Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    и мойта претриса при тръгване ама съединителя ми е чисто нов така ,че може да не е от него...Ако някой знае от какво е ???ПС: Фиат Браво 1.4
    И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
    Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
    И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

    Коментар


      Тампони на двигателя или скоростната кутия може би...
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        Комплект Fiat by Valeo в сивите кутии, на които пише Ricambi originali издържа 25 000 км. В момента при доускорение от трета скорост нагоре в началото превърта, а притискателя не отделя добре. Цената му беше 275 лв преди 2 години и 3 месеца.

        Коментар


          Airfan написа:
          Комплект Fiat by Valeo в сивите кутии, на които пише Ricambi originali издържа 25 000 км. В момента при доускорение от трета скорост нагоре в началото превърта, а притискателя не отделя добре. Цената му беше 275 лв преди 2 години и 3 месеца.
          от къде го купи?

          Коментар


            u_bo написа:
            Airfan написа:
            Комплект Fiat by Valeo в сивите кутии, на които пише Ricambi originali издържа 25 000 км. В момента при доускорение от трета скорост нагоре в началото превърта, а притискателя не отделя добре. Цената му беше 275 лв преди 2 години и 3 месеца.
            от къде го купи?
            Закупен и монтиран при широкоуважаван в нашия форум колега.

            Коментар


              Има нещо вярно, моя е същия на около 1 год и 10000км и уж плавно го отпускам и удря притискателя, а понякога на 1-ва 2-ра приплъзва и то на метан, дето няма никакво Нм
              Airfan написа:
              u_bo написа:
              Airfan написа:
              Комплект Fiat by Valeo в сивите кутии, на които пише Ricambi originali издържа 25 000 км. В момента при доускорение от трета скорост нагоре в началото превърта, а притискателя не отделя добре. Цената му беше 275 лв преди 2 години и 3 месеца.
              от къде го купи?
              Закупен и монтиран при широкоуважаван в нашия форум колега.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                Моя е турско валео и е на 14000км, засега грешка няма.От този пробег 13000 са с агресивен ремап, ако тръгне да сдава багажа, ще се наложи да намалям въртящия момент
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Airfan написа:
                  Комплект Fiat by Valeo в сивите кутии, на които пише Ricambi originali издържа 25 000 км. В момента при доускорение от трета скорост нагоре в началото превърта, а притискателя не отделя добре. Цената му беше 275 лв преди 2 години и 3 месеца.
                  За 275 лв не е Ricambi originali просто. Тия пък как наивно си мислих, че няма как да са менте. Пак зависи и как си карал де, то съединител може и за 14 секунди да му видиш сметката

                  Коментар


                    Това, че на една кутия пише "Оригинални авточасти" (Това е Ricambi Originali в превод.), не прави частите в нея оригинални, както повечето хора си мислят. Оригинални са дотолкова, че отоговарят на размерите и могат да се монтират без проблем, вероятно. Те и в Александър Ауто се тупат в гърдите, че продават оригинални авточасти, ама дали? Ricambi Originali не е марка! (Колега neonglow - не го казвам към теб, а по принцип)

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      Ricambi Originali не е марка! (Колега neonglow - не го казвам към теб, а по принцип)
                      И да и не
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Категорично НЕ! Не заблуждавай потребителите, които не са наясно, с поднасяне на очевидно грешна информацияОткрий сам разликите: Ricambi originali General Ricambi S.p.A. - http://www.generalricambi.it/ - сайтът на фирматаВсе едно да кажеш, че "резервни части" е марка... Абе хубаво е да се чете преди да се пише, а не само "дебнеш дебнеш и коня...."

                        Коментар


                          Затуй съм написал и да и не, никого не заблуждавам !Да не се окаже, че са една продукция, тогава хептем ще си изтървал коня у реката.И да не ми е поста офтопик, днес видях на живо Закс S серията, мисля това да ми е следващия съединител.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Какъв ми е бил комплекта съединител аз не се наемам да твърдя категорично. Мога да кажа, че видях, че кутията му е сив-сива, от тези, в които уж продават оригиналните части. На нея пишеши Ricambi Originali, а вътре опакован във вакуумиран найлон с разни книжки беше комплект съединител, на който беше щамповано надпис Fiat by VALEO. Беше ми продаден за съединител Fiat, т.е. оригинална част. Преди две години тя струваше 275 лв, а комплектът на Валео беше 265 лв. Дали е истински - няма как да разбера. В какво състояние е в момента, ще видим в следващите седмици, тъй като днес на извънградското установих, че изпреварването е лек кошмар...Едит:Ето и видео как се вдигат оборотите без да се вдига скоростта на 5-та предавка при рязко натискане на газта...http://www.youtube.com/watch?v=ByProRj1S6c

                            Коментар


                              Намериха ми съединител Валео произведен във Франция за Пунтото , обаче изникна един въпрос . Според моите хора диаметъра на притискателния диск е 90 , а на феродовия 80 Вкара ме в голям размисъл ... Като гледам на 55 , 60 и 75 к.с. им дават еднакъв номер съединители .
                              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                              Коментар


                                Съединител

                                Здравейте 1во на всички.И така проблема е че скъсах жилото на съединителя-предполага се че трябва да сменя феродов и притисквателен диск тъй като за 2ри път късам жилото!!!Някай който е страдал вече може ли да ми каже за кви пари и за кво качество говорим,защото ми обявиха цени от 100 до 500 кинта!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X