Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Selenia

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    trace написа:
    pakumba, тогава как ще обясниш, че моята кола я карах само със Селениа (20К и Голд)и нито ми е горила масло нито е тропало нещо ? Двигателя е на около 205000.Най-вероятно твоята кола си има някакви проблеми и точно тогава са се обадили,а ти отдаваш това на маслото.А личното ми мнение за маслата - кой знае, сигурно от един казан ги наливат всички,а ние се караме тука. Каквото и да сложиш, все тая, стига да не е някаква куча марка.Аз проблем от масло не съм имал с нито една кола, та не знам какво все ви хлопат клапани и т.н.
    ами не знам може и да имам някакъв проблем, ама защо го нямам същия този проблем допреди маслото да стане на 7000 км и това се случва вече 3 пъти/на толкова смени е колата в мен/. не ми се занимава повече с тема за масла, аз обаче съм единствения казал нещо в подкрепа на мнението си. другите обосновки са- селения си е за фиат, пише го в книжката и карам само с еди какво си масло и нямам проблем. е, баща ми кара от 100 000 км с наливно масло за 2 лв кромата и няма никакъв проблем /няа майтап/- сега убедих ли ви всички да си купуте масло наливно за 2 лв литъра
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      става въпрос за фиат мареа 1.6 16V bipower 1999г. извинявам се че не съм писал за каква кола става реч.То и без това вече е късно на пук на всички и шляпнах едно немско масло полусинтетика R.O.W.E така се казва.На предишните ми две коли все такова съм слагал.Дано на фиатчето нещо не му стане че много си го харесвам това е първата ми кола която ми пасна от раз.Както и да е та за селениата това е ще я пропусна за сега...
      Marea Wekeend 1999 1.6 16V

      Коментар


        #18
        Аз лично съм с Мобил и съм много доволен но скоро ще се налага смяна и смятам да опитам с Селения Голд пък ще видим.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #19
          Аз до момента Селения, Селения и последните 2 пъти - Tутела. Също се представя много добре - разлика в работата - нулева, харч на масло - не се забелязва. Двигателя ми е на ~160 хил.

          Коментар


            #20
            kufeiko написа:
            Аз до момента Селения, Селения и последните 2 пъти - Tутела. Също се представя много добре - разлика в работата - нулева, харч на масло - не се забелязва. Двигателя ми е на ~160 хил.
            За къде тази Тутела?
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Аз карам с Мобил понеже като отидох за първа смяна в един център за масла нямаше Селения и ми дадоха Мобил. Мотора е около 180хил. по километраж.Нямам никви оплаквания поне за сега. Даже единия път го смених на 18хил.
              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
              Ex.Opel Astra

              Коментар


                #22
                Само да не се бърка селения голд със загорка голд - опаковките са едни и същи, но последствията са различни!

                Коментар


                  #23
                  Здравейте колеги,тази седмица и аз ще сменям масло.Сега съм с SHEL LPG,но ще го сменя и ще пробвам Селениа за коли с газови уредби,15W40.Чудих се доста между Селенията и Лики Молиц(видях че и те са изкарали нова гама с масла за коли с газови уредби),но литър Селения ми излиза около 7лв. с Лики Молиц около 13 лв.Та реших да сложа Селения и да видя как ще се държи.Ако не ми хареса го смненям с Лико-то.п.п.Някой ползвал ли е вече това на Лики Молиц за коли с газ?
                  ----------------------------------------------------------------------------
                  Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
                  ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
                  ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

                  Коментар


                    #24
                    Селения-та за коли с газови уредби е минерално масло. При положение, че производителя препоръчва да карам с полусинтетика, аз лично минерално не бих налял. За Типо не знам какво се препоръчва като вид масло, но сигурно пак е полусинтетика.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #25
                      Не се ли гледат километрите които е изминала колата ,за да се определи какво масло(минерално или полусинтетика) да се сипе?
                      ----------------------------------------------------------------------------
                      Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
                      ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
                      ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

                      Коментар


                        #26
                        IvanIanushev написа:
                        Не се ли гледат километрите които е изминала колата ,за да се определи какво масло(минерално или полусинтетика) да се сипе?
                        по тази логика, за коли над 300 000 км се сипва М10д

                        Коментар


                          #27
                          u_bo написа:
                          IvanIanushev написа:
                          Не се ли гледат километрите които е изминала колата ,за да се определи какво масло(минерално или полусинтетика) да се сипе?
                          по тази логика, за коли над 300 000 км се сипва М10д
                          Че какво му е на маслото.Въпреки ,че не ми се налива такова преди години автпарка от товарни автомобили който беше съставен главно от Камаз и Шкода с какво масло мислите ,че караха?
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #28
                            Нещо се обърках,сега моята хубавица като е на 270 000км. какво да и сипя - 10W40 или 15W40???Тотално се размиха познанията ми за това .Аз тъкмо се бях ориентирал да взимам утре 15W40 на Селия за газови уредби,а сега излиза че е по-добре да и сипя 10W40.Какво да правя и аз незнам,и затова се обърнах за помощ.Ще поизчакам още ден-два да видя какво ще ме посъветвате и ще купя тогава маслото.Благодаря ви предварително колеги,и ще почерпя на срещата
                            ----------------------------------------------------------------------------
                            Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
                            ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
                            ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

                            Коментар


                              #29
                              IvanIanushev написа:
                              Нещо се обърках,сега моята хубавица като е на 270 000км. какво да и сипя - 10W40 или 15W40???Тотално се размиха познанията ми за това .Аз тъкмо се бях ориентирал да взимам утре 15W40 на Селия за газови уредби,а сега излиза че е по-добре да и сипя 10W40.Какво да правя и аз незнам,и затова се обърнах за помощ.Ще поизчакам още ден-два да видя какво ще ме посъветвате и ще купя тогава маслото.Благодаря ви предварително колеги,и ще почерпя на срещата
                              На типото по книжка му дават 10W40 със смяна на 15000 км. Това, което така и не научихме е, че вискозитет и период на смяна се определят от производителя на двигателя! Па нека ОМВ ми разправят за 50 000 км пробег с ония техните бълвочи
                              Tornado написа:
                              Че какво му е на маслото.Въпреки ,че не ми се налива такова преди години автпарка от товарни автомобили който беше съставен главно от Камаз и Шкода с какво масло мислите ,че караха?
                              Ами това му е - че е за товарни автомобили Камаз и Шкода отпреди години, не е за нашите
                              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                              Коментар


                                #30
                                Tornado написа:
                                u_bo написа:
                                по тази логика, за коли над 300 000 км се сипва М10д
                                Че какво му е на маслото.Въпреки ,че не ми се налива такова преди години автпарка от товарни автомобили който беше съставен главно от Камаз и Шкода с какво масло мислите ,че караха?
                                сега, очаквам от теб да посъветваш някой с 1.6 16V , да си налее алпин дизел в резервоара, щото дизела бил по-икономичен (това е истински случай от руски автофорум)

                                Коментар

                                Working...
                                X