора и дали прави разход на масло.Също така като позагрееш мотора с едно яко каране по балкански път и маслото вдигне 130 градуса трябва да е масло а не водичка и да ти тропат повдигачите като оркестъра на Горан Брагович!

            Коментар


              #21
              npace написа:
              Stefan Hadjov написа:
              van_dal написа:
              Цената е перфектна, ако не ми го прати на мен, дори и да не е добро ще си промиеш двигателя и ако не ти харесва го сменяш с нещо по-марково.
              Колега,как разбираш едно масло дали е добро или не.На филия ли го мажеш??Ако знаеш някоя фатка светни ни.
              Ами много лесно.На сайта на производителя има инфо с тестовете на маслото за натоварване , динамичен вискозитет даже и други работи дето не сме ги и чували.Отделно когато караш кола по 30-40 хиляди км на година и минаваш пред 3-4 пъти смяна и не ти хареса някое масло пробваш други.Дали едно масло е добро за теб се оппределя по това как работи мотора и дали прави разход на масло.Също така като позагрееш мотора с едно яко каране по балкански път и маслото вдигне 130 градуса трябва да е масло а не водичка и да ти тропат повдигачите като оркестъра на Горан Брагович!
              Меко кзано,в заблуда си.........Мислех си че ще науча нещо по-сериозно за маслата как да си ги избираме.

              Коментар


                #22
                Stefan Hadjov написа:
                npace написа:
                Stefan Hadjov написа:
                van_dal написа:
                Цената е перфектна, ако не ми го прати на мен, дори и да не е добро ще си промиеш двигателя и ако не ти харесва го сменяш с нещо по-марково.
                Колега,как разбираш едно масло дали е добро или не.На филия ли го мажеш??Ако знаеш някоя фатка светни ни.
                Ами много лесно.На сайта на производителя има инфо с тестовете на маслото за натоварване , динамичен вискозитет даже и други работи дето не сме ги и чували.Отделно когато караш кола по 30-40 хиляди км на година и минаваш пред 3-4 пъти смяна и не ти хареса някое масло пробваш други.Дали едно масло е добро за теб се оппределя по това как работи мотора и дали прави разход на масло.Също така като позагрееш мотора с едно яко каране по балкански път и маслото вдигне 130 градуса трябва да е масло а не водичка и да ти тропат повдигачите като оркестъра на Горан Брагович!
                Меко кзано,в заблуда си.........Мислех си че ще науча нещо по-сериозно за маслата как да си ги избираме.
                Меко казано не ми се занимава да се опитвам без успех да те убеждавам че еди кое си масло е по добро от другото понеже съм останал с впечетлението че разбираш от доста неща.Аз съм човек койти си прави експерименти с много работи и тествам какво ли не все пак живота е един тест.Първо като взех колата беше със Кастрол за смяна , смениха ми го със селениа 20К което изкара по малко от 2000 км при положение че двигателя започна да работи по шумно и при всяко палене тропаха повдигачи.Замяната стана с Льомфьордер 10в40 което не беше добро поради това че като загрееше мотора повдигачите ставаха шумни и маслото ставаше водичка.След това се вкарах със 120 кинта за Мотул при тва пълна синтетика и мотора спи , обаче пак повтарям че ми идва дебело и ще пробвам друг вариант от сорта на Лики Моли.Колега Хаджов , уважавам мнението ти но не можеш да разбереш кое масло е добро за теб преди да го пробваш!За мен това което ти казах за паленето и за загряването когато тропат повдигачи е първичен тест!

