Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вериги за сняг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да ползвам темата...Как се избира размера на веригите, че никога не съм купувал. Гумите са ми 165/65 R14Трябва да си купя спешно, защото ще пътувам в Македония, а ми казаха, че са задължителни. Та като купувам поне да са ми точния размер. Гледах на Шел и Лукойл, но нещо почват да ме убеждат за два различни размера...

    Коментар


      #17
      vital написа:
      Да ползвам темата...Как се избира размера на веригите, че никога не съм купувал. Гумите са ми 165/65 R14Трябва да си купя спешно, защото ще пътувам в Македония, а ми казаха, че са задължителни. Та като купувам поне да са ми точния размер. Гледах на Шел и Лукойл, но нещо почват да ме убеждат за два различни размера...
      На кутията на всеки модел вериги има обозначения за размера на който стават.Моя съвет е да си купиш качествени вериги за да имаш наистина полза от тях.Евтините китайски се късат при първото ползване.Моите са такива и ти го препоръчвам от опит.Австрийски са и стават за 13/14/15 цола.Цената е около 60лева
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #18
        Esper написа:
        Ами не е зле някоя и друга суха тренировка, да По пронцип зависи от модела.Моите се слагат адски лесно - ей-тук даже мома ги монтира П.С: Мамата... Миналата година беше мома и то угледна...
        Забравете за този монтаж освен ако не си ги монтирате в гаража на топло ,а не на -10 градуса когато подкалника е пълен със лед и сняг.На този човечец с костюма от време на време му махат и калника за по лесно
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          Tornado написа:
          Esper написа:
          Ами не е зле някоя и друга суха тренировка, да По пронцип зависи от модела.Моите се слагат адски лесно - ей-тук даже мома ги монтира П.С: Мамата... Миналата година беше мома и то угледна...
          Забравете за този монтаж освен ако не си ги монтирате в гаража на топло ,а не на -10 градуса когато подкалника е пълен със лед и сняг.На този човечец с костюма от време на време му махат и калника за по лесно
          преди 2 год се наслагах и намахах на вериги, на едно пътуване по 2-3 пъти ги махах и слагах.... няма никакъв проблем и се монтират наистина много лесно, за не повече от 3-4 мин на гума. първо се чисти подкалника, след това се закопчава отзад веригата, ако не можете се завърта леко кормилото и отпред се поглежда и закопчава... след това от външната страна на гумата. Задължнително след това се правят 5 метра и пак се спира и се донатягат, пак се правят 100-200 метра и пак се донатягат и се слагат допълнително ластици /от тези по шел и всичко за лев/ и вече няма проблеми с веригите. трябва само 10 пъти да ги сложите...
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            krasio_79bs написа:
            На кутията на всеки модел вериги има обозначения за размера на който стават.Моя съвет е да си купиш качествени вериги за да имаш наистина полза от тях.Евтините китайски се късат при първото ползване.Моите са такива и ти го препоръчвам от опит.Австрийски са и стават за 13/14/15 цола.Цената е около 60лева
            http://www.raychev-tyres.com/2-7-1-model.htmlИнтересно ми е този модел от линка т.е. Спортматика колко ли струват.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Мерси, като купя ще се похваля

              Коментар


                #22
                Tornado написа:
                krasio_79bs написа:
                На кутията на всеки модел вериги има обозначения за размера на който стават.Моя съвет е да си купиш качествени вериги за да имаш наистина полза от тях.Евтините китайски се късат при първото ползване.Моите са такива и ти го препоръчвам от опит.Австрийски са и стават за 13/14/15 цола.Цената е около 60лева
                http://www.raychev-tyres.com/2-7-1-model.htmlИнтересно ми е този модел от линка т.е. Спортматика колко ли струват.
                на сайта можеш да се ориентираш в широки граници http://www.snowchains.bg/?go=home&p=...ctId=463има и други марки като кликнеш на леки автомобили
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  Много скъпи има, аз мислех да мина с 30-50лв.

