Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми за зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Много интересна тема, но и много дьлга стана макар, че от всичко споделено до тук има полза!Моето мнение е, че тук трябва да се разграничат понятиятя зимна/лятна и гума за сняг и сухо! Гумата за сняг се различа по широчината на протектора /значително по-тясна е/ , по-различен материал и шарка и естествено по-висока! Такава гума, независимо дали е на сух или мокьр асфалт води до неустойчивост /залитане на автомобила по завоите/.Гумата за ниски температури /зимна/ се различава от лятната по материал и шарка, но не и по широчина на протектора. Аз специално, без да претендирам, че сьм специалист по гумите не сьм намерил указания на автопроизводителите, да се променя широчината на гумите в зависимост от сезона!

    Коментар


      #47
      Това беше и моята мисъл - имайки предвид условията в България, нужно ли е да се променя размера на гумата за зимния период, ако да, то как или не?
      Alles in Ordnung

      Коментар


        #48
        Zaphod написа:
        Това беше и моята мисъл - имайки предвид условията в България, нужно ли е да се променя размера на гумата за зимния период, ако да, то как или не?
        какво значи нужно ли е естествено че всеки сам си преценя какви гуми да сложи ако иска някой може да сложи и по широки гуми за зимата въпроса е как ще се държи колата с тях на сняг от цялата дискусия става ясно че е най добре да се сложи един размер по тясна гума от оригиналното като съответно запазиш диаметъра на гумата така няма да загубиш почти нищо от стабилноста на сухо и ще подобриш управляемоста на сняг
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #49
          Ето ви и едно много полезно инфо по гумения вьпрос.....http://www.discountpartcenter.com/tirecalc.html

          Коментар


            #50
            аз само да вметна едно питане в поста на някой видях нещо от сорта на: "бягайте надалеч от дебица и..." какво сте против тези гуми нашите си карат колите само с такива гуми зимата и бих казал че при нас няма асфалт зимата само сняг е и + това всяка събота и неделя по Беклемето кадето си доста интересно..
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #51

              Коментар


                #52
                blader написа:
                http://www.chris-longhurst.com/carbi...yre_bible.htmlНа английски е надявам се да ви е полезно инфото
                каво ти полезно инфо човече!!! ти направо сложи голяма точка на темата - там всичко е обяснено много добре и подробно!!
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #53
                  charlie написа:
                  blader написа:
                  http://www.chris-longhurst.com/carbi...yre_bible.htmlНа английски е надявам се да ви е полезно инфото
                  каво ти полезно инфо човече!!! ти направо сложи голяма точка на темата - там всичко е обяснено много добре и подробно!!
                  Радвам се, че съм помогнал
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #54
                    За зимата съм заложил от години на Фулда Кристал Ротего а летните са Good Year Eagle Ventura
                    FIAT Coupe

                    Коментар


                      #55
                      аз си мисля за първо време поне две предни.Засега варианти много,но си мисля за Пирели и се чудя дали правят толкова малки (13"),иначе някой карал ли е с Пирели зимата?
                      Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                      ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                      Коментар


                        #56
                        По повод на спора за ширината на зимните гуми, лично аз от собствен опит съм се убедил, че по-тясната гума е много по-добра на сняг, зимата слагам до 2 размера по-тесни гуми и се катеря къде ли не, почти всяка събота и неделя съм по пистите, пътя над Банско, Предела никога не са ме затруднявали, ако съм с тесни гуми.С широки гуми колата "изплува" над снега, тесните гуми се забиват и стигат до твърдо.Относителното налягане на контактната площ, оттам и триенето, при тесни гуми е много по-голямо, гумите потъват в снега, а не се качват върху него.За сравнение - ски за ски-бягане и ски за алпийски дисциплини.За зимата моето решение е едно - по-тесни и по-високи гуми, вместо 185/60/14 ще сложа вероятно 165/70/14.Ето и нещо за четене:Зимняя резина - выбираем с умомЧто касается ширины, чем она меньше, тем лучше зимой на скользкой дороге, особенно это актуально при езде по снежному покрытию любой толщины, от едва припорошенного снегом дорожного полотна до прокладывания колеи по снежной целине. Теоретически слишком узкая резина тоже плоха, но практически либо резины такой ширины просто не бывает, либо у нее будет категорически недостаточный внешний диаметр. http://www.probuem.ru/automoto/22221
                        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                        Коментар


                          #57
                          Аз изкарах 2 зими с Ласса Сноууейс 2.Страшно съм доволен.И на лед са много добри.А за сняг и киша по-тясна е по-добре. Към gogata-досега карах с предни зимни и летни задни, много нервна комбинация - огромен оувърстиир!!! При бързи завои да речем над 60км/ч на сняг задницата хуква силно - завоя се минава с контриране и / или леко увеличаване на газта,но ако минеш по-бързо дори с пълно контриране се завърташ-стршно опасно е! Иначе за бавни завои до около 40 км/ч е шоу, преди завоя свиваш бързо и веднага изправяш или контрираш + повечко газ,за да предотвратиш завъртане.Та по добре е с 4 зимни гуми,а оувърстиир на бързи завои - с волана и евентуално газ+крачна спирачка, а за бавните-с волана и леко чукване с ръчната.Това е безопасната комбинация.
                          sigpic
                          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                          475HP 11,5/1,9/191
                          YouTube

                          Коментар


                            #58
                            Alexius написа:
                            Gislaved Nord Frost 3- 4бр. Миналата зима ги взех сега ще им е втори сезон. Страшна возия имат, а и са супер стабилни.Вижте и ТУК има интересни мнения.
                            _______________________________________
                            0885261834

                            Коментар


                              #59
                              [quote="mariobgТи пък къде видя сняг, колкото пъти съм се прибирал зимата в града е само лед на бабуни, поръсен малко отгоре с пясък. В интерес на истината бащата кара също Дебика и е доволен за същите условия. Аз се спрях на Ласса, също оплюти във по-горният пост, дори си ги купих от Митьо на Автогарата. Мното съм доволен, но човека сигурно еима нещо предвид, знам ли?п.с. Вие няма ли да се вдигнете да посетите Италфест 2005 от Троян??? Аз между другото съм родом от там.[/quote] Да де прав си повечето е лед но.. Беклемето е друго нещо. А тези гуми неказвам че са идеалните въпреки , че досега не е имало никакви проблеми с тях. Аз също не съм й привърженик, но надминаха очакванията ми. Оносно италфест... Каде ще бъде и кога ?
                              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                              Коментар


                                #60
                                nanio написа:
                                ...Оносно италфест... Каде ще бъде и кога ?...
                                Информация за ИталФест 2005

                                Коментар

                                Working...
                                X