Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за почистване на двигател За или Против?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колеги, скоро ще сменям масло и съм решил да промия двигателя с промивно масло на приста. Единственото което ме притеснява е, че няма да мога да източа идеално промивното масло и ще остане малко от него в двигателя. Притеснява ме това да не развали качествата на новото масло. Струва ли си след промивката да му сипя старото масло, което съм източил, за да промие промивното или да не се занимавам с глупости.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #32
      vsd написа:
      Струва ли си след промивката да му сипя старото масло, което съм източил, за да промие промивното
      Това е безмислица След промивката сменяш филтъра, наливаш новото и това е.Изпадаш в излишни размишления - нищо съществено няма да се промени в новото Е, естествено можеш да направиш и промивка на промивното...Със същото, като новото
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #33
        Esper написа:
        Е, естествено можеш да направиш и промивка на промивното...Със същото, като новото
        Еееее, малко скъпо ще ми излезе Иначе единственото ми притеснение беше от смесването на промивното с нормалното масло, защото промивното няма да може да се източи максимално.Слагам промивно и това е
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #34
          Esper написа:
          vsd написа:
          Струва ли си след промивката да му сипя старото масло, което съм източил, за да промие промивното
          Това е безмислица След промивката сменяш филтъра, наливаш новото и това е.Изпадаш в излишни размишления - нищо съществено няма да се промени в новото Е, естествено можеш да направиш и промивка на промивното...Със същото, като новото
          Напълно съм съгласен с колегата.А най хубавата промивка се прави като заредиш с маслото,което искаш да караш и след 500 клм го изхвърляш.Но и това го смятам за излишно.Загрей добре двигателя.Източи маслото и го остави така 1/2 час да се доизточва.Всичко останало се казва премайстория.

          Коментар


            #35
            В действителност, няма нищо лошо да се промие мотора. Както всички знаете в маслата има доста добавки, смоли и.... какво ли не. Та примерно аз като взех алфата маслото в мотора беше супер мръсно и черно, което се дължи най вече на не навременната му смяна от предишния собственик, или на много други неща, но по важното, е че в целия двигател са се полепили и отаили много от тези смоли, катрани и други боклуци от работата по всички детайли, като смених маслото с ново, то също стана мръсно. На Темпрата след 10-тата смяна на маслото при следващата смяна си беше чисто, като все едно току що съм го сменил. Просто не е имало такива отлагания в мотора. Все пак маслото мие мотора от вътре, освен че го смазва. И това че е станало черно, не е проблем, но според мен си струва да се направи една промивка на всеки 4-5 смени на масло(ако маслото се е замърсило де, ако си е чисто, няма никакъв смисъл от промивки), при дизелите е друга работа, ама там няма как да разберете, понеже то си става черно много бързо, но то си е предвидено да стане такова де(в смисъл, производителя е на ясно, че дизеловия мотор работи така и маслото почернява/мие в такава работна среда).
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #36
              аз наскоро купих добвака за промивка , но не се реших да промия , ДВГ достраша ме, исках да промия защото имам износвания по разпр вал , и су чудех дали омазва добле, макар че като отворихме имаше доволно масло по него
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #37
                Скоро чух един майстор как промива двигателя.Ако маслото е на мин слага 1-2л нафта и пали колата и да работи 3-4мин и точи.Според мен има логика ако има дребни нагари да ги отмие и да паднат в картера от нафтата.Мислите ли че има ефект?
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #38
                  А според мен в двигателя не е аптека и не се правят промивки, тъй като не е ясно къде какво ще се позапуши като тръгнат мизериите да се движат по маслените магистрали. А и има едно правило, че нещо, което работи добре - не се пипа.

                  Коментар


                    #39
                    MartoModev написа:
                    Скоро чух един майстор как промива двигателя.Ако маслото е на мин слага 1-2л нафта и пали колата и да работи 3-4мин и точи.Според мен има логика ако има дребни нагари да ги отмие и да паднат в картера от нафтата.Мислите ли че има ефект?
                    Моят съвет колега е да попиташ тоя майстор какво става със семерингите по двигатела :D .Лично аз сам си правил промивка но само с масло М10Д цената е супер и маслото доста добро за 20 лв са 10 литра и правя 2 по 500 км пробег и всичко си блести :D ,но съм наливал и чист бензин около 5-6л само да се изтече и ефект няма такаче сам решаваш
                    който разбира на ФИАТ се спира FIAT BRAVO 1.9 100TD

                    Коментар


                      #40
                      Абе аз съм чувал стари майстори и то разбирачи че слагат само нафта без никакво масло да поработи на място без да се дава газ и няма проблем, тя си смазвала достатъчно когато не се товари двигателя, но на мен не ми се рискува честно казано. Освен това мизериите в двигателя са от преди т.е. от Италия понеже са марлячи и не сменят масла там, ако двигателят ви не е отварян тука и не е изчистен ръчно никакви добавки и масла не могат да го изчистят, винаги ще пуска мизерии и чернилка (както беше и моя). Ако пък е поддържан добре, не ви трябват никакви добавки и промивки, само трябва да се кара с добри масла, те си имат почстващи своиства и когато се сменя редовно маслото дори и малко по рано, мотора си е чист и му е густо

                      Коментар


                        #41
                        Утре мисля да сменя маслото Какво мислите да направя?Само да загрее колата и да го източа?
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар


                          #42
                          Днес промих двигателя с промивното масло на Приста.Като свалих стария филтър след промивката нямаше никъкви мизерии.Беше си като нов.
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #43
                            MartoModev написа:
                            Днес промих двигателя с промивното масло на Приста.Като свалих стария филтър след промивката нямаше никъкви мизерии.Беше си като нов.
                            значи маслото го е измило и разтворило мизериите

                            Коментар


                              #44
                              Аз също съм против тия добавки и ако сменяте маслото по често ще видите,че двигателя в един момент се почиства идеално от нагарите и всички детайли лъсват,без рискове от повреди.
                              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X