Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Налягането в гумите!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    2.2 добре ли е за типото?

    Коментар


      #17
      Моите пирелита са с азот и нямам спадане на налягането! (Само дето ми гепиха зелените капачета на вентилите м.....а им лапета! )Иначе 2,2 до 2,3 бара е добре за типото!

      Коментар


        #18
        Според мен е много за Типо-то, ама всеки си е сайбия на себе си.

        Коментар


          #19
          В спецификациите за налягане на гумите на Типо дават следното налягане:Типо 1.4 - предни 2, задни 1.9, 2.2Типо 1.6 - предни 2, задни 1.9, 2.2Типо 2.0 - предни 2.5, задни 2.2, 2.4
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #20
            dannybo написа:
            От доста време търся да си взема качествен компресор именно заради боклуците, които ползваме по бензиностанциите - никога не знаеш колко и дали са напомани точно гумите. Днес един колега ми каза, че в автоцентър Мергел в Младост има ел. компресори Мишелин по 88 лв. Следобяд ще отскоча да ги видя. Ако си взема ще споделя впечателения.
            Колега, погледна ли ги тези мишелин компресорчета? Сподели впечатления моля те.

            Коментар


              #21
              dannybo написа:
              В спецификациите за налягане на гумите на Типо дават следното налягане:Типо 1.4 - предни 2, задни 1.9, 2.2Типо 1.6 - предни 2, задни 1.9, 2.2Типо 2.0 - предни 2.5, задни 2.2, 2.4
              Колега а знаеш ли къде мога да намеря такава спецификация за Брава? Преди 2-3седмици и моите бяха на 1.8 (като се застуди), но сега са напомпени на 2.2

              Коментар


                #22
                Колегите с Брави преполагам, че ще споделят за налягането при отделните двигатели. Аз съм с Типо и само за него съм запознат. Погледни и в downloads секцията дали няма подобна информация в книжките в частта за гуми.
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #23
                  да добавя налягането в гумите за Пунто...предни 2.06задни 1.95п.п. атмосфери или барове - ба ли маа му
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #24
                    Inessita написа:
                    dannybo написа:
                    В спецификациите за налягане на гумите на Типо дават следното налягане:Типо 1.4 - предни 2, задни 1.9, 2.2Типо 1.6 - предни 2, задни 1.9, 2.2Типо 2.0 - предни 2.5, задни 2.2, 2.4
                    Колега а знаеш ли къде мога да намеря такава спецификация за Брава? Преди 2-3седмици и моите бяха на 1.8 (като се застуди), но сега са напомпени на 2.2
                    http://www.fiatforum.com/attachment....3&d=1158000835

                    Коментар


                      #25
                      Да споделя и аз... карам гуми с размер 195/50/15, на 2,5 (пазя джантите). Не бях ги проверявал от няколко месеца (нямаше ме в БГ, после все отлагах). Преди 1 семдица всичките бяха на 2.0, а резултата крива предна дясна джанта! Голям таш.к! Иначе, по книжка, за браво ги дават 2.2 предни и 2.2/2.3 задни.
                      Fiat Bravo 80 16V

                      Коментар


                        #26
                        Един съвет Колеги ! ! !И аз ходих миналата седмица да ми напомпат гумите (с азот) и ме питат колко да ги напомпат ...Аз им казах 2.3 и четрите , казаха ми добре ... Докато се прибирах усетих , че колата треска много силно (се едно карах по джанти) , е прибрах се и веднага ги премерих и какво се оказва ?Гумите са напомпани ето така: Предни 2.8 и 2.9 , Задни 3.1 и 3.0 ...Казах си манометара се е развалил нещо ... Отидох в Практикер купих един хубав - уж Австрийски ...Меря с новия манометар показва същите данни ... И веднага коригирах на по 2.3 !Та съвета ми е ако си помпате гумите в сервизи , гумаджийници и др. било с азот или въздухто проверете си ги за лично успокоение и сигурност !
                        Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                        Коментар


                          #27
                          Martin’s написа:
                          Един съвет Колеги ! ! !И аз ходих миналата седмица да ми напомпат гумите (с азот) и ме питат колко да ги напомпат ...Аз им казах 2.3 и четрите , казаха ми добре ... Докато се прибирах усетих , че колата треска много силно (се едно карах по джанти) , е прибрах се и веднага ги премерих и какво се оказва ?Гумите са напомпани ето така: Предни 2.8 и 2.9 , Задни 3.1 и 3.0 ...Казах си манометара се е развалил нещо ... Отидох в Практикер купих един хубав - уж Австрийски ...Меря с новия манометар показва същите данни ... И веднага коригирах на по 2.3 !Та съвета ми е ако си помпате гумите в сервизи , гумаджийници и др. било с азот или въздухто проверете си ги за лично успокоение и сигурност !
                          гумите си ги помпам сам! задължително!!!
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #28
                            donnna написа:
                            гумите си ги помпам сам! задължително!!!
                            И аз!!! След като ми прецакаха ръчната българска помпа с много добър манометър /защо ли я дадох да си помпа гумите съседката /, след дълго търсене си купих нова руска за 25 лв от ... няма да казвам откъде, за да не е като реклама. Нямам доверие на китайските от Метро, Практикер и т.н. за по 9-10 лв. Засега я тествах 1-2 пъти, но не съм 100 % очарован - не може да се сравни с българската... но върши работа. П.С. Колегата ls1 е дал много полезен линк! :D
                            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                            Среден разход на газ

                            Коментар


                              #29
                              masterkar написа:
                              donnna написа:
                              гумите си ги помпам сам! задължително!!!
                              И аз!!! След като ми прецакаха ръчната българска помпа с много добър манометър /защо ли я дадох да си помпа гумите съседката /, след дълго търсене си купих нова руска за 25 лв от ... няма да казвам откъде, за да не е като реклама. Нямам доверие на китайските от Метро, Практикер и т.н. за по 9-10 лв. Засега я тествах 1-2 пъти, но не съм 100 % очарован - не може да се сравни с българската... но върши работа. П.С. Колегата ls1 е дал много полезен линк! :D
                              Естествено,че не трябва да имаш доверие на тея от по 9 лева.Моята при налягане 2.5 показва 1.....ма поне помпа.

                              Коментар


                                #30
                                Колеги, по магазините за части за соц. автомобили все още се намират хубави манометри. Лятото точно от такъв магазин си взех страхотен РУСКИ манометър.
                                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                                Коментар

                                Working...
                                X