Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на масло

    Колеги кажете някое хубаво масло за Фиат Пунто 1.2 16в. Спортинг?

    #2
    И да е евтино нали?
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Не. Да е хубаво

      Коментар


        #4
        Ето ти каталози за съвместимост, на големите и доказани марки в областта на лубрикантите :D Всяка една от тях, предлага масла одобрени от нашият производител (FIAT) за съответните двигатели. Като ти излезе съответен модел, правиш справка на цените в интернет ( Google it) или отиваш до магазин, занимаващ се с дистрибуция на масла и си ти. Castrol Total Motul Mobil Liqui Moly Shell
        Nuova Croma - so far...so good
        Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
        Fiat BRAVA JTD - ex love

        Коментар


          #5
          Внимавай с много известните марки, защото има много ментета. Вземи си, някое шведско, немско или от друга страна, държаща на стандартите, масло. Аз също се чудих, в крайна сметка си взех Statoil SuperWay 10W40 ( за него 3-ма близки човека, ми казаха, че са много доволни) и е на добра цена. Това с което ми се разработваше мотора беше Vitol 10w40(немско, макар че не бях чувал за него), за него също мога да кажа че е добро масло, макар че го карах само 3500км. В общи линии с няколко думи, не си взимай скъпо масло, не караме спортни автомобили, не си взимай и много евтино, незнайно масло с неясен произход. Търси нещо средно и сменяй на време.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            Някой колега има ли отзиви за масло Маннол?
            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

            Коментар


              #7
              Май нямате добри мнения за Селениа ? Защо тей ?
              Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
              Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

              Коментар


                #8
                itan75 написа:
                Някой колега има ли отзиви за масло Маннол?
                Ползвал съм такова полусинтетика 10W-40 на Брава 1.6 и оплакване съм нямал.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Bravo_16v_103hp написа:
                  Май нямате добри мнения за Селениа ? Защо тей ?
                  Напротив, само позитиви относно това масло и по-конкретно 10W40 Selenia GoldИ друг път съм го писал, на спортинга само това се слага
                  Fiat Punto MK2 Sporting
                  Fiat Punto MK2 HGT

                  Коментар


                    #10
                    eusunt написа:
                    Bravo_16v_103hp написа:
                    Май нямате добри мнения за Селениа ? Защо тей ?
                    Напротив, само позитиви относно това масло и по-конкретно 10W40 Selenia GoldИ друг път съм го писал, на спортинга само това се слага
                    Ето това имах предвид. Супер доволен съм от това масло. Като купих колата първото масло което сложих беше Eurol 10w40 за 9000 изпи 800мл. Сложих евтино защото имах съмнение, че колата го гори. Следващата смяна беше със горе споменатото масло, като преди това направих промивка на мотора с някаква добавка, не помня каква беше. От тогава насам няма горене, няма потъмняване на маслото вече 6000км. За мен Selenia Gold 10w40 е чудесно.
                    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
                    Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

                    Коментар


                      #11
                      На пунтото от подписа за 3ти път слагам Селениа 20K 10w40 и наливам 2.5л точно,и е на средата на щеката. След 3000км забелязах че пада малко над минимума и доливам ище 200мл. като идва малко над средата. И така след 8000 го сменям Двигателя мърка и определено звучи много по добре отпреди.
                      Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                      Коментар


                        #12
                        Колеги за Фиат Браво 1.6 16 в какво масло може да ми препоръчате(някое по народно) и колко като количество поема колата.

                        Коментар


                          #13
                          Преди години ползвах Маннол. Не ми хареса. На около 7500 км пробег го смених.

                          Коментар


                            #14
                            Humppa написа:
                            Преди години ползвах Маннол. Не ми хареса. На около 7500 км пробег го смених.
                            Какво не ти хареса.Аз лично след ремонта в смисъл смяна на сегменти и биелни лагери ползвам Манол Класик 10/40 вече три туби по 4 литра съм налял.Не съм го точил само доливам,защото освен,че го гори по-малко,го хвърля малко и през вентилацията на картера,която съм извел в атмосферата.Допълнително съм монтирал уред за налягане на маслото от Лада и ми показва 4 атмосфери над 2х.об/м.На празен ход държи около 3 атмосфери студена и около 1-1.8 атм загряла.Още имам уред и за темпераурата на маслото,която стои около 50-60 градуса като се движиш извън града.Но в града особенно в големи задръствания отива към 90-100 градуса.Колко са верни тези показания на този афтърмаркет термометър лично незнам,но за налягането съм 100% сигурен,защото лично го мерих и с механичен манометър и показва 1към 1 същото налягане.Вземам Манол-а от един склад на Авто Хит в Бургас и ползвах 25% отстъпка,защото го купувах чрез фирмата на един познат,но понеже малко сме купували спряха отстъпката .С от отсъпката ми излизаше около 6-6.5 лв литъра този Манол Класик 10/40 полусинтетика,но сега като я няма отстъпката вече се чудя какво масло да и ливна за зимата на каляската ми .Предлагат освен Манол-а,Кастрол Магнатек,Тотал,Форд,ГМ,БМВ и др.За маслото БМВ въпреки,че май Кастрол го произвежда съм чувал много лоши отзиви,освен това сега карам маршрутка след като напуснах Бърза помощ и шефа е взел един варел масло БМВ 10/40.Еми всеки ден наливам по около литър и половина сутрин в маршрутката-това за около 500км пробег.На линейките бяхме с Тотал от Ситроен сервиза в Бургас го вземаха,като плащаха по банков път.С гугъла като написах "мнения за масло Манол" излязоха противоречиви мнения Искам да пробвам с друго масло,но наистина незнам какво да е.
                            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                            Коментар


                              #15
                              Карах доста със Селения Голд. Сменял съм такова масло на 13 000 км и излизаше бистро като олио. Маннол-а при една проверка нивото на маслото след около 7500 пробег беше изменило цвета си, освен това по щеката имаше налепени някакви отлагания като бучици. Като ги разтриеш между пръстите те се размазваха и оставяха черни следи по кожата. След това съм наливал и други марки, но на нито една не се случи подобно нещо... Колата беше газифицирано Браво с вездесъщият 1,6 16v, способен да победи и болид от Ф1 на 400 метра

                              Коментар

                              Working...
                              X