Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто - първи Фиaт :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто - първи Фиaт :)

    Привет колеги,ненадейно се сдобих с едно Фиатче пунто 1.1 55 (96г). След като преди 3 години сестра ми го закупи и дори и не обслужи а след това го кара като служебно и преди 2 месеца заряза на паркинга пред блока поради факта,че си купи друга кола, пунтото сега се оказа аварийно за мен поради проблем с другата ми кола.Путното никога не обслужвано раздрънкано и прочие... вече седмица го карам и днес реших,че ще го стегна от-до и ще бъде кола за жена ми.Сърце не ми дава да го продам за жълти пари много ми харесва. Няма ръжди и прочие.Сега няколко конкретни въпроса:1.Мога ли да му монтирам севро управление след като моето няма такова? (на жената и е трудно да върти волана макар и да е на 13’ки)2.Има ли смисъл от газова уредба и ако да то каква (литра/марка)?3.Губи вода от някъде по малко но не е от маркучите,казаха ми някакви тапи на двигателя ли какво било незнам.4.Спирачки - няма предполагам там е помпата тя само една ли е ?Има още какво да питам със сигурност защото колата е в лошо състояние.Искам да се има в напредвид,че съм предвидил сам да ремонтирам каквото мога по колата защото имам канал и добри инструменти и не ми изглежда толкова не удобна и трудна за ремонт. Предпочитам да спестя от неграмотен монтьор от колкото от части менте.Предварително благодаря за отговорите.Извинявам се ако питам "нещо което е питано 100 пъти", но нямам много време да се запозная обстойно с модела четейки всички теми във форума,ще се постарая да наваксам с инфромация когато имам повече свободно време.Поздрави

    #2
    1. Можеш разбира се, потърси из форума от някое пунто на части колко пари струва всичко и виж и колко ще ти струва труда. Прецени сам дали си заслужава понеже бая неща трябват.2. Газова уредба слагаш на-най- обикновена, може и за 100 лева да си намериш газова както се казва. Ако слагаш нова 400 лева са напълно достатъчни, марка- по-добре да е италианска, може и турска, зависи какво са ти намеренията към колата. Дали си заслужава- заслужава си, с тея цени на бензина не се трае.3. Погледнете тапите, погледне радиаторчето на парното , както и всички съединения.4. Спирачките да ги види някой, който разбира, така зад компютъра е малко трудно да се постави диагноза.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Re: Пунто - първи Фиaт

      ju-c написа:
      3.Губи вода от някъде по малко но не е от маркучите, казаха ми някакви тапи на двигателя ли какво било незнам.Поздрави
      Може да губи вода/антифриз и от водната помпа.
      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

      Търси се..

      Коментар

      Working...
      X