Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги как си сваля задната седалка на Fiat Marea седан ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги как си сваля задната седалка на Fiat Marea седан ?

    Здрьвеите колеги , колата ми е Fiat Marea седан 1,8i 16V , искам да сваля и двете части на задната седалка , за да сваля кората на която са колоните и третият стоп.Някои може ли да ми каже как да сваля седалката и след това кората.
    Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
    Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

    #2
    Облегалките мисля, че се избиват нагоре. Седалките се свалят като на комбито.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Колега значи като махна подглавниците одолу трябва да има ремъци които освобождават седалката , поне така те разбрах
      Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
      Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

      Коментар


        #4
        Облегалката при Мареа седан се демонтира като се развият гайките от към багажника.седалката се демонтира както на снимката която съм приложил.Мареа седан не позволява сгъване на седалките за по-голям обем както при Браво ,Брава и Мареа Уикенд.
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Колега къде точно се намират тези гаики за да знам дали мога да стигна до тях, защото колата ми е с газова и бутилката е огромна?
          Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
          Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

          Коментар


            #6
            iveto_87 написа:
            Колега къде точно се намират тези гаики за да знам дали мога да стигна до тях, защото колата ми е с газова и бутилката е огромна?
            Не мога да открия снимка ,но мисля ,че ще ти е трудно заради бутилката.Преградата която дели багажника от купето в четирите ъгъла са гайките.Ако си с 60 или 90 литрова бутилка не знам как ще се справиш.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              С 65 литрова бутилка съм.Ако намериш някои матерял , го качи за да добия представа.
              Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
              Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

              Коментар


                #8
                iveto_87 написа:
                С 65 литрова бутилка съм.Ако намериш някои матерял , го качи за да добия представа.
                За съжаление няма такава илюстрация или поне аз не открих.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  На Мареа седан задната седалка може да се вдига на горе като се бръкне под облегалката и се дръпне на горе.Облегалката се сваля напред като се дръпне едно "уше" от плат/намира се до подглавника/ нагоре,а облегалката напред.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    Става точно както казва колегата iliyan, има варианти да е делима на 1/3 и 2/3 или да не е, но със сигурност облегалката се сгъва след като се вдигне седалката от задния край.
                    Fiat Marea 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      няма нужда от сваляне на седабката, само я сгъни напред и разривай болтовете на коратааз ката съм я свалял, когато се е налагало
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        Колеги как си сваля задната седалка на Fiat Marea седан ?

                        Мерси колеги днес ще видя какво ще стане.Колеги търсих но не намерих тези каиши които са на снимката, до колкото разбрах трябва да ги има ,но ги няма какво да правя?Забравих да спомена , че седалката е цяла не е разделена.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
                        Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

                        Коментар


                          #13
                          аз на скоро свалях седалките държат се на 3 болта,болтовете са като на снимката на Торнадо само че по-средата има още 1 които държи двете седалки

                          Коментар


                            #14
                            tipaj написа:
                            Става точно както казва колегата iliyan, има варианти да е делима на 1/3 и 2/3 или да не е, но със сигурност облегалката се сгъва след като се вдигне седалката от задния край.
                            Не е задължително. Има два модела: с падаща облегалка и без падаща облегалка. Примерно моята има отвор за ски в подлакътника и не пада облегалката. На болтове е, а и седалката не се повдига. На зет ми няма отвор за ски, но пък облегалката пада напред.
                            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                            Ex.Opel Astra

                            Коментар


                              #15
                              z_sutrov написа:
                              tipaj написа:
                              Става точно както казва колегата iliyan, има варианти да е делима на 1/3 и 2/3 или да не е, но със сигурност облегалката се сгъва след като се вдигне седалката от задния край.
                              Не е задължително. Има два модела: с падаща облегалка и без падаща облегалка. Примерно моята има отвор за ски в подлакътника и не пада облегалката. На болтове е, а и седалката не се повдига. На зет ми няма отвор за ски, но пък облегалката пада напред.
                              явно е според нивото на оборудване
                              Fiat Marea 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X