Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леко виене - Фиат Купе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Леко виене - Фиат Купе.

    Kолеги имам Фиат Купе 1,8 1998 година, и винаги когато потеглям се чува едно виене което страшно ми напомня виенето на москвича когато потегля. Незнам дали е нормално !Колата я имам от година и половина и винаги си се е чувало така, проверявал сам нивото на маслото в скоростната кутия и си е добре.Виенето го има дори и да е на свободна скорост при подаване леко на гас, искам да вметна и факта, че колата е с чисто нов съеденителен комплект.Благодаря.

    #2
    А случайно да си проверявал хидравличното масло на волана ? Алтернатор ? Водна помпа ?
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Хидравличното масло е на два дни колега.Алтернатор и водна помпа не съм проверявал.

      Коментар


        #4
        Ако имаш възможност можеш да свалиш предна дясна гума и пистовия ремък. Ако е алтернатора ще го познаеш на ръка като завъртиш. При мен също имаше досадно виене, за което предишния собственик каза, че е от помпата на хидравликата. Оказа се, че и от двете е виела. Алтернатора - рециклиране, а хидравликата е въртяла с друго масло.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Благодаря колега!Идните дни ще взема да проверя тези възможности.Поздрави.

          Коментар


            #6
            Докато потегляш? Т.е. когато седи колата не се чува ? Ако е така значи ти вие 1ва скорост.На 2ра, 3та и нататък какво е положението ?Аз бях с една гадна кутия преди време на която и виеше 2ра. Вкарах ли я започваше типичното виене за Москвич като се движи. :DНа другите проблем нямаше.
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Дори и на едно място на свободна при подаване леко на гас се чува това "виене".Разбира се на 1-ва и 2-ра се чува най-осезаемо поради ниската скорост.

              Коментар


                #8
                А в ролките заслушвал ли си се - климатик/алтернатор/водна помпа
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Вчера ходих до майстора и се оказа, че проблема идва от скоростите...Ще пробвам със смяна на маслото + някоя добавка.

                  Коментар

                  Working...
                  X