Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.9 jtd 80 hp- моля за инфо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.9 jtd 80 hp- моля за инфо

    Здравейте колеги,предстои ми да си взема 2ра колица(надявам се по -скоро ) и се колебая м/у 2 варианта Ситроен Ксара Пикасо и Фиат Стило.Със Ситроена няма да се занимаваме!Това ,което ме интересува са лични впечетления ,ако има такива ,от този модел на Фиат.Естествено и чести повреди,подръжка и т.н.Четох тук там за модела и оставам с впечетлението за чести повреди в електрониката и трупане на грешки в компютъра.Да си призная,така ми говореха и преди да си купя Мареата,но сега мога да опровергая всяко негативно мнение за нея и за Фиат!Ами ,това е Благодаря предварително на всички,които могат да ми помогнат!Бъдете здрави и безаварийна 2013!п.п. Забравих да уточня годината 2002-2003 4/5врати
    kovach
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

    #2
    Проблеми - много ! За справка търсачката, всички са отстраними.Моя съвет е някой лев отгоре и колата да е по номер на рама поне средата на 2004г. ако има тогава жтд80
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13420намерих една тема дето пак се търси мнение и друга за опознаване на фиат стило http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=38790
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        да,след 2005 по талон.а иначе не сравнявай браво,брава и марея със стило.след 2005 поне няма да даваш пари за скъпи носачи,а и не дават толкова проблеми,особенно с аербеците

        Коментар


          #5
          ФИАТ и ЖЕНА са въпрос на късмет.Какво си получил , разбираш после ...

          Коментар


            #6
            БЛАГОДАРЯ за отговорите,колеги!От всичко прочетено разбирам,че все пак Стило е добър автомобил,но с доста проблеми(( дори и по- новите модели...Мен ,лично , това не ме радва май ще трябва да се насоча към другия ми избор.Иначе,лошо за Фиат немога да кажаПоздрави
            kovach
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

            Коментар


              #7
              Значи,не си истински фиат фен. Лошо. Купи Фиата.Едит.Малко грубо съм се изказал снощи, за което се извинявам на колегата. Звучи, сякаш го гоня от тук, а това съвсем не е така.Подразни ме това, с другия избор, а не с избора на фиата.
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                При нас служебни Пикасо 1.6 бензин, колкото искаш :D. Абсолютна мъка е тази кола, не е маневрена, зимата е много не стабилна, дори и с 5 човека, на пътя пак занася при малка скорост. Карали сме я по черни кални пътища, танцува "Кан-Кан" като луда :P , все пак е френска кола. Пак зимата, сутрин при тръгване, замръзва скоростната кутия. Палим и държиме съеденителя натиснат, дрърпаме лоста докато освободи и т.н. Имаше проблем със масления филтър, блокираше някакъво клапанче в него. Лятото с климатик, двигателя "умира", като изпреварваме изключваме студеното и т.н... :D. Говоря за кола на 48000 км. на около 3 години, разхода е висок, но с колегите се опитваме да "къткаме" тая кола . Познавам хора, които са купили дизели на Пикасо и са доволни от двигателя. Другата служебна е Опел астра, просто се качвам в Бай Опел и тръгвам :D само си няма климатик.В къщи имаме Фиат Стило комби- 2002г с ел. проблеми все извесни, но не е толкова страшно, понаучих и тази кола Зависи ти какво Писасо си харесъл, аз лично не бих купил това нещо.
                Fiat Stilo SW - 115cv 2002

                Коментар


                  #9
                  я си вземи стило след 2005 пък да видим какви проблеми ще имаш.

                  Коментар


                    #10
                    Що бе бате след 2005,мойта е 2002 януари и освен,че прецаках аз дебитомера след чистене никакви проблеми не ми е създала.Даже и акомулатора и никакви тампони не съм сменял а вече почти 4години я кара жената и всеки ден минава по 70 км от Младост до Нови Искър и обратно.Дребни неща изникват но те са свързани с времето а не с качеството.Има някакъв дух в италианските автомобили който в никоя друга кола не можеш да го усетиш,не са за всеки тези автомобили.Та почти всички нови технологий идват от старата Италия.Може и да не съм прав но аз така мисля.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар


                      #11
                      FGRC написа:
                      ...Има някакъв дух в италианските автомобили който в никоя друга кола не можеш да го усетиш,не са за всеки тези автомобили....
                      Самата истина и който го усетил, знае за какво става дума.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        има дух в брава/марея - надеждни, красиви и различни. стилото на нищо не прилича, по-точно прилича на всички останали. на една кола отвън й личи, че е правена без желание. оттам са и вътрешните проблеми. същото е и при ситроен ксара, мерцедес А-класа, и пр.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          Лично на мен Стилото много ми харесва.Имахме голям спор с жена преди да го купиме но сега съм горд,че го имам този италиански автомобил.Досега ми е верен и не ме е предал.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            аз имам стило 2004 115к.с. карам го вече 1.5г. и освен 4 подгревни свещи и консумативи друго не съм сменял и съм много доволен
                            STILO JTD

                            Коментар


                              #15
                              темата е като да спорим здрави ли са бравотата с 1,4 мотор.стилотата дават дефекти в аербеците,особенно пасажерския,тампони на двигатела,както и лоши връзки в буксите.също окачването е скъпо,а след 2005 г е с разглобяеми шарнирни болтове и всичко е подобрено.може да има и качествени преди 2005 ,но си е вече чист късмет.

                              Коментар

                              Working...
                              X