Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Става ли табло с полукръгли уреди вместо с кръглите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Става ли табло с полукръгли уреди вместо с кръглите?

    Автомобила е Фиат Мареа и в момента е с таблото с кръглия скоростомер и оборотомер,а пък аз искам да сложа този който е с полукръговете ,въпроса ми е възможно ли е това да стане без да се преправя нещо по таблото и след това всичко ли ще си работи без проблеми? Моля ако някой го е правил да сподели,за което благодаря предварително.
    Прикачени файлове
    Е ТВА Е КОЛАTA

    #2
    Става.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Какво му е на твоето табло? Защо искаш да го смениш?
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Таблото става, но няма да работи всичко. Чек-контролът няма да работи. Предполагам, че това е основната идея на автора.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Таблото става, но няма да работи всичко. Чек-контролът няма да работи. Предполагам, че това е основната идея на автора.
          защо да не работи чек контрола . на моето браво смених таблото беше с целите кръгове и дигиталния километраж аз сложих пак такова но с бели циферблати дали и при мен някоя функция нама да работи иначе за сега всичко е нормално като гледам таблото не е от 2.0 20в от 1.6 е ама някаква версия по специална явно

          Коментар


            #6
            ОФФТОПИК /А това табло като го развиеш от болтовете излиза като го дръпнеш нали така ?
            leave something of the happiness you bring

            Коментар


              #7
              / Колега, не стига, че не ползваш търсачката, не си погледнал дори важните теми, нито ЧЗВ, ами въпреки това и съвсем умишлено се отклоняваш от темата, за да питаш нещо странично. Задай си въпроса в отделна тема, ако обичаш! А и самият въпрос е странен: естествено, че като развиеш болтовете, ще излезе таблото. С навити болтове няма как да стане, нито като го бутнеш навътре. -----------------
              mehanoveca написа:
              защо да не работи чек контрола
              Защото Мареата има различно окаабеляване - има допълнителна букса за чек-контрола, която следи коя точно врата е отворена и коя точно лампа не свети. На кола, която е нямало чек-контрол на таблото - липсва тази букса и съответно липсват известен брой кабели от инсталацията на самата кола. Ето защо табло с чек-контрол няма да работи на кола, която е била с табло без чек-контрол. Иначе останалите неща би трябвало да работят нормално.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                / Колега, не стига, че не ползваш търсачката, не си погледнал дори важните теми, нито ЧЗВ, ами въпреки това и съвсем умишлено се отклоняваш от темата, за да питаш нещо странично. Задай си въпроса в отделна тема, ако обичаш! А и самият въпрос е странен: естествено, че като развиеш болтовете, ще излезе таблото. С навити болтове няма как да стане, нито като го бутнеш навътре. -----------------
                mehanoveca написа:
                защо да не работи чек контрола
                Защото Мареата има различно окаабеляване - има допълнителна букса за чек-контрола, която следи коя точно врата е отворена и коя точно лампа не свети. На кола, която е нямало чек-контрол на таблото - липсва тази букса и съответно липсват известен брой кабели от инсталацията на самата кола. Ето защо табло с чек-контрол няма да работи на кола, която е била с табло без чек-контрол. Иначе останалите неща би трябвало да работят нормално.
                Ами извинявай за може би глупавия въпрос но от дизел на бензин ще стане ли ?
                Не би мирно стояло , не би чудо видяло .....

                Коментар


                  #9
                  Има разлика в оборотомерите на бензин и дизел.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    @ogi28b Как стои въпросът при браво с чек контрола? Разглеждайки документацията забелязах, че само EL, ELX и HGT имат лампа за отворена врата. Аз съм с ниво SX и при мен няма такава индикация. Какво липсва, освен очевидно лампата в таблото?п.п Сега се усетих, че съм написал глупост, няма Браво EL и ELX, но въпросът си остава
                    Fiat Bravo 1.6 16V '99
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
                    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
                    ------------------------------------------------------------
                    Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

                    Коментар

                    Working...
                    X