Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    doofiat написа:
    От кога тази марка съединители е добра, а ти искаш да ме нахакаш на Валео за 350 лв. ? :D
    Не, ти сам ще се нахакаш с някое менте! Дали е добра или лоша тази марка не знам, само знам, че на Реното го смених 97г, само феродов,още кара и няма признаци за проблеми.И тогава /97г/ Валеото си беше най-скъпият комплект.Е, да чукна на дърво 10г и поне 160-170 хил.км.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #47
      Убеди ме, ще си купя скъпото Валео!

      Коментар


        #48
        колеги аз на мойта ланча 1,6ie 75hp този път си го смених сам преди това (1 год) ми го смениха в сервиз и ми сложиха мек арм само диск феродов +лагер едвам го изтърпях ужасни вибрации при трагване на полусъединител все едно че ще се откачи двигатела . сложих комплект делфи ’’боркен бег’’ за 155лв и просто неам думи трагвам без газ на обороти и няма грам тресене много съм доволен за сега минал сам около 500км

        Коментар


          #49
          Хм...на магазина на стамболийски има Валео, за Типото струва май 146лв. комплекта, ама като го видях-само дето не паднах, то едно такова смотано, с една щампа смотана(като от анцузите адиБас от едно време),абе ужас изглеждаше, и най-интересното е, че го извади от кутия Борг&Бек, а те нали уж са от Делфи...А в един магазин на Аутоплюс Валеото за Типо струваше 240, ама изглеждаше доста по-добре...правете сметка какво ви дават като евтино Валео,я някой корейски боклук, я нещо друго...
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #50
            sachma написа:
            Хм...на магазина на стамболийски има Валео, за Типото струва май 146лв. комплекта, ама като го видях-само дето не паднах, то едно такова смотано, с една щампа смотана(като от анцузите адиБас от едно време),абе ужас изглеждаше, и най-интересното е, че го извади от кутия Борг&Бек, а те нали уж са от Делфи...А в един магазин на Аутоплюс Валеото за Типо струваше 240, ама изглеждаше доста по-добре...правете сметка какво ви дават като евтино Валео,я някой корейски боклук, я нещо друго...
            Е точно затова си говорим.Виж как си открил ментето!

            Коментар


              #51
              Ами да, то това Валео от 146лв. ако го видиш ще кажеш, че и за детска количка не става
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #52
                sachma написа:
                Ами да, то това Валео от 146лв. ако го видиш ще кажеш, че и за детска количка не става
                Стига бе, толкова зле ли са го направили това менте.И за какво въобще го продават, тия от магазина на Стамболийски?!

                Коментар


                  #53
                  За пари!Просто се слага една щампа и айде-вече е Валео!
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #54
                    Nino написа:
                    nadq написа:
                    Валео, та Валео...Ако качеството на съединителите им е на такова ниво, като на чистачките, които си купих за 20 кинта със същата марка... Едната леко замазва, като се качва, а шофьорската оставя лентичка във десния си край, като се спуска. Може и някой да го сметне за , но според мен, не е допустимо фирма със изградена добра репутация, да прави подобни изцепки, пък било то и със чистачки.Сега се чувствам яко пре...н, пък не ми се и мисли, ако нов съединител и то "марков" изпуши на 20 000км, примерно.Прочетох във горен пост, че Валео били снижили бая качеството, май е така. Старите ми чистеха по-добре, просто малко скърцаха; не са ми криви рамената, нито имам някакви проблеми за да не си вършат простата работа
                    Ей къде ги чувате тези работи бре?! Баси "ФОЛКА" стана тази тема.Ти пък къде тури чистачките до съединителите... та чак ти замазва?!Ей, по сериозно,... подобни с извинение ТЪПИ постове ще ги трия!!! Човекът ти поставя конкретен въпрос за съединител ти къде отиде...."ПРОЧЕТОХ", "ЧУХ", "ЕДНА ЖЕНА МИ КАЗА", "НА ВУЙНА СТРИНКАТА НА МЪЖА И СВАКОТО СЕ ПРОИЗНЕСЕ"!!! Не става дума за "криви рамене", става дума за съединител!
                    Ще си взема поука,относно спама, но ти по-споко го давай, чичи - да не си докараш некой худар Исках да си излея мъката, относно сблъсък със продукт на Валео СЕГА(сложих даже и ) , а ти, че си си турил един съхединител преди 10 лета и още крета - дай Боже на всите ни таквиз хамбриажи, не го приемай лично И много ясно, че тук всеки може да си споделя каквито фантазии си измисли, а който иска - да вярва p.s. Не отива на един улегнал мъж, за какъвто се смяташ, да си изпуска нервите, заради един спам! Представям си на пътя какъв си
                    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                    Коментар


