Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.4 12 V ролка на пистовият ремък или .. ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.4 12 V ролка на пистовият ремък или .. ?

    Привет колеги ! Обръщам се към Вас ако някой е имал моят проблем да сподели.. Първо колата е Фиат Браво 1.4 12v без климатик от известно време почна да свири (откъм пистовият ремък се чува) . Първо беше много леко , но сега се усили доста та въпроса ми е дали ролката (която си признавам от 2 години както го карам не съм е сменял) или пък лагера на динамото . Преди малко бях във един сервиз пръснаха на ремъка някакъв спрей и за сега спря да свири и майстора ми каза че може от ремъка да е . Също така забравих да спомена че свири само до около 1500 оборота а на празен ход е най много - повече от 1500 оборота спира да свири
    Fiat Bravo 1.4 12V

    #2
    Най-вероятно при тях е причината. И при мен така свиреше, даже по скоро ще го оприлира със скърцане. И след потегляне изчезва.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      На ремъка и ролката ли залагаш колега ?
      Fiat Bravo 1.4 12V

      Коментар


        #4
        Най-лесно е да натегнеш ремъка, освобождаваш горния и долния болт на генератора и там си има една пружина, която го натяга колкото му е нужно, след което ги завиваш, не пипай болта с пружината, то само си мръдва след разхлабването на двата болта.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Той ремъка си е натегнат колега
          Fiat Bravo 1.4 12V

          Коментар


            #6
            Minimalato написа:
            Той ремъка си е натегнат колега
            И при мен си беше натегнат и просвирваше, след такава интервенция ми спря. Всеки знае, че с времето той се разтяга, а тази пружина играе ролята на обтегач с определено усилие.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              И аз съм за ремъка. При мен също зимата свири понякога на тихи обороти. Лятото спира. Започна като сложих ремък Дайко. В началото ме дразнеше, макар и вътре да не се чува. Ходих в сервиз да го натегнат и те викат, че не може, с обтегач е. Обаче всъщност може от едната ролка, сам си го натегнах и спря да свири. Викам си тоя ремък е боклук и купих Бош, който разхождах в багажника сигурно цяла година и преди няколко месеца бях на майстор да смени една спукана алуминиева тръбичка на хидравликата и му казах да смени и ремъка. Смени го човека и на следващия ден тоя новия как се разсвири не е истина. Ходих пак при него да го натегне и сега пак свири, поне по-леко. Майстора обясни, че е от самия материал на ремъка според някви евро норми, да бил разградим. И те така, сега разхождам Дайко-то, който натегнат не свири и на практика е на 1г. Като се наложи да сменям ангренажа скоро ще го върна него. Преди мен е карал с много стар ремък, предполагам го е връщал по същата причина. Даже ме е яд, че и аз се подведах като теб и по съвет на форума ли, на майстор ли... не помня вече, но смених всички ролки на пистовия ремък, при мен 3 броя, ефект нулев.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                Еми ролката съм е поръчал ( на Dayco ) и ремъка ( на Gates) във събота отивам да ги сменям и ще пиша дали има резултат
                Fiat Bravo 1.4 12V

                Коментар


                  #9
                  Проблема РЕШЕН смених ролката и ремъка и се оправи самият обтегач на ролката си е заминал и не е можел да обтегне хубаво ремъка и за това е свирил. Благодаря на всички отзовали се !
                  Fiat Bravo 1.4 12V

                  Коментар

                  Working...
                  X