Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв акумулатор да си взема??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ммм не мисля, просто алтернатора ще го зарежда по бавно и когато не успеее акомулатора просто ще е недозареден
    За това пък няма да се разрежда толкова бързо, колега! Предимството наистина е , че ако си забравиш някой консуматор, то имаш шанса да запалиш на следващата сутрин. Но след това наистина трябва да се има предвид, че трябва да го заредиш наново. Като стана въпрос за акумулатори ми стана диста интересно, е за моето типо 1.6 в книгата го дават 40! Ач. А за Уното 1.1 още по-малко 36 мисля. Всмисъл доста по-малко от което съм свикнал да чувамм като капацитет на акумулатор.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #17
      Колеги ще си взимам акумулатор, но се чудя между 2 - 77Ah 780A или 80Ah 740A ? Кой вариант ще е по добър за колата от подписа и дали ще има някаква особена разлика ?
      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

      Коментар


        #18
        Първият е с по-висок стартов ток а това особено за дизел е най-важното.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #19
          акумулатор

          Аз взех 74 Ач, но стартовия ток е 720нисък за моя ТД100, 1.9? Сгреших ли и до какво би довело това Какво ми трябваше да чета, че има значение стартовия ток при ТД-тата..уф ...
          Независима! Белисима... с BRAVisima
          ТД100, 1.9

          Коментар


            #20
            Би трябвало 580-600А стартов ток да са ти достатъчни и да нямаш проблеми дори и зимата.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #21
              взимай Ексайд и си решаваш проблема... аз такъв си взех миналата година август . 62 амперчаса за 150 лв и до сега да чукна , нямам проблеми
              Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

              ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

              Коментар

              Working...
              X