Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко е работната температура на крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко е работната температура на крома

    момчета, споделете при вашите кроми как е при какви температури работи колата? при мен е около 100 до 110 градуса, или поне така показва на таблото. чудя се нормално ли е вентилатора да се включва прекалено малко преди червеното, около 110 градуса, при положение, че датчика в радиатора е сменен с нов. има ли начин да разбера дали не ме лъже температурата на таблото? колата е крома 2000 и.е
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Re: колко е работната температура на крома

    pakumba написа:
    момчета, споделете при вашите кроми как е при какви температури работи колата? при мен е около 100 до 110 градуса, или поне така показва на таблото. чудя се нормално ли е вентилатора да се включва прекалено малко преди червеното, около 110 градуса, при положение, че датчика в радиатора е сменен с нов. има ли начин да разбера дали не ме лъже температурата на таблото? колата е крома 2000 и.е
    за тази кола точно не знамно според мен не е нормалноако датчика за перката е нов, най-верятно показанието на таблото не е точнопробвай първо да смениш и този датчик или да го проверишмери му се съпротивлението, но не знам какви трябва да са стойностите
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      а знаете ли за фиат крома 2.5 тд работна темпер
      Fiat Croma 2.5TD 86

      Alfa Romeo 2.5TD 94

      Коментар


        #4
        do4ko написа:
        а знаете ли за фиат крома 2.5 тд работна темпер
        на всички средностатискически автомобили температурите са почти еднаквитермостата започва да отваря, в зависимост от климата при следните температурибензин около 85-88 оСдизел - една идея по-малко 80-84 оСгоре - долу това е и работната температура
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          еми значи аз датчика на вентилатора съм го сменил и дори сложих такъв, който отваря една идея по-рано 92 градуса пуска и на 87 спира. обаче ми прави впечатление, че понякога на таблото ми показва, че колата е малко над 100 градуса и тогава се вклучва, явно ме лъже показанието на таблото, понеже датчика е нов, не съм сложил някакъв си... обаче интересното е, че след като охлади и се изклучва само за около минута или по-малко и после пак сгрява. как да е предполагам, че ме лъже таблото. ако някой каже как да проверя този датчик и въобще къде се намира? да не е тоя дето прилича на датчика за маслото-завит на блока
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            a normalnoto nalqgane na masloto za dizel kogato raboti na mqsto moqta kato zagree pada do 0.5 bar a mak e 6 bar kogato e studena oba4e nalqganeto e okolo 5 bar i na izvan gradsko pak e normalno kam 100 km/h darji 4 bar da li tova ne e ot vida maslo???На Кирилица моля! kiro_of_the_day
            Fiat Croma 2.5TD 86

            Alfa Romeo 2.5TD 94

            Коментар


              #7
              Работната температура на всички съвременни двигатели с вътрешно горене (ДВГ), било то дизелови, бензинови, на Газ, на Мас и т.н. е 90 градуса по Целзий! Съответно термостатите им са нагласени да отварят/затварят в определен толеранс около тази температура, който е различен за различните двигатели, но тази разлика е минимална! За Типото от подписа, по спомен от смяната, този толеранс беше 87/92 градуса!На Жигулите и т.н. тази температура беше 80 градуса, доколкото си спомням.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Pakumba,не забравяй,че датчика за температурата е на двигателя,а датчика на вентилатора е в долния край на радиатора.Разлика между двете температури има.Възможно е и двата датчика да отчитат правилно,а да имаш проблем или с охладителната система,или с водната помпа.Тогава това,което виждаш на таблото има своето обяснение.Успех и пиши как си се справил с проблема.
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  lu40 написа:
                  Pakumba,не забравяй,че датчика за температурата е на двигателя,а датчика на вентилатора е в долния край на радиатора.Разлика между двете температури има.Възможно е и двата датчика да отчитат правилно,а да имаш проблем или с охладителната система,или с водната помпа.Тогава това,което виждаш на таблото има своето обяснение.Успех и пиши как си се справил с проблема.
                  прав си за това не съм се сещал. но такава огромна разлика от 10 и повече градуса
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Ако водната помпа не работи както трябва,термостата ти отваря недостатъчно,въздух в системата и т.н.-нищо чудно.Не забравяй,че датчика на вентилатора мери тепературата на вече охладения антифриз.Ако имаш някой от по-горните проблеми,антифриза от двигателя не може нормално да се превърти през радиатора.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      lu40 написа:
                      Ако водната помпа не работи както трябва,термостата ти отваря недостатъчно,въздух в системата и т.н.-нищо чудно.Не забравяй,че датчика на вентилатора мери тепературата на вече охладения антифриз.Ако имаш някой от по-горните проблеми,антифриза от двигателя не може нормално да се превърти през радиатора.
                      благодаря ти за умния съвет. термостата ще бъде проверен
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар

                      Working...
                      X