Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете за избор на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете за избор на масло

    Кое от посочените по - долу варианти би било по - добре за моя дарак Брава 96’:1)Ardeca 15W-40 за 29лв2)Mobil 15W-40 за 33лв3)Mobil 10W-40 за 444)Castrol GTX 10W-40 за 44 като цената включва смяна и маслен филтър.Досега не съм ползвал нито едно от гореспоменатите и се питам какви отзиви имате за тях и най- вече за последното дали не е някой ментак

    #2
    Темата за маслата е безкрайна. Но за зимата задължително поне 5W40 синтетика
    Fiat Doblo 2006г. 1.6 16V Natural Power. 103 коня. Made in Turkey
    "Real eyes, realize, real lies"

    Коментар


      #3
      kossel написа:
      Темата за маслата е безкрайна. Но за зимата задължително поне 5W40 синтетика
      е как синтетика на тая кошница бе братле аз само взимам от нея и мн малко и давам

      Коментар


        #4
        Ако избора е сведен до тези четири опции, то аз бих избрал 3).
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Stefanaki написа:
          Ако избора е сведен до тези четири опции, то аз бих избрал 3).
          благодаря братле

          Коментар


            #6
            Защо пък точно избираш 15w40. По каталог дават 10w40. Мобили, Кастроли и т.н. известни масла навсякъде има ментета.

            Коментар


              #7
              Неподходящо заглавие на тема и безсмислена дискусия. След 6 поста не става ясно за какъв мотор става дума.

              1.9 JTD 110hp
              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

              Коментар


                #8
                Съгласявам се с колегата OpenGL. Защо не пишете в тези теми за какъв мотор става дума????? А сега относно мнението ми за маслото: Ако е бензинов мотор аз твърдо залагам на Мобил 10w40. Имах Брава 1.6 16v и само с такова масло съм я карам и оплакване нямам. Но ако е някое дизелче по-добре е 5w40, сега Стилото го карам с такова синтетично и съм доволен.

                Коментар


                  #9
                  Когато някой не разбира нещо, то се започва с постове като последните два.За бензиновите двигатели монтирани в Брава през 1996, Фиат е препоръчал Selenia 20K 10W40.За дизеловите двигатели монтирани в Брава през 1996, Фиат е препоръчал Selenia Turbo Diesel 15W40.С оглед на това, че наближава зимен период е препоръчителен вискозитет 10W40.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Stefanaki, ама ти ще излезнеш много компетентен... Нищо лично към пича, който пуска темата, но мисля че трябва да се знае за какъв двигател се пита. А и човека си е попитал за марки на масла и не знам аз до колко разбирам, но Mobil което му препоръчах е едно от неговия списък Поздрави

                    Коментар


                      #11
                      yo_brava написа:
                      . Но ако е някое дизелче по-добре е 5w40, сега Стилото го карам с такова синтетично и съм доволен.
                      Колега, това за дизелово Стило ли? За бензиново 1.6 какво да му сложа? 10w40 selenia или 5w40 някоя друга марка. Предполагам Селения нямат такова

                      Коментар


                        #12
                        Да Стило-то ми е дизел 115 коня и го карам с 5w40. А всички бензинови коли удома, които са все Фиати ги караме с Mobil 2000 10w40. Един приятел кара бензиново Стило 1.6 и той го кара със същото.

                        Коментар

                        Working...
                        X