Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полиуретанови тампони за изпускателна система.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Полиуретанови тампони за изпускателна система.

    Здравейте, интересува ме някой попадал ли е на такива тампони за захващане на средното и крайното гърне. Омръзна ми вече за 1 година късам 2-ри комплект гумени тампони, като цяло направени с евтина гума и то доста мека, която се къса при неблагоприятни условия (сол и т.н.)

    #2
    За две години смених 3 тампона на крайното гърне, като по едно време и с тел го бях вързал. Всичките имаха един и същ проблем - издължаваха се и се късаха. Накрая отидох в една морга, наврях се под едно Браво - тампона на крайното гърне му беше в перфектно състояние и сега вече над половин година не съм имал проблем.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Да и аз съм така,до миналия ден висеше и се скъса, сега съм с тел(БИВ) . Средното и крайното гърне ги сменях миналата година и има малко разлика в куките, което би довело до още по-бързо късане на тея пикливи гуми.

      Коментар


        #4
        Същата работа... И накрая сложих една верига на 3 прешлена и няма мърдане.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Как ви се късат тия тампони незнам, аз съм с по тежко крайно спортно гърне и до сега 7 години от както колата е при мен не ми се е скъсал и не съм сменявал гумен тампон, явно нещо не е направено по изпускателната, което доста опъва тия тампони и заминават бързо.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Аз щот сменях средно и задно гърне и тампоните са няква куча марка. Те чисто нови са прекалено деформируеми, а струват 2-3лв. Еб*х ги..знам, че не са мн скъпи, но постоянно се закачам по бордюри при паркиране, когато виснат. Та след като си сложих оригинално от Браво от морга - нямам грижи.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              didich написа:
              Как ви се късат тия тампони незнам, аз съм с по тежко крайно спортно гърне и до сега 7 години от както колата е при мен не ми се е скъсал и не съм сменявал гумен тампон, явно нещо не е направено по изпускателната, което доста опъва тия тампони и заминават бързо.
              Въпреки че са нови са некачествено направени, имат леки цепнатенки по тях и то като тръгне веднъж да се цепни няма спиране.

              Коментар


                #8
                В крайна сметка не успях да намеря такива полиуретанови, но сложих два обикновени на мястото за един.

                Коментар


                  #9
                  Не е от цепнатините, просто материала не е добър. Когато разглобявахме една стара джипка, коятоне си знаеше годините, задния тампон на ауспуха беше от ауди. Стар и леко напукан не успях да го скъсам след като го разтегнах около 5 пъти повече от дължината му и то с доста голяма сила. Наложи се колегата да го чукне с брадвата, за да се предаде.

                  Коментар


                    #10
                    Можете да проверите тук:http://www.race-pilot.com/old/bg/category/view/94
                    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                    Коментар

                    Working...
                    X