                Коментар


                  #23
                  npace написа:
                  Е па тая селяния я махнах веднага шъ мъ извиняаш!Масло от което при всяко палене тропат повдигачи (не само при мен) молим ти се не ни го хвали!Ако прочетеш техническите характеристики на пристата ще се убедиш че маслото е по добро от Селянията която мислите че е италианска....
                  Бре, бре, интересно защо досега съм нямал проблеми със Селения (не че съм имал изобщо някога проблем с масло)Според мен, за да имаш подобен проблем очевидно колата е взела-дала. Вземи си купи нещо читаво.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #24
                    та значи... след всичко изчетенои благодадя на колегата traceза таблиците... това което разбрах е че 10в-40 го дават за -21(2) градоса и + 35 градоса 5в-30 го дават за -25 градоса и + 35 градосакоето ме води че 5в за сега е по-добро...след това ...от API селения - API SM/CFприста -API SM/SL/CFкъдето пише че "докато се постигне до последния клас SL"което Селенията го няма ... а Пристата го имаследващоACEAСелениа- ACEA A3/B3/B4Приста -ACEA A3/B4-04което мисля че и тука пристата бие..... ако се лъжа за това последното ме поправете... само това не го чатнах с тая 0 на пристатако стана с наща селениа...аз няма да спръ да ползвам селения просто след като направя км. с това масло ,мисля да сложа Пристата... защото ми идва от приятел супер тънкажно...което не е менте а е простооо... "Свито" така да се изразим невярвам да направи нещо толкова на двигателя... след като гледам че показателите са дори по-добри от селенията,която е полу-синтетика пак пристата си е пълна синтетикаако в нещо греша нека да ме поправите
                    Fiat Brava 1.6 16V 2001

                    Не на войната по пътищата !
                    http://media.causes.com/ribbon/478500

                    Коментар


                      #25
                      trace написа:
                      npace написа:
                      Е па тая селяния я махнах веднага шъ мъ извиняаш!Масло от което при всяко палене тропат повдигачи (не само при мен) молим ти се не ни го хвали!Ако прочетеш техническите характеристики на пристата ще се убедиш че маслото е по добро от Селянията която мислите че е италианска....
                      Бре, бре, интересно защо досега съм нямал проблеми със Селения (не че съм имал изобщо някога проблем с масло)Според мен, за да имаш подобен проблем очевидно колата е взела-дала. Вземи си купи нещо читаво.
                      Колега сипаха ми Селениа 20К което е 10В40 и ти казвам че не ми харесва и съм споменал защо.След него минавам на 5В40 на Мотул и нямам проблеми.Да не ми кажеш че Селениа е по добро от Мотул?Ако имаш мерак можеш да дойдеш да пробваш взела-далата ми щайга.Нямам за цел да те убеждавам в това което съм написал защото не печеля нищо.Не продавам масло че да правя реклама.От това че съм пробвал горепосочените имам изводи а от това че ти освен селения друго не си пробвал значи не си чул как ще ти работи мотора с друго масло така че нямаш компетентно мнение по въпроса.Не целя да те обидя или да те засегна но имам опит макар и минимален за да стигна до извода!Покрай мен 80% от италианските коли карат със Селениа като на всички при паленето има тропане което за мен не е нормално.Селения може и да е добро масло но не и 20К.

                      Коментар


                        #26
                        ivan_dmx написа:
                        та значи... след всичко изчетенои благодадя на колегата traceза таблиците... това което разбрах е че 10в-40 го дават за -21(2) градоса и + 35 градоса 5в-30 го дават за -25 градоса и + 35 градосакоето ме води че 5в за сега е по-добро...след това ...от API селения - API SM/CFприста -API SM/SL/CFкъдето пише че "докато се постигне до последния клас SL"което Селенията го няма ... а Пристата го имаследващоACEAСелениа- ACEA A3/B3/B4Приста -ACEA A3/B4-04което мисля че и тука пристата бие..... ако се лъжа за това последното ме поправете... само това не го чатнах с тая 0 на пристатако стана с наща селениа...аз няма да спръ да ползвам селения просто след като направя км. с това масло ,мисля да сложа Пристата... защото ми идва от приятел супер тънкажно...което не е менте а е простооо... "Свито" така да се изразим невярвам да направи нещо толкова на двигателя... след като гледам че показателите са дори по-добри от селенията,която е полу-синтетика пак пристата си е пълна синтетикаако в нещо греша нека да ме поправите
                        Добре че има хора който да излагат факти!БРАВО!Едно време жигулата на дядо и джугана на калеко се движеха с приса и тропаха като трактори но от тогава до сега нито колите са същите нито маслото е М10Д.В момента има ново масло от Приса и то е Приста® УЛТРА RS 10W-60 има го на сайта на производителя.Нека да направим сравнение по заводски данни между това масло и Selenia Racing 10W60

