Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови зимни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Взех 175 щото като видях на място 155/80 как голфа се скри с тях ми стана лошо :D и се отказах.Извън градското най много да зема направя някоя беля по тия наши тесни завой
    this

    Коментар


      #77
      Гумите за купени,за мен взех тези https://www.primex-bg.com/205-60r16-92h-w320.html а за дъщерята ето тезиhttps://www.primex-bg.com/175-65r14-82t-w452.html сина ще изкара още една зима със неговите и догодина ще сменяме колата му с друга.Надявам се изборът ми да е удачен но зимата ще покаже дали е така.
      Последна редакция от milen11; 10.10.2017, 15:11.
      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

      Коментар


        #78
        айде доволен ще останеш и двата модела са страхотни пробвал съм ги лично.
        Па на пролет като ги свалиш акоса ти допаднали като поведение да споделиш.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #79
          Fulda Kristall Montero 3
          Миналата зима са тествани неколкократно в тежки планински условия и не ме предадоха. Препоръчвам!

          Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

          Коментар


            #80
            Аз предишните две зими карах с Nokian WR D4. Добри гуми като цяло, малко шумни и след първата година не се държат вече толкова добре, но това май при всички гуми е така. Иначе добрo поведение при всякакви условия, дори в големите студове и снегове миналта зима се чуствах сигурен, че мога да мина отвсякъде. Малко преди да ги сваля преди пролетта се появи едно леко треперене при 90 км/ч, баланс правих на две места, но вибрацията пак си остана, обаче по-скоро го отдавам на калпав баланс или нещо такова, отколкото на гумите.
            Сега ще ги давам на бащата и съм пред дилема какви да си взема (искам да пробвам друга марка). Гледах премиум марките, но четох и много негативни коментари, че не си залужават толкова парите, затова мисля да заложа на някой от тези по-евтини модели:

            1.
            HANKOOK W320 Winter I*Cept Evo2 - каквито си е взел и колегата по-горе. Видях и по чуждите сайтове много ги хвалят, почти няма негативни мнения.
            2. PIRELLI CINTURATO WINTER - също доста добри отзиви за тях, но пък съм чувал, че на Pirelli са им по-твърди гумите и не правят добри зимни като цяло, а уж се водят премиум клас.
            3.
            FULDA Kristall Control HP 2.
            4. VREDESTEIN SNOWTRAC 5.

            Може би най-много клоня към Hankook-a, тъй като не съм карал с асиметрична шарка, имат добри отзиви, по тестовете (доколкото може да се вярва на тия тестове) се представят сравнително добре, а и цената им е прилична.
            Последна редакция от valtera_; 13.10.2017, 12:52.
            Fiat Croma 1.9 16V MJet

            Коментар


              #81
              гласувам с две ръце за ханкуука. брутална е. Алфата вече е обута с ботушки
              4 бр. 205 на 50 16 за 420 лв. дот 42 на 16. гупих ги миналата година декември след покупката на алфата и минах с тях за три месеца 20 хил км без никакви проблеми
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #82
                Който иска изгодни гуми, да побърза да си поръча днес от ЕМАГ. Имат промоция -13% за всички техни стоки. Примерно моите DUNLOP WINTER RESPONCE 2 на размер 185/65/15 в момента излизат 414,09лв за 4бр и безплатна доставка. Това е над 60лв по-евтино от редовната им цена, която платих аз. Имат и KUMHO WP51 WINTER CRAFT, които с отстъпката идват на 69,60лв за гума, което е супер цена. И доставката пак е безплатна. В другите сайтове са 10лв по-скъпи на гума, а има и цена на доставката. Според мен си заслужава. Има време до полунощ, ползвайте код lucky13.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #83
                  Гледам и KLEBER KRISALP HP3 я хвалят доста, даже на теста на ADAC е на 3-то място. Иле ще заложа на Hankook-a или на Kleber-a.
                  Fiat Croma 1.9 16V MJet

                  Коментар


                    #84
                    Аз се оборудвах с клебери 195/65/15 на 320лв за 4бр. Ще дам мнение като почнат студовете

                    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                    Коментар


                      #85
                      Аз взех HANKOOK W320 Winter I*Cept Evo2. Мислех си, че като са асиметрични има леви и десни, даже съм чувал за асиметрични Nokian, върху които са указани кои са леви и кои десни, като е указана и посока, за да се получи огледално шарката леви-десни гуми и всички да са с една посока. На Hankook-а има само указана външна страна "OUTSIDE" за монтаж, без посока, няма леви-десни, и реално се получава така, че шарката от вътрешната страна, която би трябвало да е за по-добро сцепление на сняг, на десните гуми е в едната посока (да кажем по презумпция в правилната, спрямо всички други зимни гуми с посока), а на левите е в другата. То е ясно, че хората са си го измислили и явно няма значение посоката, а и шарката, която е от външната страна е направена малко в обратна посока на вътрешната шарка, просто казвам какво ми направи впечатление
                      Иначе се надявам да оправдаят очакванията ми
                      Последна редакция от valtera_; 18.10.2017, 14:54.
                      Fiat Croma 1.9 16V MJet

                      Коментар


                        #86
                        Има значение на къде ще сочи шарката и специално на твоите би трябвало да са ти огледални леви/десни. Както ги гледаш в момента свалени и ги наредиш мислено с outside по посоки, как ти идват?

                        Коментар


                          #87
                          Привет, колеги! Вече втора зима ще съм с http://www.gumi-act.com/Tyreinfo.aspx?tyre=1645 и съм много доволен!
                          link

                          Коментар


                            #88
                            И сега какво се реши последно има ли дата за слагане на зимните гуми или няма ?

                            Коментар


                              #89
                              vnukata написа: Преглед на мнението
                              Има значение на къде ще сочи шарката и специално на твоите би трябвало да са ти огледални леви/десни. Както ги гледаш в момента свалени и ги наредиш мислено с outside по посоки, как ти идват?
                              Идват както съм обяснил, не се получават огледални леви/десни. В прикачената снимка скалъпих набързо на телефона как ще дойдат, когато се поставят съгласно outside страната. Но след като не са указали посока на въртене (rotation) би трябвало да няма значение.
                              П.П.: Сега погледнах има и inside страна, но това няма значение. Иначе ми стана интересно и разгледах в нета и на няколко снимки видях, че точно така се получават посоките на леви и десни гуми, явно този модел са така
                              Прикачени файлове
                              Последна редакция от valtera_; 18.10.2017, 21:56.
                              Fiat Croma 1.9 16V MJet

                              Коментар


                                #90
                                valtera_ написа: Преглед на мнението
                                Идват както съм обяснил, не се получават огледални леви/десни. В прикачената снимка скалъпих набързо на телефона как ще дойдат, когато се поставят съгласно outside страната. Но след като не са указали посока на въртене (rotation) би трябвало да няма значение.
                                П.П.: Сега погледнах има и inside страна, но това няма значение. Иначе ми стана интересно и разгледах в нета и на няколко снимки видях, че точно така се получават посоките на леви и десни гуми, явно този модел са така
                                Има доста изписано в нета по темата,включително и в сайта на Примекс откъдето си ги купил.И моите са така и всичко си е наред,четенето му е майката за всички невярващи.
                                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                                Коментар

                                Working...
                                X