Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за покупка на Пунто МК 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за покупка на Пунто МК 2

    Здравейте колеги!От 4 години имам Пунто МК 1 Спортинг , от което съм много доволен.В момента съм извън БГ и тук започна да се заражда мисълта за покупка на следващото Пунто ... МК 2. Ще ви бъда благодарен,ако ми дадете съвети и насоки относно следващото Пунто . Харесал съм си вариантите 1.9 ЖТД , 1.2 Спортинг и 1.8 ХГТ , като за сега фаворит ми е ХГТ-то макар и да бърка малко пожече в джоба . :D

    #3
    Не съм голям разбирач, но ако имаш пари да го храниш = HGT, ако ли не - JTD. Плюс това читаво ХГТ ще се намери по-трудно, защото са по-редки, но сам каза, че си в чужбина, може ги там ще имаш късмет. Успех!
    Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

    Коментар


      #4
      АКо имаш средства 1.8 ако не 1.2 много приятен мотор също.
      BMW E46 coupe
      Fiat Punto 1.1 LPG - ex

      Коментар


        #5
        Аз съм с 1.2 16в и съм доволен
        punto 1.2 16V sporting

        Коментар


          #6
          1.8 само гледай да е със здрава СК, дизела също не е лоша идея, зависи на какво си по голям фен, бензин или дизел
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #7
            S_BANKOV написа:
            1.8 само гледай да е със здрава СК, дизела също не е лоша идея, зависи на какво си по голям фен, бензин или дизел
            Скоростна кутия ли ? Там ли е слабото място? ПИтам защото и на мен ми предстои скоро покупка именно на 1.8 хгт
            BMW E46 coupe
            Fiat Punto 1.1 LPG - ex

            Коментар


              #8
              Виждал съм няколко с този проблем. Възможно е проблема да се появява след по голямо ръчкане на колата, СК е като на Купе и Либра, мисля че и на 156 я слагат същата.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #9
                Няма да си давам гласа, защото няма да е безпристрастно Ако имаш възможност се качи ако не да ги покараш поне да те повозят и вече, което най ти допадне се спускай, като гледам вече и цените са доста надолу, предполагам, че в рамките на 3000-4000лв ще влезеш, който и модел да си избереш
                punto HGT

                Коментар


                  #10
                  една Ск. кутия не трябва да ви плаши, като е счупена сменяш я и тва е, щом колата си заслужава.... може да вземеш някой със здрава кутия и да напрайш ремонт все едно си сменил 5 кутии Кутията е троши от спиране чрез предавки и не редовна смяна на маслото или от много мощности да знаеш колега, няма нищо по хубаво от една отворена наредена и ремонтирана кутия, стига да я оправи правилния човек
                  Punto JTD
                  http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                  Коментар


                    #11
                    Няма да си давам гласа, защото няма да е безпристрастно Ако имаш възможност се качи ако не да ги покараш поне да те повозят и вече, което най ти допадне се спускай, като гледам вече и цените са доста надолу, предполагам, че в рамките на 3000-4000лв ще влезеш, който и модел да си избереш
                    punto HGT

                    Коментар


                      #12
                      Този двигател 1.2 май отпада от вариантите,понеже сега съм с такъв и попринцип е добре,но... на дълъг път от при скорост по-висока от 110км разхода определено започва да се завишава,понеже колата влиза в обороти и за това си мислех за ХГТ.При ЖТД единствено турбината ми е проблем,понеже и както и да погледнем е консуматив,но струва скъпо,а и до сега само бензин съм карал

                      Коментар


                        #13
                        Здравей колега Като бивш собсвеник на Пунто ще си изкажа мнението. Принципно съм с две ръце и един крак за HGT карал съм едно такова е няма такъв вървеж ,но си и харчеше по думи на собсвеника 10-13 градско .Мислил ли си за вариянта 1.3 Multidjet чул съм много добри отзиви за него ( не съм карал).Помисли и за него. Между другото Пунтото си е малка кола и за дълъг път си е мъка, тесно неудобно
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #14
                          didich написа:
                          Няма да си давам гласа, защото няма да е безпристрастно Ако имаш възможност се качи ако не да ги покараш поне да те повозят и вече, което най ти допадне се спускай, като гледам вече и цените са доста надолу, предполагам, че в рамките на 3000-4000лв ще влезеш, който и модел да си избереш
                          Някой е писал от телефона и не е затворил браузъра Вземи гласувай, че резултатите са отчайващи.Само едно уточнение: Почти съм сигурен, че 1.3 мултиджет се монтира само на това Пунто 2-2, с големия рефлекторен фар. На мен повече ми харесва това с фара с лупа.

                          Коментар


                            #15
                            Да Оги, монтира се на фейслифтовите след 2003 г. http://www.auto-data.net/bg/?f=showS...id=761Като гледам мнението на колегата 1,2 не му допада, дизела турбините са консуматив, то май остана само един модел от изброените в анкетата
                            punto HGT

                            Коментар

                            Working...
                            X