                        Коментар


                          #27
                          npace написа:
                          ivan_dmx написа:
                          та значи... след всичко изчетенои благодадя на колегата traceза таблиците... това което разбрах е че 10в-40 го дават за -21(2) градоса и + 35 градоса 5в-30 го дават за -25 градоса и + 35 градосакоето ме води че 5в за сега е по-добро...след това ...от API селения - API SM/CFприста -API SM/SL/CFкъдето пише че "докато се постигне до последния клас SL"което Селенията го няма ... а Пристата го имаследващоACEAСелениа- ACEA A3/B3/B4Приста -ACEA A3/B4-04което мисля че и тука пристата бие..... ако се лъжа за това последното ме поправете... само това не го чатнах с тая 0 на пристатако стана с наща селениа...аз няма да спръ да ползвам селения просто след като направя км. с това масло ,мисля да сложа Пристата... защото ми идва от приятел супер тънкажно...което не е менте а е простооо... "Свито" така да се изразим невярвам да направи нещо толкова на двигателя... след като гледам че показателите са дори по-добри от селенията,която е полу-синтетика пак пристата си е пълна синтетикаако в нещо греша нека да ме поправите
                          Добре че има хора който да излагат факти!БРАВО!Едно време жигулата на дядо и джугана на калеко се движеха с приса и тропаха като трактори но от тогава до сега нито колите са същите нито маслото е М10Д.В момента има ново масло от Приса и то е Приста® УЛТРА RS 10W-60 има го на сайта на производителя.Нека да направим сравнение по заводски данни между това масло и Selenia Racing 10W60

                          Коментар


                            #28
                            Castrol Magnatec 10W40 e 68лв за 4л промоция на Метро. Аз Селения-та засега я отписвам при цени по-скъпи от Castrol. Преди две години Селения 20К я взех около 55-60лв, сега е 72лв. Не знам цената на друго масло толкова много да е скочила за две години. Сложих си Кастрол-че този уикенд, а Селения докато не паднат на по-нормални цени хич не мисля да ги поглеждам.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #29
                              Много неща се изписаха тук... Направо объркващо ! Да не говорим, че автора иска сравнение между 2 вида масло, а тук се намесиха други прозиводители, други вискоИтети... Ако трябва да сравянваме масло SELENIQ Gold, i изгодното масло на ПРИСТА 5w30, мисля че приоритета е на SELENIA-та. Независимо къде са я произвели. А, личните предпочитания на марка, според кой как му се вижда , че е "добро" маслото , са за друга тема. Вискозитета 5w30, е твърде нисък за горещото време в България. Това е масло за нови , съвременни двигатели, в които хлабините са разчетени за по-тънко" масло. Старите автомобили , отпреди 2000 година, ориентировъчно, са разчетени с по-големи хлабини, и е необходимо масло с малко по-висок вискозитет, за да може да ги запълни. Поради простата причина, че по времето когато са проектирани, тези масла 5w30 просто не са били в масова употреба.Но, ако не държиш на СЕЛЕНИЯ , най-добрият вариат е масло 5w40. Марката вече си я подбери според финансите. В общи линии , тук важи правилото - колкото по-реномирано е маслото , толкова вероятноста пакета присадки да е по-балансиран, и самото масло да е по-стабилно. А , не след първото по-голямо загряване, да се разпадне. каквото ме съмнява в ПРИСТА .... Начина на получаване на синтетично масло от този клас е изключително скъп, и не мисля че ПРИСТА са склонни да спазват цялата технология.за нашите климатични условия , може би наистина най-подходящото масло е 10w60. Ако говорим за втомобили с гоялм пробег, и възраст над 10 години. Хем е гъстичко при не чак толкова ниските температури в България, хем е достатъчно гъстичко при нередките 50 градусови горещини. Направи ми впечатление , изказването , че газта сгъстявала маслото - ! Напротив - бензина има далеч повече продукти на горене, които слизат в картера, и сгъстяват маслото! Е, ако магазинера е имал предвид че колата му има износени сегменти, или други проблеми вследствие на което има неправилно изгаряне в цилиндрите, и неизгорелият бензин слиза в картера, и му разрежда маслото - това е друга работа...... Но , нека не подвежда хората !
                              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                              Коментар

                              Working...
                              X