Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А как да си оправя запушените пръскалки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    А как да си оправя запушените пръскалки?

    А как да си оправя запушените пръскалки?
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Ми с игличка аз досега съм успявал...другото ми идва на акъла ако има натрупан много котлен камък е да се свалят и покиснат в оцет или лимомена киселина (лимонтозу) .Това последното не съм го правил с пръскалки,но е често ползван метод за почистване на варовик и котлен камък от различни повърхности
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      white_shark написа:
      Ми с игличка аз досега съм успявал...другото ми идва на акъла ако има натрупан много котлен камък е да се свалят и покиснат в оцет или лимомена киселина (лимонтозу) .Това последното не съм го правил с пръскалки,но е често ползван метод за почистване на варовик и котлен камък от различни повърхности
      Става идеално, аз наскоро го направих за втори път за 5 години.

      Коментар


        #4
        veselin10 написа:
        А как да си оправя запушените пръскалки?
        Купуваш си хляб, хляба го оставяш вкъщи и вземаш телчето за затваряне на опаковката с него става идеално, и щибни полувин туба меглио в резервоарчето като намалее течноста и я изпръскай, после си изплакни колата и си готов.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          С топлийка, карфица или както там се наричат - чиста работа, отпушват се за секунди. Само внимавай като ги почистваш да не ги нараниш (пръскалките). И след като ги отпушиш, не използвай чешмяна вода. Тя е най-честата причина за запушване на пръскалките.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Аз днес (току що) с игличка се опитах да изчистя пръскалките но доста бяха запушени, затова вдигнах капака и извадих маркучетата от пръскалките след което със пистолета за помпане на гуми надух и изкара всичко. В момента пръскат в пъти по-добре. Това на Пунто де
            BMW E46 coupe
            Fiat Punto 1.1 LPG - ex

            Коментар


              #7
              спрей за ръжда

              Коментар


                #8
                pitbules написа:
                спрей за ръжда
                най добре става с обезмаслител или всеки препарат съдържащ ПАВ
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  аз ги чистя като обеля една многожилна жичка и с 2-3 жилца ръчкам. Ама преди това ги махам , че то иначе кел файда да набуташ боклука и то при първото пръскане пак ги запушва. С препарати не съм успявал досега, дори в калгон ги киснах като бяха хванали котелен камък.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Emo91 написа:
                    Аз днес (току що) с игличка се опитах да изчистя пръскалките но доста бяха запушени, затова вдигнах капака и извадих маркучетата от пръскалките след което със пистолета за помпане на гуми надух и изкара всичко. В момента пръскат в пъти по-добре. Това на Пунто де
                    и аз мойте така ги излекувах(излязнаха едни гадости)
                    Bravo 1.9d 97г

                    Коментар


                      #11
                      Аз тази тема не съм я създавал ?!?!?!?!????? Просто питах в подобна.... Как стават тези работи? Благодаря за идеите. Ако някой сега сподели и как се демонтира и монтира помпичката, цена няма да има Предния път когато се наложи това не го правих аз, но сега искам аз да си изчистя всичко, защото се убедих, че което сам си го направя си е най-добре... има и доза спортна страст вече
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #12
                        Разкачаш кабели и маркучите и я издърпваш нагоре и тя излиза. Внимавай с гуменото уплътнения между нея и резервоара, защото с годините и от течността изгнива, и се разпада и сега се налага да сипвам малко течност колкото за едно миене на стъклата.Да се възползвам и аз от темата от къде може да се купи такова уплътнение? Ако някой знае нека пише ЛС
                        Fiat Bravo 1.9 TD100

                        Коментар


                          #13
                          Одеве взех, че си отпуших моите пръскалки. бяха задръстени с нещо подобно на желе.А колегата като ме видя, се сети, че от половин година има пръскалки от Октавия, дето правят мъгла.Захванахме се с монтажа, но крайния ефект, не е какъвто искахме, явно няма достатъчно налягане.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар

                          Working...
                          X