Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно търся филтър и масло за скорости на Пунто автоматик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно търся филтър и масло за скорости на Пунто автоматик

    Колеги налага се да сменям маслото на скоростната кутия на пунтото на жената. Колата е Фиат Пунто 2000г. 1.2 16V. В сервиза ми обявяват цена от 140 лв. за филтъра и по 36лв. за литър масло Фуш CVT. Дайте някакви предложения за търсените от мен масло и филтър на по нормални цени за да се опитам да ги предложа на майстора от сервиза. Дайте предложения за магазини в София или фирми от които да ги закупя.

    #2
    Колега, това са напълно нормални цени. Филтърът се предлага само оригинален Fiat и наистина цената му е такава. Само това масло Фукс не те съветвам да рискуваш с него, а намери Tutela CVT-горе долу е същата цена за 1л. В роботизираната ск. кутия по-добре налей предписаното от производителя, за да не те боли главата после
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

    Коментар


      #3
      Само Tutela CVT

      Колага не експериментирай с друго масло. В краен случай ползвай масло за Нисан Микра CVT, но знай че след 30 000 пак трябва да го смениш.Скъпо е но другите масла за автоматици не са подходящи, защото при тази кутия има триене.

      Коментар


        #4
        масло

        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=87329 Колеги попаднах на тази дискусия в нашия форум от преди няколко години. Става въпрос точно за този филтър. След като видях темата се свърах с магазин за японски авточасти в кв. Лозенец на бул. Черни връх 74, и там цената за филтъра е 50 лв. Предлагат ми от друг магазин същия филтър за 70 лв., а за СVT кутията на пунтото ми предлагат марка Мотул за 29 лв. Предполагам щом маслата са за този тип скоростна кутия няма да е от значение марката, Мотул са доста реномирана марка доколкото ми е известно.

        Коментар


          #5
          packo84 написа:
          Колега, това са напълно нормални цени. Филтърът се предлага само оригинален Fiat и наистина цената му е такава. Само това масло Фукс не те съветвам да рискуваш с него, а намери Tutela CVT-горе долу е същата цена за 1л. В роботизираната ск. кутия по-добре налей предписаното от производителя, за да не те боли главата после
          Що аз си ползвам маслатана Фюкс ама за мотора и съм доволен от тях, сега трансмисионните им масла не съм пробвал ама принципно съм доволен от марката.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Колега Банков, аз не твърдя,че маслото Фукс/Фюкс е лошо. Просто посъветвахме човека да налее това,което Фиат предписва. Въпреки че не е съвсем "чистокръвна" автоматична кутия си е достатъчно сложен и капризен възел и затова по моето скромно мнение е по-добре да се подменят консумативите както е "по книга". Ако дойдеш при мен като клиент и ми кажеш "искам масло Фукс или някакво друго различно от Tutela CVT, за Пунто автоматик, ще се опитам да де убедя да си купиш Тутела. В случай,че не успея- просто няма да ти продам нищо, не защото не искам да правя оборот, а защото ако случайно после тази кутия се скапе ще кажеш- "ей тоя п... какво масло ми даде неговата мама..." Иначе на моя собствена кола съм правил експерименти с масло- преди няколко години се доверих на Дани (знаеш за кой става дума) и налях моторно масло Yacco в току що закупената Ланча Капа- останах доволен и до ден днешен карам с това масло. Просто като се замислих каквото и да стане с този двигател има всичко- и сегменти и биелни лагери и основни лагери и т.н. на цени, които не са стряскащи. Но не дай си Боже ако се повреди това роботче на ск. кутия- ела да видиш цифромания и чакане на части от Италия. Или пък тръгни търси кутия 2-ра ръка- сигурно ще е цяла епопея. Та така достатъчно му наспамихме темата на колегата. Колата си е негова и има пълното право да налее каквото масло сам си прецени.
            ex. Fiat Marea 1.6 16V
            ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
            Lancia Kappa 2.0 VIS

            Коментар


              #7
              packo84 написа:
              Колега Банков, аз не твърдя,че маслото Фукс/Фюкс е лошо. Просто посъветвахме човека да налее това,което Фиат предписва. Въпреки че не е съвсем "чистокръвна" автоматична кутия си е достатъчно сложен и капризен възел и затова по моето скромно мнение е по-добре да се подменят консумативите както е "по книга". Ако дойдеш при мен като клиент и ми кажеш "искам масло Фукс или някакво друго различно от Tutela CVT, за Пунто автоматик, ще се опитам да де убедя да си купиш Тутела. В случай,че не успея- просто няма да ти продам нищо, не защото не искам да правя оборот, а защото ако случайно после тази кутия се скапе ще кажеш- "ей тоя п... какво масло ми даде неговата мама..." Иначе на моя собствена кола съм правил експерименти с масло- преди няколко години се доверих на Дани (знаеш за кой става дума) и налях моторно масло Yacco в току що закупената Ланча Капа- останах доволен и до ден днешен карам с това масло. Просто като се замислих каквото и да стане с този двигател има всичко- и сегменти и биелни лагери и основни лагери и т.н. на цени, които не са стряскащи. Но не дай си Боже ако се повреди това роботче на ск. кутия- ела да видиш цифромания и чакане на части от Италия. Или пък тръгни търси кутия 2-ра ръка- сигурно ще е цяла епопея. Та така достатъчно му наспамихме темата на колегата. Колата си е негова и има пълното право да налее каквото масло сам си прецени.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Tutela CVT

                Колега послушай съвета ни и не спестявай от маслото на скоростната кутия, защото после ремонта е 5 пъти цената на маслото. Намери си сервиз в който разбират от тези неща. Плюс това с това масло караш 3 години или 45 000 км. Така пише в книжката на мойта кола и имам причина да й вярвам защото е стар внос от Германия.:D :D :D

                Коментар


                  #9
                  масло

                  Колеги взех си филтър и масло. Ще ги сменям през седмицата. Филтъра го взех от магазин за японски авточасти на бул. Черни връх 74. Много отзивчиви и приятни хора. Същите ми препоръчаха и масло марка I.G.A.T Platinum CVT. Маслото е немско и смятам, че ще стане. Колкото до това дали трябва да се слага само препоръчаното от производителя си мисля,че всеки производител си ползва определена марка и за това я препоръчва. Според мен щом маслото е за CVT скоростни кутии, то ще става всяка марка, още повече, че въпросното масло както прочетох на етикета е препоръчано за скоростни кутии на Нисан тип NS2, които доколкото знам са скоростните кутии поставяни на фиат пунто. Колкото до филтъра в дискусията на нашите колеги /линко на който съм поставил по горе/ пишеше, че де факто фиата излиза с филтъра който се поставя и на субару. Отделно филтъра го измерих и смятам, че няма да има проблем. А и разликата в цената 139лв. за "оригинален" и 50 лв. дадени от мен за японския мисля, че си заслужава. След като ги сменя ще пиша отново дали е имало проблеми.

                  Коментар


                    #10
                    масло

                    Колеги вчера смених маслото и филтъра, майсторите се справиха перфектно и филтъра е точния номер който трябваше да се сложи, а струваше само 50 лв. :D . Маслото ползваха 2 литра, като то също е хубано. Така че вместо 300лв. може да се мине и със половината пари при малко търсене в сайта, за който мога да кажа, че свърши страхотна работа и ми оказа незаменима помощ. Благодаря на всички за съветите и знайте, че винаги може и евтино, и то не за сметка на качеството.

                    Коментар

                    Working...
                    X