                  Коментар


                    #24
                    Мерси.Вижте каква гъзария има - http://www.snowchains.bg/?go=home&p=...26Вериги за обувки.И така и так сме на тема вериги ето едно предложение от Мишелин само за 80 паунда.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #25
                      Tornado написа:
                      ...Интересно ми е този модел от линка т.е. Спортматика колко ли струват.
                      Спортматика за 15 цола гума е около 160лв.Поне толкова бяха като купувах моите същото място.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #26
                        Абе много високи цени нещо! Мисля, че едни вериги от Метро са разумното решение до 50-тина лева. Естествено в комбинация с добри зимни гуми. Логиката ми е такава - откакто карам кола (5 години - Жигула, Ауди Б4 и сега Бравото) никога не ми се е налагало да слагам вериги. Скиор съм и често се качвам по Боровец, Пирин и Витоша. Проблеми никога не съм имал, защото карам с читави гуми. Ако недай си Боже човек види зор - слага евтините вериги и се измъква. Един - два пъти да се наложи за 3-4 години. Според мен си заслужава инвестиция в гуми - зимните да се сменят на 2 сезона примерно и да знаеш, че може да разчиташ на тях. Веригите са за наистина екстрени ситуации, в останалото време няма нужда. Все пак човек трябва да се съобразява - по-бавно и много внимателно с газта и спирачката.П.С. Абе тия вериги задължителни ли са по закон, в смисъл да са ти в багажника зимата?
                        Fiat Bravo TD 100, 1998 г.
                        Ауди 80 1.6, 101 кс, 1994 г.

                        Коментар


                          #27
                          kosta84bg написа:
                          Абе много високи цени нещо! Мисля, че едни вериги от Метро са разумното решение до 50-тина лева. Естествено в комбинация с добри зимни гуми. Логиката ми е такава - откакто карам кола (5 години - Жигула, Ауди Б4 и сега Бравото) никога не ми се е налагало да слагам вериги. Скиор съм и често се качвам по Боровец, Пирин и Витоша. Проблеми никога не съм имал, защото карам с читави гуми. Ако недай си Боже човек види зор - слага евтините вериги и се измъква. Един - два пъти да се наложи за 3-4 години. Според мен си заслужава инвестиция в гуми - зимните да се сменят на 2 сезона примерно и да знаеш, че може да разчиташ на тях. Веригите са за наистина екстрени ситуации, в останалото време няма нужда. Все пак човек трябва да се съобразява - по-бавно и много внимателно с газта и спирачката.П.С. Абе тия вериги задължителни ли са по закон, в смисъл да са ти в багажника зимата?
                          Добре разсъждаваш колега ,но наложи ли се да поставяш верига е ясно ,че се налага да дереш яко.Евтините вериги се късат на първите 10 метра.Друго казва да дадеш яко газ и да видиш как хубавите вериги хвърлят искри.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #28
                            kosta84bg написа:
                            Абе много високи цени нещо! Мисля, че едни вериги от Метро са разумното решение до 50-тина лева. Естествено в комбинация с добри зимни гуми. Логиката ми е такава - откакто карам кола (5 години - Жигула, Ауди Б4 и сега Бравото) никога не ми се е налагало да слагам вериги. Скиор съм и често се качвам по Боровец, Пирин и Витоша. Проблеми никога не съм имал, защото карам с читави гуми. Ако недай си Боже човек види зор - слага евтините вериги и се измъква. Един - два пъти да се наложи за 3-4 години. Според мен си заслужава инвестиция в гуми - зимните да се сменят на 2 сезона примерно и да знаеш, че може да разчиташ на тях. Веригите са за наистина екстрени ситуации, в останалото време няма нужда. Все пак човек трябва да се съобразява - по-бавно и много внимателно с газта и спирачката.П.С. Абе тия вериги задължителни ли са по закон, в смисъл да са ти в багажника зимата?
                            мисля,че са задължителни за пътища обозначени със съотвения изискващ го знак
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #29
                              абе китайските вършат работа, но за 1-2-3 км, аз скъсах 3 комплекта преди време. заслужава си човек да си купи или направи качествени вериги, в повечето случай стават за доста размери и може да си ги ползваш на няколко коли....
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар


                                #30
                                pakumba написа:
                                вчера четох за текстилен калъф за гумата.... ама няма много инфо. предполагам с него на лед е добре, но на сняг....
                                Гледах ги скоро май в Практикер или в М.Брикулаш, но цената си беше доста висока около 80лв., та незнам дали си струва. Иначе аз си дрънкам от години едни от 23лв. в багажника. Още неми се е налагало да ги слагам
                                FIAT Marea ex
                                FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                                Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                                Коментар

                                Working...
                                X