                      #55
                      nadq написа:
                      Nino написа:
                      nadq написа:
                      Валео, та Валео...Ако качеството на съединителите им е на такова ниво, като на чистачките, които си купих за 20 кинта със същата марка... Едната леко замазва, като се качва, а шофьорската оставя лентичка във десния си край, като се спуска. Може и някой да го сметне за , но според мен, не е допустимо фирма със изградена добра репутация, да прави подобни изцепки, пък било то и със чистачки.Сега се чувствам яко пре...н, пък не ми се и мисли, ако нов съединител и то "марков" изпуши на 20 000км, примерно.Прочетох във горен пост, че Валео били снижили бая качеството, май е така. Старите ми чистеха по-добре, просто малко скърцаха; не са ми криви рамената, нито имам някакви проблеми за да не си вършат простата работа
                      Ей къде ги чувате тези работи бре?! Баси "ФОЛКА" стана тази тема.Ти пък къде тури чистачките до съединителите... та чак ти замазва?!Ей, по сериозно,... подобни с извинение ТЪПИ постове ще ги трия!!! Човекът ти поставя конкретен въпрос за съединител ти къде отиде...."ПРОЧЕТОХ", "ЧУХ", "ЕДНА ЖЕНА МИ КАЗА", "НА ВУЙНА СТРИНКАТА НА МЪЖА И СВАКОТО СЕ ПРОИЗНЕСЕ"!!! Не става дума за "криви рамене", става дума за съединител!
                      Ще си взема поука,относно спама, но ти по-споко го давай, чичи - да не си докараш некой худар Исках да си излея мъката, относно сблъсък със продукт на Валео СЕГА(сложих даже и ) , а ти, че си си турил един съхединител преди 10 лета и още крета - дай Боже на всите ни таквиз хамбриажи, не го приемай лично И много ясно, че тук всеки може да си споделя каквито фантазии си измисли, а който иска - да вярва p.s. Не отива на един улегнал мъж, за какъвто се смяташ, да си изпуска нервите, заради един спам! Представям си на пътя какъв си
                      Бъркаш с ме с онази жена дето ти ги говори тези работи чичовото! Спокоен съм и то доста! Относно съединителите колко съм "турил" ако искаш мога да ти дам моя статистика, но едва ли ще те заинтересува... ясно е ,че си любител на "общите приказки" от типа на "вуйна стринката".И наистина ти пожелавам да срещаш на пътя повече такива като мен.За "фантазиите" отдавна е създаден раздел " Общи приказки", лей си мъката там и също не го приемай лично чичовото.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #56
                        sachma написа:
                        За пари!Просто се слага една щампа и айде-вече е Валео!
                        Аз мисля че не е въпрос на щампа, а е т.нар. "корейско" валео. Явно затова и цената е такава.А истинското, очевидно е на почти двойната цена, като показва и съответното качество.А на "Стамболийски" мисля ги има и двете, като човека изрично предупреждава какви са разликите!
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #57
                          Има само куче мараката Валео, а не оригиналното .Иначе по принцип има и македонско Валео, казва се Руен марката, ама а сложи си да видиш к’во става, че знам един дето сложи такъв на Ивекото, щото бил по-евтин и като натисна педала да не ти казвам к’во стана...
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #58
                            Преди година смених съединителя (притискателен, феродов диск и лагер) "Delphi - Borg&Beck" Доволен съм и за сега, а то е твърде рано за да имам някакви проблеми. Цената му - 265лв. Lucas беше със 100лв. по-скъп. Относно ментетата: Изобщо не е трудно да се произведе "менте".За Valleo - работят много подизпълнители. Няколко български фирми също в това число. Дори малко информация от "кухнята": Високотемпературни сонди за Изпускателен колектор с изискванията на Valleo са се оказали трудни за производство на няколко от големите фирми производители и за момента се правят единствено в България.
                            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                            Коментар


                              #59
                              sachma написа:
                              niko_ymn написа:
                              Какво ще кажете за Италиански съединител MecArm? Ще притриса ли скоро след като го сложа? Да не се наложи след лятото пак да го сменям?Цената на комплекта е 125 лв. А по отделно:65 притискателя,47 феродовия диск,13 аксиалния лагер;това в магазина на ЕВРО 07 в Русе
                              Интересното тука е, че същият съединител в магазин евро 007 в софия струва точно 100лв. пълен комплект...25% не са малко.Иначе имаше във форума един колега беше сменил такъв и каза, че 7-8000км. нямал проблем, но това все пак са малко км.Невярвам да има разлика в качеството между Мекарм, Пантер и ГСТ например, сите са италиански и най-вероятно от един дол дренки.То и на мен ми предстои смяна и няма да слагам Валео за 240лв., а някой от горепосочените, от 100.
                              VALEO в провинцията го намерих на 220 лв. ама ако разпитам за пращане по куриер може и по-малко да ми излезе. Всичко зависи от това дали дават някаква гаранция - не знам дали да рискувам с евтино. Май са ми продали колата с евтин - беше на с 10 000 км по-малко и потеглях много плавно дори и без газ - точно за година съм ги навъртял и бързо почна да притриса ... а съединителитe трябва да изкарват към трицифрени километри преди смяна - дали му е дошло времето (то наистина наближава 3-и цифрени да станат и навъртяните от колата км общо) или е бил калпав не знам ... ама е неприатно, а и ще седне да я кара някой роднина, няма да дигне оборотите и ще натроши някой лагер и става мазало. Трябва да се консултирам аз май направо с майстора дето ще го слага ...
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар


                                #60
                                Колега, колата ти може и да има навъртяно трицифрено число и може би вече отива към 200 000 км.

                                Коментар

                                Working...
                                X