Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръка за масло фиат пунто 1.2 16v 2001

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръка за масло фиат пунто 1.2 16v 2001

    Какво масло да сложа колеги ако има значение колата е с газов инжекцион ..препоръчайте ми масло и евентуално сайт от който да поръчам разбира се на земни цени.София

    #2
    Поне 10 40 .И по важното да не е на минимума а поне средата.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Аутодатата казва това:
      5W40 - synthetic
      API/ACEA - SJ/A3
      Количество - 2,8л.
      Смяна поне според мен на макс 8000км
      Марка - поразгледай из всички автомобилни сайтове и се включи в някоя поръчка на хора, които вкарват масла от чужбина, поне ще си сигурен, че не си попаднал на менте.
      punto HGT

      Коментар


        #4
        риванол ?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          риванол ?
          За какво му е риванол? Човека пита за двигателно масло, ти мехлеми му предлагаш.

          Маслото е Равенол:
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Аз сложих току що маннол Click image for larger version

Name:	MANNOL_10W40_DIESEL_EXTRA138942688152d0f8c10e5dd.jpg
Views:	1
Size:	58,6 KB
ID:	2094788 моят двигател е 1.9 чист дизел. Не знам колко ще е хубаво, но сложих и добавка на берхал за 16 лв. А бе ще издържи все пак 5000 км. Аз го сменям на толкова - каквото и да сложа

            Коментар


              #7
              По отношение на присадка за масло на BARDAHL, следното видео е доста интересно:



              Та, аз не бих си сложил...
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Гледах внимателно клипа. Първо тази добавка е за възстановяване на метала, а не е за нов двигател на 30 хиляди. Второ това че е свалила толкова гнилоч от двигателя само говори добре за добавката и лошо за маслото на LUK. Трето подходяща би била Фюлepинoвa дoбaвĸa на Бардал в случая да утихне двигателя и за по-добра защита, а не да ре-метализира нов двигател. Просто 'механика' е ползвал калпаво масло преди това.
                Последна редакция от wwalker; 02.07.2017, 17:34.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Не знам, колега, човекът смеси масло BARDAHL и добавката BARDAHL. И за 3000км си загуби свойствата. Дори и на стенда за триене се видя силно влошаване на резултата спрямо чистото масло с добавка. Колата му е нова, няма 40хил.км. Това спадане на налягането на мазане се получава при намаляване на кинематичния вискозитет на маслото. То се и видя това на клипа, работилото масло напълни епруветката доста по-бързо. Чак такова спадане на вискозитета от отмиване на наслагвания в мотора не ми се вижда реално. Това се получава при дизели, когато имаме гориво в маслото. При бензинов мотор няма как да се полчуи, защото бензина е летлив, ще се изпари при работна температура. Втората версия е промяната да настъпва като следствие от спортния режим на каране на тоя пич. Той и на клипа си правеше гонки. Просто маслата не издържат на утежнените условия на експлоатация. Което логично пак препраща към не добро качество на самото масло и то в този случай, вече качеството на базовото масло изглежда да е зле.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    Някой може ли да ми каже дали мотор 1.2 80 коня от Пунто ще пасне на Фиат Чинкуеченто?

                    Коментар

                    Working...
                    X