Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да ползвам???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    За фиата 1.6 16V Селения Голд, това си препоръчват италианците, а аз с това карам 40 хил. и съм доволен, но всичко си остава в навременната смяна :D
    Brava 1.6 16V ELX

    Коментар


      #32
      Аз като отидох да си взема филтрите и ме питаха каква е колаъта и направо си ми дадоха Селения голд. Не са ме питали какво масло искам. Това си е препоръчителното. Синтетика ми дадоха обаче 10 W 40 а колата е на 230 000 км.Има ли някакъв проблем? На предишната смяна слагах някакво немско масло но не съм много доволен и затова сега ще си я карам със селенията.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

      Коментар


        #33
        Към момента карам с Fuchs Titan 10W40. Доволен съм, поне видимо колата не пипа маслото, не му е много променен цвета в сравнение с когато беше ново.
        Fiat Bravo 11'97
        1.4 12V A/C

        Коментар


          #34
          Май точно такова беше немското масло което ползвах на предишната смяна. Долял съм около 400 мл за 9000 км.Със селенията нищо не доливам и затова реших пак нея да ползвам
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

          Коментар


            #35
            Само Селениа Голд , вчера пак го смених старото беше на 11хил.км. леко потъмняло :D Супер масло си е това за нашите машини кой каквото иска да разправя.При него менте рядко можеш да срешнеш но неможе да се каже същото за" Великите" масла които ползват немските кошници , там ментетата са в изобилие
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #36
              Аз карам с Фукс-а вече 7000 км. и не е мръднало.Но като дойде време за следващата смяна мисля да сложа Селения Голд. Доста суперлативи изчетох за него, дано е така добро както го описват.
              Fiat Bravo 11'97
              1.4 12V A/C

              Коментар


                #37
                момчета, ако маслото НЕ си променя цвета за 8000 - 10 000 км - значи че просто не мие добре .качественото масло си променя цвета защото мие добре отлаганията, разтваря ги.нискокачественото си стои с един цвят защото с ниското си качество не отмива наслаганията получени при горенето.така че ако някой каже - ’това масло не си смени цвета за 10 000 км ’ това не е похвала за маслото а НАПРОТИВ а селенията си потъмнява

                Коментар


                  #38
                  Маслото с най-добри отмиващи качества на пазара е Шел Хеликс.Много добро масло старата ми кола я карах само с Шел 10 в 40 общо 5 смени двигателя в областа на клапаните беше като нов по надолу небях го отварял.Затова когато сложат Шел на някоя колица която вече се предава :D в смисъл двигателя в повечето случаи получава някакъв дефект от добрата промивка и след това коментари от рода че е менте маслото че Шел са боклуци и т.н.т.
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #39
                    Ge4i7ooo

                    аз пък предната си кола я карах с VALVOLINE 15W/40 и бях исключително доволен колата не дарпаше грам масло
                    Fiat Tipo 1.4i.e. LPG-Lovato i Citroen Xsara 1.9D 2001g.

                    Коментар


                      #40
                      u_bo написа:
                      момчета, ако маслото НЕ си променя цвета за 8000 - 10 000 км - значи че просто не мие добре .качественото масло си променя цвета защото мие добре отлаганията, разтваря ги.нискокачественото си стои с един цвят защото с ниското си качество не отмива наслаганията получени при горенето.така че ако някой каже - ’това масло не си смени цвета за 10 000 км ’ това не е похвала за маслото а НАПРОТИВ а селенията си потъмнява
                      Принципно съм съгласен с теб,обаче ако караш на газ няма какво толкова да се мие и маслото си остава бистро,затова трябва да се гледа и вида гориво :D Аз карам с валволин 5В40 и съм супер доволен :D за 10 000км не съм долял и грам
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #41
                        Няма двигател който да не гори масло , тук е важно какво количество гори.Така че колеги не се заблуждавайте че не гори и грам :D Такъв двигател не е изобретен още Всичко зависи и от начина на управление , карай 1000км. в диапазона между 4500-6000 оборота и ще видите резултат , някой със слаби сърца може да припаднат На три коли съм го изпитал които бяха на сравнително малко километри 30-50хил.км. най-бързо се предаде Форда за 2хил.км. 500гр.И това са нови коли а да говорим за нашите по на 150-250хил.км. че не горят масло е много смешно.
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #42
                          Ge4i7ooo

                          ми колега ела и ще се увериш колата е форд ескорт 87год. 1.6 карбуратор 90 коня на газ е а за карането редовно сам я испавал 160 на газ сега дори ме е яд че я продадох трябваше да я задържа
                          Fiat Tipo 1.4i.e. LPG-Lovato i Citroen Xsara 1.9D 2001g.

                          Коментар


                            #43
                            dudulia написа:
                            Аз карам с валволин 5В40 и съм супер доволен :D за 10 000км не съм долял и грам
                            Потвърждавам казаното от теб. Предишното ми масло беше такова и аз, като теб отанах много доволен. Обаче последния път реших да сложа YACCO 5W40 и за сега нямам забележки
                            SEAT Leon Cupra 300
                            Triumph Street Triple 765 R

                            Коментар


                              #44
                              Мотул 15/50 полусинтетика!!!! Супер масло
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар


                                #45
                                Колеги,предлагам да се спре вече коментара върху темата.Безсмислено е.В момента в който се произведе един мотор и той запали вече е стартирало износването,затова производителите на масла непрекъснато се състезават за да направят този процес по-бавен.Ние според мен нямаме право да говорим за качествата на едно или друго масло,а по скоро да се съобразяваме с предписанията на завода производител.От обща култура може би е необходимо човек да знае какво му е маслото и кога трябва да се смени отново и най-важното от къде се проверява нивото му и къде се долива.Всичко останало е само излишна информация.За това хората са измисли ли каталозите с информация които се ползват от сервизните работници и ако си вършат работата както западните им колеги няма от какво да се притеснявате за и без това вече старата си кола.

                                Коментар

                                Working...
                                X