Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

масло ARAL?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    масло ARAL?

    Момчета, кажете мнения за Aral 10w40 Blue tronic.Един колега фиатаджия ми го препоръча,бил сипвал само такова на Мареа 1.9. Цената за 4л е 42-45 лв? Четох,че вече не го произвеждали в Германия, а в Русия и нямаляло качеството.
    На Пунто 1.2 искам да го слагам, досега съм ползвал два пъти Тотал и два пъти Репсол.
    Последна редакция от Papi___; 22.08.2017, 12:37.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    #2
    Искам да сменя марката защото Тотала имам големи съмнения ,че е ментак,а Репсола не чувам добри отзиви,въпреки,че аз съм доволен. Братовчет ми кара Браво 2.0 с Бардал и е доволен-та се колебая Бардал или Арал.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    Коментар


      #3
      42-45лв за 4 литра 10w40 ? На мен ми се вижда много скъпо, при условие че ПАО-синтетиката 5w40 на Равенол идва на около 50лв за 5л. Ако не ти харчи масло, защо не го караш с 5w40 това Пунто ?
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #4
        Защото имам сълзене от картера, засега не харчи масло.
        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

        Коментар


          #5
          Ами то при работна температура маслата са с приблизително еднакъв вискозитет. Така че колкото ти сълзи с 10W40, толкова ще ти сълзи и с 5W40. Според мен няма никаква файда да слагаш скъпо 10W40, като за тия пари може да сложиш къде по-хубаво 5W40. Да не говорим зимата колко ще ти е благодарен стартера, ако си с 5W40.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #6
            Попринцип му дават 10w40, не ли обратното 5w40 е по-скъпо.
            Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

            Коментар


              #7
              Аз допреди 4 месеца имах Пунто 1.1 и го карах с 5W40. В книжката дават с какво масло минимум може да го караш. Ама никой не те ограничава да му налееш по-хубаво. А пък цената на тоя Арал не е ниска. Исках да кажа, че за тия пари има по-хубави масла. Ти си решаваш все пак, аз само ти давам идея.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Кои марки имаш предвид, колега?
                Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                Коментар


                  #9
                  42-45лв за 4 литра 10w40 ? На мен ми се вижда много скъпо, при условие че ПАО-синтетиката 5w40 на Равенол идва на около 50лв за 5л. Ако не ти харчи масло, защо не го караш с 5w40 това Пунто ?
                  Този Равенол май е бил менте. Наскоро четох някаква тема във форума...

                  Коментар


                    #10
                    ейся стана драмата.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      stilo_new написа: Преглед на мнението
                      Този Равенол май е бил менте. Наскоро четох някаква тема във форума...
                      Избягвай го тоя ментак. На фят се сипва само селения.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #12
                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Този Равенол май е бил менте. Наскоро четох някаква тема във форума...
                        Да ти кажа честно и аз я четох тая тема.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #13
                          Така поставен въпроса между Арал и Бардал като марки, при еднакъв вискозитет, със сигурност бих взел Бардал-а.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #14
                            wwalker написа: Преглед на мнението
                            Така поставен въпроса между Арал и Бардал като марки, при еднакъв вискозитет, със сигурност бих взел Бардал-а.
                            Питам,защото съм се насочил към Бардал-а и един колега ми каза:"Абе, не давай излишни пари,вземи си Арал Блутроник,аз моя Фиат само с такова го карах.Ти не пържиш двигателя на пътувания по 600 км всяка седмица, че да взимаш Бардал."
                            И ми пусна мухата :D
                            Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                            Коментар


                              #15
                              PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                              Избягвай го тоя ментак. На фят се сипва само селения.
                              Интересно къде е тая тема, че на мен ми предстои 3-та смяна с равенол и ти гарантирам на 100%, че е много повече синтетично масло, от която и да е селения.
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X