Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло за Стило 1.9 jtd?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло за Стило 1.9 jtd?

    Привет колеги Преди седмица взех Стило 1.9 jtd 116к.с. и е наред да му сменя маслото. Последно е карано с Repsol 10w40, но не знам дали да не му налея Selenia wr w40... Какво бихте ми препоръчали, че дори и да е друга марка? Само искам да налея качествено масло, че да не стане гаф :D Също така приемам и предложения от къде да закупя маслото. Благодаря предварително

    #2
    Карано щото е евтино.Маслaта за този мотор са:5w405w300w40
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Ами и аз така съм чул, но до сега не съм имал дизелов автомобил и съм малко на ТИ с обслужването. Днес един колега ми показа този сайт http://maslo1.com/ Дали да поръчам от тук? Цените са доста добри...

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Карано щото е евтино.Маслaта за този мотор са:5w405w300w40
        Какво ще кажеш за моята марийка 1.9 жтд 110 на селения 5w40 или 10w40 ??
        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

        Коментар


          #5
          Аз бих я карал с 5w40.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Аз карам със Селения Turbo Diesel 10W40 и съм доволен.
            Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
            ex-Fiat Stilo 1.9JTD
            ex-Fiat Bravo 1.9JTD

            Коментар


              #7
              Силно препоръчвам 5W40, особено ако мотора е с турбо. Марката на маслото няма голямо значение, стига да го сменяте редовно и да е оригинално, а не менте. Ако дадете бюджет, може да ви препоръчам конкретна марка и модел масло.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Идва зимния период, със сигурност е по добре да се кара с масло 5-40, пред 10-40, отделно синтетиката 5-40 е по доброто масло като качества от полу-синтетиката 10-40. Ако караш 10-40 и го сменяваш на 5000-6000 километра е ок, но след тези километри качествата на маслото най вероятно отдавна са отишли в коша и предпазването на мотора е занижено, докато с пълна синтетика не би трябвало да имаш притеснения до 10 000км, все пак зависи и как си караш колата, ако я караш по спортно пак е препоръчително да го сменяш преди да си стигнал 10 000км, общо взето пестим пари за масло, но пък после даваме пари за основни ремонти.
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Не искам да пестя пари за масло. Искам да не прецакам двигателя на колата. Бравата съм я карал с Mobil и съм много доволен, но тя беше 1.6 бензин. Дали Mobil е добро масло за дизел с турбо?

                  Коментар


                    #10
                    yo_brava написа:
                    Не искам да пестя пари за масло. Искам да не прецакам двигателя на колата. Бравата съм я карал с Mobil и съм много доволен, но тя беше 1.6 бензин. Дали Mobil е добро масло за дизел с турбо?
                    Mobil е масло с много фалшиви двойници в търговската мрежа, затова внимавай! Друго много копирано масло е Castrol. Моето JTD го карам с Тотал 5w40 и съм доволен от работата на мотора (предното масло е било некво 10-40 и беше отвратително шумен и нервен мотора). Motul също имат страхотни масла в обхвата на 5w40 и 5w30.
                    Nuova Croma - so far...so good
                    Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
                    Fiat BRAVA JTD - ex love

                    Коментар


                      #11
                      yo_brava написа:
                      Не искам да пестя пари за масло. Искам да не прецакам двигателя на колата. Бравата съм я карал с Mobil и съм много доволен, но тя беше 1.6 бензин. Дали Mobil е добро масло за дизел с турбо?
                      Спокойно си взимай Мобил или от официалният вносител - Омникар ( аз от тях пазарувам) или от Метро - там със сигурност пазаруват само от официалният вносител. Над 9 години карам с Мобил и не съм имал ядове на нито едн аот колите.

                      Коментар


                        #12
                        5w30 Ineo MC3 като ти се дават пари.Аз обаче му нямам вяра, взимам го от сигурно място, но все пак го сменям на 7, най-много 7.5к.п.с. масло никога досега не съм купувал
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          То не е само да дам пари ами и да взема нещо добро :D

                          Коментар


                            #14
                            Вземи си "Yacco" ... - VX 600 5W40 - като по-евтин вариант - VX 1000 LL 5W40 - като по-скъп варинатНяма да съжаляваш ако вземеш това масло ... Имат официален сайт и E-магазин ... Пращат го до адрес ...
                            Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                            Коментар


                              #15
                              Аз съм твърдо за селенията щом я препоръчват на фиат и все пак на капачката на маслото е с надпис SELENIA .Както и на пежата пише Тотал .
                              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                              Коментар

                              Working...
                              X